Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bizim Umudumuz Var Hala!

btl

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Günaydın bugünkü ruh halinizi anlatabilirmisiniz ?

bugun ruh halim şükür ve hamd dolu... neden derseniz sabah işe gelemeden önce radyodan bir konu dinledim ilahiyat prof. diyorki ALLAH sıkıntı verir insanları ,hastalık verir,maddi dert verir ama diyorki bunların ilacı sabır ve duadır diyor iki rekat ALLAH rızası ile kılınan namazdır dua ve yakarıştır. eğer sabredebilirsen mükafatı büyüktür. hastalık verir ALLAHIM ama devasınıda verir. bulmamız için insanları aracı kılmıştıır. hastalık geçer ise o ana kadar işlediğim tüm günahların kefaretidir diyor. ama hastalık ile ölürsen cennet ile müjdeliyor . hastalara ziyarete gidin diyor , yaşlılara gidin diyor yaradan . cennet bahçesinde oluyorsunuz gittiğinde ve 70bin melek sizin için dua ediyor ALLAHA.onun için hamd ve şükür ediyorum ALLAHIMA derdi olana derman sıkınrısı olanlara ferahlık versin . unutmayınki dünyada sınavdayız.(inna lillahi ve inna ileyhi raciun)

Teşekkürler..

Bu inançla ve imanla yaşayanlardan nasib etsin hepimize

mevlam yaşama azmi verdikçe daha da büyüyoruz.
inancımız kuvvetli ve diri. Elhamdülillah bizi kimse yıkamaz.
Allah şu ten kafesimizin içindeki gönül evimize can verdikçe son nefesimize kadar şu fani hayatla savaş devam edecek.
Hamdolsun ki bu yeni günü yine gördük ve nefes alıyoruz.

Bayağılıktan nefret ederim; ama bu günkü ruh halim hamdolsun bayağı iyi.

güzel bir konu ; evet Allahtan sabır istemeli ve bolca şükür etmeliyiz. şükrümüz sabrımızdan cok olmalı. şöyleki; Allahtan cok sabır istersek sabrımızı artırmak ıcın bızlere cok dert ve sıkıntı verır bakayım kulum bendenıstedıgı sabrı gosterecekmı dıye..elbette sabır lazım. Allaha şunuda demelıyız rabbim benim sabır sınırlarımı zorlayacak benı ısyana göturecek dert ve sıkıntı verme..ben senın yarattıgın bır beserım.. sana ısyan etmekten sabrımın tukenmesınden seytanın sabrıma mudahale edıp sana ısyan ettırmesınden sana sıgınırım..dıyebılmelıyız..buda bır duadır ıstektır.. rabbım kımseye tasıyacagından fazlasını zaten yuklemez bızde tasıyacagımızdan fazlasını ıstememelıyız.. rabbım ısyancı olmadan sabredenlerden ve bolca kendısıne şükredenlerden eylesın bızlerı.. aminn

hayatta ne yaparsak yapalım mutlu,huzurlu,doyumlu bir yaşam yaşamak için yapıyoruz. bunuda bir uzmanlık istediği yok.aklımızı ve kalbimizi hür bırakalım,sezgilerimizi dinlyelim yeter.

Üst Alt