Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir yakınımın %90 raporu var. Vergisiz araç aldıktan sonra engelli maaşı kesilir mi?

ben memurken araba almıştım. 3 yıldır çalışmıyorum. geçen sene hiç olmazsa engelli maaşı alayım diye başvurmuştum, arabadan dolayı onu da vermediler.
hatta gayri resmi olarak arabayı satsan bile 1 yıl maaş bağlanmaz diye sözlü olarak laf arasında söylendi.

kişisel görüşüm, maaşı kesilir.

@Üzümlükekim, Aracın rayiç bedelinin 120'de biri aylık gelir olarak hesaplamaya dâhil edilir. Kişi başına düşen gelir kriteri 5667,33 TL aşıldığı taktirde maaş kesilir.

Son düzenleme:
@Üzümlükekim, İki kişi engelli maaşı ile geçinip, üstüne birde araba alabiliyorlar ise helal olsun 🤔

Aracı almadan önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidip durumu bildirsinler ve hesaplama yaptırıp duruma göre hareket edebilirler.

@BnymnYldz,

Bence arabayı almak isteyen bir akrabası 😁 klasik akraba işte engelli tanıdığımız var neden vergi ödeyelim.böyleyse durum sakın kendinizi riske atmayın. Daha 1 hafta önce tanıdık biri araba için raporunu yeniletti eskiden ağır engelli ibaresi olan rapor, kısmi bağımlıya döndü, bakım maaşı kesildi.

Üst Alt