Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlaçların belirtileri tamamen kesmesi mi lazım yoksa belirtileri azaltması mı?

Konular
31
Reaksiyonlar
28
Ben daha yeni basladim antipsikotiklere 2 senedir kullaniyorum ama hala halü durumu yaşıyorum en ufak streste doktora söylemeli miyim? Ilacım değişmeli mi?

Bu tamamen ilaca nasıl yanıt verdiğinize bağlı. Mesela bende tüm belirtiler yok oldu.

Bilmiyorum hocam ben psikotik bir durum yaşamadığımı düşünüyorum büyük ihtimalle dissosiyatif bozukluğum olabilir doktorlara bunu söylüyorum ama ciddiye almıyorlar pek yine ilacı kullandırtıyorlar

Psikotik bir durum yaşasam ilaclar belirtilerimi kesersi diye düşünüyorum

Gördüğüm halüsinasyonların halüsinasyon olduğunun farkındayım artık ama hala geçmiyor sürekli bedenimin zihnimin bir şeyin kontrolü altında gibi hissediyorum bu güç ayrıca bir şeyleri unutturmak için de cabalıyor kaygımı tetikleyen de bu şeymiş gibi hissediyorum ama bu şeyin ne olduğunu bir türlü anlamıyorum

Psikoz var,Psikotik belirtili depresyon olabilir,ayrıca anksiyete vb birşeyde söz konusu olabilir,tabi en doğru tanıyı Uzman Psikiyatri hekimi karar verir,Saygı değer @OğuzHan112 abimin fikri olabilir.

Şizofreni hastaları iç dünyasında yaşadığı duygular..hezeyanlar ve halüsinasyonların farkında olmazlar... onlara göre yaşadıkları normaldir... ayırt edemezler.

Çok az kısmı şizofreni alt gurupta olan şizofreniye yakın tanı alabilir...bunlar nedir?

Ağır psikotik bozukluk...şizoaffektif boz...organik olmayan ağır psikotik boz vs .

Hiç bir şizofreni hastası ben şizofrenimiyim diye kendini sorgulamaz...ona göre sağlıklı bir bireydir.

@Schizollectual,

@OğuzHan112,

Şizofreni değilim hocam zaten icgörüm var zaman zaman azalsa da

@AS3,

Ben de psikotik belirtili depresyondan şüpheleniyorum aslinda ama bakalim simdi tekrar baska bir doktora gitmeye basladim hem terapide uyguluyor

Ama bilmiyorum depresyonum o kadar agir degil yine de yüksek dozda kullandirtiyorlar ilaclari

Hocam, sadece yobaz olan müslümanların ağzıyla bilerek ve özellikle altını çizdim yanlış anlaşılmasın diye yoksa direkt müslümanlar derdim. Yahudiler ele geçirmiş derler genellikle hakkınızda alıp veremedikleri neler varsa artık. Sorsanız A'dan Z'ye dünyada ne kadar hastalık varsa piyasaya museviler sürdü derler. Otizm dahil. Şahsen ateist olduğum için yahudilerle aramda herhangi bir sorun yok. İsrailli eşim olsun isterim. Evlenmek için, sadakat için, aldatmamak için bir ömür boyu. :( (Dalga geçmiyorum gayet ciddiyim.)

Gördüklerimin gerçek olmadığını biliyorum ama kaybolmuyor kaybolmasi gerekmez mi bu durumda

Aileme doktorum "Hiçbir ilaç %100 iyileştirmez sadece semptomları biraz azaltır" demişti.
Yani kısacası boku yemişiz
Bi kere hastalandın mı kurtuluşu yok, tekrarlıyor, ilaç çektiğin acıyı hafifletiyor sadece. İlaca başlamadan önceki halin nasılsa bilmiyorum ama ilacı belli bi süre kullanıp bıraktıktan sonraki halin daha beter oluyor.

Psikiyatri İlaçları Bağımlılık yapmaz demeleri koca bir yalan bu bok çukuruna düşen bir daha çıkamaz, Allah düşürmesin.

Hiçbir ilaç %100 iyileştirmez sadece semptomları biraz azaltır
Hiç belirti kalmadı ama ilacın yan etkileri var. Halsizlik isteksizlik bilişsel olarak biraz yavaşlama karşı cinse karşı ilgisizlik.

İlacın yan etkileri böyle doz düştükçe rahatlıyorum. Ancak tamamen bırakamıyorum tekrar atak geçirmemek için

@xdedahii,
Senin o saydığın yan etkiler de belirti
Hiç belirti kalmadı ne demek insan içine karış ondan sonra görürsün o belirtileri
Eskiden de boyle miydin forumda yatıp kalkıyor muydun

@Paliaco55, evet işte ilaç işe yaradı. Hastalık belirtisi kalmadı. İlaç yan etkisi kaldı. Ne ses nede görüntü herhangi bişe kalmadı. Saydığım yan etkilerden başka.

Yan etkilerde ilaç dozu düştükçe düşüyor. Sanırım remisyona girdim.

İlaç kullandığım sürece birşey yok.

Son düzenleme:
@xdedahii,

BI kaç ay xeplion kullanmışlığım var, bende böyle düşünüyordum senin gibi belirti yok diye ama dahiliyeye bi gittim şekerim 350 çıkmıştı, bu yaşta ne şekeri dedi herkes, xeplionu bi bıraktım bi iki ayda şekerim normale döndü
Dahiliye doktoru bile şaşırdı

Dikkat et sende sakata gelme bu antipsikotik ilaçlar kaş yapayım derken göz çıkarır

Ayrıca insan içine karış, evde yatıp iyiyim belirti yok demekle olmuyor, bi işe gir - çalış para kazan arkadaş ortamında falan kendini gösterebiliyor musun eskisi gibi bak bakalım çünkü asıl yan etki kaldı dediğin şeyler belirti, halusilasyonu sesi her antipsikotik çeker sadece dozunu ayarlamak lazım

Üst Alt