Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir bacağım diğerinden 2 cm kısa. Bu durum sağlığımda bozulmaya neden olabilir mi?

seemann

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba; forumunuza yeni kayit oldum ve bir hususta bilginizden yararlanmak istiyorum.
Aslinda belki bacak kisaligi(bk) üzerine bir konu daha önce açilmis olabilir ancak zannedersem benim gözümden kaçti. Bu nedenle sorumun cevabi için yeni bir konu açma ihtiyaci hissettim.

Benim -aslinda tam emin degilim sadece gözlemlerim sonucu bu sonuca vardim- bir bacagim digerinden 2 cm kisa bu durum bende bir topallamaya ya da agriya sebep olmuyor fakat düz durusta bel bölgesinde küçük bir sekil bozukluguna neden oluyor.
Size sormak istedigim seyse bu durumun gelecekte kötülesip kötülesmeyecegi yani-dilim konusunda bagislayin; saglik hususunda ne yazik ki fazla bir bilgim yok-ileriki yaslarimda baska problemlerin çikip çikmayacagi ve bunun askerlikte bir sorun yaratip yaratmayacagi.
Bir de ameliyat olmam gerekiyor mu gerekmiyor mu?

cevaplariniz için simdiden tesekkür ediyorum ve bu konu bugün cevaplanirsa sevinirim.

arkadaşım öncelikle hoş geldin

bana doktorumun söylediği 2.5 cm den fazlası omurgaya zarar verir olmuştu bütün bildiğim bu kadar

Merhabalar
Soruna soyle cevap vereyim bende de 3 cm lik bi kisalik ve benim yuruste az da olsa aksama belli oluyor arti zayiflik var.Haftada iki gun ciddi bir sekilde egzersiz yaptigim halde sirtimda agrilar meydana geliyor.Senin duruma gore daha ii oldugun asikar burda kendini nasil hissettigin onemli rahatsiz oluyorsan ameliyat ol derim ama 3 cm kisaligin altindakilere doktorlar pek onermiyor.Mesela eski galatasarayli ugurun da bir bacagi senin gibi 2cm digerinden kisaydi ama yillarca top oynadi:))

evet arkadaşlar bende 4cm kısalık vardı uzatma oldum.ama bende pek birdeğişme olmadı tekkarra birdoktora gittim kasda kısalık vardediler.gene amaliyat olacam nasıpse.bende tavsiye etmem.

bende de 4 cm kısalık var. diğer ayağımdan daha zayıf daha güçsüz. arkadşaların tavsiyeleri üstüne 9 eylül üniversitesine ameliyet olmaya gidecem. hayırlısı ile..

teşekkürler...

beyoğlu hemeşerim merhaba. peki benim izmire 9 eylül üniversitesinde ki ameliyetımj hakkında ne düşünüyorsun.

teşekkürler...

Seemann, o kadar kısalık için ameliyat olma riskine girmeye değmez..
Ayakkabına 1 cm'lik bir destekle,sorununun büyük bir kısmını gidermiş olursun...

selam arkadaşlar ben de aynı hastalık var 3.5 cm.kısalık var.geçen hafta tv de bir dr çıktı.anlattığı şeyler kısa ve içe basma ile ilgili dr'un adı Hacı Kutlu isterseniz cep ve iş telefonunu vereyim .ilgilenen arkadaşlar olabilir.ben gitmeyi düşünüyorum.iş tel 212 230 08 08 cep 532 323 33 22....Saygı ve sevgilerimle

Üst Alt