Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir Gün Sakat Kal

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Düşündüm de, aslında bizleri kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Size birkaç yöntem söyleyeceğim. Yarın evden çıkarken bağcıklı bir ayakkabı giyin ve ayakkabının bağcıklarını birbirine bağlayın. Ya da evden çıkarken bir bandana ile gözlerinizi bağlayın. Ya da kulaklarınızı tamamen duymayacak şekilde kapatın ve o gün hiç konuşmayın. Bakalım kaç dakika dayanabileceksiniz? Cesaretinizi toplayıp bunları yapabilecek misiniz?

“İnsanlar beni görünce ne derler? Rezil olur muyum? Bana gülerler mi?” Bu sorulara önce kendi cevaplarınızı verin. Sıkıldığınız an, bağcıklarınızı çözebilir, gözünüzü ve kulağınızı da açabilirsiniz. Bu sizin elinizde. İşte o anda sizin bir günlük yaşamaya çalıştığınız şekilde yaşayan milyonlarca insanı bir nebze de olsa anlamaya başlarsınız.

Aranızda cesaretli olan kişiler vardır. Bunları yaptıktan sonra sizlerden sonuçları gözlemlemenizi istiyorum.

Siz bağcıklarınızı bir süre sonra çözeceksiniz. Ben ömrümün sonuna kadar bağcıklarımı çözmeyeceğim.

bunu mu buldun bula bula :D söyle bakalım statün, mevkin ne:p

Sen daha iyisini bul. İsteyenler bir günden fazla da kalabilirler. Bunun için de yöntemleri söyleyeyim: 2. Kattan toprak zemine atlayın, kulağınıza kalem sokun, gözünüze parmak atın.

Dedigini yapmam ama bilmiyorum en azından yürüyemeyen konuşamayan yani fiziksel ve bedensel engel
olan bir kardeşim var bazı şeyleri yaşamadan anlamayı becerebiliyorum...

bundan yaaklaşık bir ay önce kadar el bileğim küçük bir kaza sonucu çatladı ve yaklaşık üç hafta sağ elimi kullanamadım ve işte ozaman anladım bir uzvunu kullanamayanların durumunu aslında zaman zaman ben gibi gerçekten olmasada arada ne biliyim bir elinizi yada ayağınızı bir gün süreyle yada bir gün bile çok bir saat yeter bence anlamaya kullanmayın emin olun insan yaşayarak daha iyi anlıyo başkalarından dinlemekten ziyade ama bu sebeble anladığım bir şey daha var ben o üç haftanın son günlerine doğru tek elimle bir çok şeyi yapar hale gelmiştim. bunuda dip not olarak geçeyim dedim....

Yani diyorsun ki; özürlüler de sakatlanabilir.

aynen öyle hatta bu arada ne kadarda marifetli oldumu da anlamış oldum..:)

ha bu arada bişiyi söylemeyi unuttum tek elle bağcık bağlama konusundada o geçirdiğim üç hafta sonunda ondada baya yol katettim ben...:)

anlıyorum.zor valla.belim çok arıyo:)

Çok beğendim çok başarılı olmuş tebrik ederim :)

Üst Alt