Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir daha..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0

Öyle çok şey vardı ki yapacak.. Önce üniversite bitmeli sonra güzel bir iş.. hayırlısıyla güzel bir evlilik ve düzenli bir hayat..sonra birikimlerden bir araba ve bir de ev olursa..değme keyfime..yaşarız be.. diye düşüne düşüne yürüyordu..

Bir gürültü koptu..sanki kyamet koptu.Gözlerini hastahanede açamadı. Kapanmış gözlerle bir masada taş gibi uzanmış, hareket edemeden bekiyordu. bir şey görmüyordu.tanıdık insanların sesi geliyordu kulaklarına
- vah vah..! çok gençti..
- inanamıyorum ya..! daha dün buluştuk..
- şimdi annesine ne diyeceğiz..?
- nasıl oğlun öldü diyeceğiz?
.....
Şimdi ben öldüm mü? diye panikledi..avazı çıktığı kadar bağırdı çağırdı ama duyan olmadı.
ağladı.. ağladı..

o kadar da yapacak işi vardı. idealleri,kavgası sevgisi, arzuları istekleri..simdi herşey uçtu gitti..

Allahım..! ne olur bir daha bana fırsat ver..sana iyi bir kul; iyi bir adam olayım..ne olur Allahım.!.ne olur..bir daha ...
....
Bir daha açtı gözlerini..
Doktor sevinçle:

- Bir daha açtın gözlerini hayata evladım..
bir daha yeniden doğdun ..çok uğraştık..kalbin durmuştu.. üstüne ağlıyordu dostların..ama Allah işte..öldürmeyince ölmüyor insan.

Alıntı değildir
hüseyin19

emellrimiz öyle çokki değilmi?ama nedense daha cok bu dünya için ..ahirete yönelik olanlar herdaim erteleniyorlar..sanki ebedi yaşayacak gibi,sanki 1an sonrasına senedimiz varmış gibi..ne mutlu dünya ve ahiret dengesini kurabilen bahtiyarlara..yüreğinize sağlık hüseyin bey

Maalesef hepimizin bildiği ama bir türlü işimize gelmeyen düşünmeyi yüzleşmeyi sevmediğimiz bir gerçek :(

BIDIKNUR
evet o kişi herhangi birimiz de olabilir ve onun kadar da şanslı olmayabiliriz..

MEDİHA
ama kaçınılmaz bir gerçek.. er veya geç dilerim hazırlıklı oluruz..

ah keşke herkes böyle şanslı olsa.genelde bir daha şans verilmiyor

arif35
şans verse acaba kaç kişi yaşam tarzını değiştirirdi..önceleri biraz korkar sonra unutur giderdi..

Şans verileceği ne malum peki?Ahh... ahh.. bir dakika sonrasına bile garantimiz yokken hala bildiğimizi okuyoruz yaaa!
Ne diyelim,İnşaallah Rabbim ikinci bir şans isteme gereği duymayanlardan eylesin ,istemeye yüzü olmayanlardan değil..:(Amin..

Şu an yaşadığımız bir lütuftur zaten..en iyi şekilde değerlendirmek gerekir.

hangi anımızın kıymetini bildik ki.. insan zamanın oğlu olmalı

hayattan beklentilerimiz okadar cok ki....Allah herşeyin hayırlısını versin

''öldürmeyince ölmüyor insan''
öyle ölümcül kazalar ve hastalıklar çeken ver ki..ölmeyi arzuluyor ama ölmüyor evet o istemeyince ölmek bile çok zor.

Allah kimseyi doğru yoldan şaşırtmasın. Hepımıze nefsimize başedebileceğimiz kadar iman versin. AMİN

Üst Alt