Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir gözü görmeyen Monoküler kim var?

Crvnokan
Tek goze verilen 32 oran gercekten cok acimasizca
Bu konu hakkinda cimere yazdinmi kardes magdur oldugumuzu
ozurluluk cetvelinde en cok bir gözü gormeyenler magdur oluyor

Hayır böyle devlet olursa bizde böyle oluruz

Hayır

Peki monoküler yani tek gözle yaşayıp engelli haklarından yararlananlar ve yararlanamaynlar birbirlerine destek olsa burada. Şimdi hepimiz teknik olarak kanunen mağduruz. Bir gözümüz yok ve iş hayatı olsun , sosyal hayat olsun hepimiz bu engelin getirdiği zorluklarla mücadele ediyoruz değil mi? Raporunuzu nereden ve nasıl aldınız veya başka rahatsızlıkların eklenmesi ile % 32 olan oranı % 40 ve üzerine nasıl çıkartınız paylaşabilirseniz daha iyi ve daha bir bütün olmazmı? Birde en basitinden bir sorum olacak arkadaşlar bizim sayımız nedir bilmiyorum ama niçin bizlerin hakkını hukukunu arayacak bir dernek veya kuruluş yok? 😔

Misal benim bir kulağımda %60 duymuyor. İnanmazsınız belki şu an her sabah kalktığımda kulağımdan kan geliyor ama malum pandemiden ötürü hastaneye gidemiyorum. En kötüsü engelli olarak 19 yıldır çalışıyorum ve emeklilik şartlarımın dolmasına iki ay kala 17 yıldır % 40 ve üzeri olan raporumu % 37 düşürmüşler. Tabiki şimdi buna itiraz edeceğim ama yaşanan sorunlar ve sıkıntıları çözülmesi veya devam etmesi durumunda bizler izlediğimiz yolu ve elde ettiğimiz sonuçları birbirimizle paylaşabilirsek çok iyi olmazmı? ☺️

Banada 32 verdiler. Beyin cerrahide chiari beyincik sarkması ameliyatıma 10 verdi sonuç (%39) 40 olmadığı için engelli sayılmıyoruz😊 martta tekrar heyete girecem ben

Bir gözü görmeyenlerin yüzde 99 unda çoğunda anksiyete bozukluğu var. Yuzde 32 olan rapora psikiyatriden 20 puan daha eklemeleri lazim ama hakkimizi arayan yok malesef

bende birçok hastalık var ve göz için rapora direk 32 yazılmıştı

tek gozu saglam olana
tek kulagi saglam olup oburu total olana gore gene iyiymis
tek kulak kaybinda zannedersem yuzde 12 gibi bi oran var

Benimde sol göz doğuştan olan leke ile görme ışık sadece banada 32 verdiler itiraz ettim 35 çıktı oykelikle aort kapak ameliyatı oldum ayrıca 10 da ona verdiler oylelikle ortalama 42 aldım raporum.

Sağ göz yüzde beş sol yüzde 10 görüyor ayrıca anksiyete var heyete girmeye korkuyorum düşük verirler die

Üst Alt