Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir doktor 1 aylık istirahat raporu verebilir mi?

neoplis

Üye
Konular
69
Reaksiyonlar
1
arakdaşlar özel bir hastanenin psikiyatri servisinde tedavi oluyorum. Doktoruma istirahat raporu istedigimi söyledim. Doktorum tek başına bana 1 aylık rapor yazabilirmi ?

abim 1 yıllık çalışamaz raporu almış işinden oldu aman dikkat edelim

neoplis

Tek doktor 1 aylık rapor yazamaz, 3 hekimli heyet raporu alabilirsiniz

Tek hekim tek seferde en fazla 10 günlük rapor verebilir.

ben 2009 da 2 ay rapor alacağımı zannetmiştim

memursan aldığın rapor sıkıntı olmaz işinden olmazsın tabi sahtecilik yapmıcaksın. özel sektör deneyimim yok ama fazla rapor alırsan işten çıkarma ihtimali yüksek. tek doktor 10 gün veriri ama uzatma hakkı var 20 gün yazar en fazla . 1 aylık rapor heyet olur doktor yazar aldığın hastabe onu heyete çevirir sıkıntı olmaz yani . çalıştığın sektöre göre ve amrine göre isnsiyatif değişir .ama gerçek hastaysan işe gidemicek derece kimse bir şey diyemez.

tek hekim en fazla 10 güne kadar rapor yazabilir. gittiğin özel hastanede 3 tane psikiyatır varsa ve doktorun uygun görürse diğerlerinininde ismini açıp 30 güne kadar verebilir.
bir keresinde bana devlet hastanesinden 90 günlük istirahat raporu vermişlerdi sadece 2 psikiyatır vardı 3. doktor olarak nöroloji doktorunun ismini açmışlardı

Üst Alt