Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

arkadaşlar böbrek nakli olalı 15 ayı geçti ilaçlarım çok azaldı ama sivilce sorununda kurtulamadım yardımcı olabilcek biri varmı :)

Ali_Gs;

Aynen ali abiye katılıyorum benimde 1.5 yıl oldu nakil olalı güzelim yüzümde bir tane sivilce yoktu lanet olsun ki şimdi varlar abartılmayacak kadar olsa bile.Ne yapıcaz bir yardım edin yahu

ben 12 yıl oldu .nakil olalı..tahlilleriize bakan dr bişi demiyomu sivilcelerle ilgili..

.umarım nakil bekleyen herkes için bir çözüm yolu bulunur..ve nakil olanlarda birdaha diyalize dönmez

Maşallah Allah uzun ömürler versin onlarda ne dicekler cildiyeye gidioz orda krem jel falan bittikten sorna tekrar çıkıyorlar ama bu sefer üstüne gidecem kontrolde

teşekkür ederim inşalah sizlrinde hepimizinde uzun olur dönmeyiz birdaha diyalize....ayrıca bendede bişiler var yüzümde bende cildiye ye gidicem bir gün çıkıp bidaha sönüyolar..

mrb arkadaşlar öncelikle tüm hastalara Allah uzun ve sağlıklı ömürler nasip etsin...

biyopsi olup ve sonucu DİFFÜZ MEZENGİAL SKLEROZ çıkan varmı acaba ? varsa hastalığın seyrini öğrenmek isterim

Merhaba arkadaşlar, ben böbrek nakli olmadım ama karaciğer nakli oldum, sivilce sorunu yaşayanlara bir şey söyleyebilirim.Benimde kısa bir süre böyle bir sorunum oldu, deltacortril yüksek doz aldığımda 100 mg dan başlayarak yavaş yavaş düşüldü tabi ama yüksek dozun etkisini atana kadar sivilce vardı.Bundan kaynaklanıyor olabilir tabi böbrek nakli tecrübem olmadığı için pek bir şey söyleyemem.Ama bol su içtim, şeker ve tuz kullanmamama rağmen bir süre bu sıkıntıyı çektim ama bir buçuk sene de geçmişti ilaç azaldığı için o da tabi.

Hayırlı akşamlar, ben sigortalı olarak çalışıyorum, Ama bir de iş yeri açmak istiyorum. Hem işe devam edip hem de iş yeri açabilir miyim? İş yeri açarsam vergiden muaf oluyor muyum? Nasıl bir yol izlemem lazım? Bilgisi olanlar biligilendirebilir mi?
Teşekkürler, sağlıklı günler...

Merhaba arkadaşlar sonun'da bende nakil oldum yaklaşık 50.gün ama işte nörojenik mesane olduğum için enfeksiyondan kurtulamadım tak yapan arkadaşlar en steril tak nasıl yapılıyor ve neler kullanıyorsunuz lütfen yardımcı olurmusunuz. 05068781507 bu benim telefon numaram yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Hayırlı olsun Allahtan sağlık sıhhat uzun ömürler dilerim. EKPSS ve iş konuları için acele etme özellikle ilk 6 aylık periyodu toplumdan uzak geçirmende fayda var.
Bunun dışında öncelikle engelli raporu alman gerekli. Devlet veya üniv. hastanelerinden birine giderek raporunu bir hafta içinde alabilirsin. Standart olarak böbrek nakillilere %70 oranında engelli raporu veriliyor. buna ilave sağlık durumun olup olmadığını bilmiyorum ama %70 raporun ile EKPSS ye girmende hiçbir sakınca yok işin kötü tarafı bir dahaki ekpss 2016 da olucak hayırlısı olsun. İşkur konusunda artık işçi ilanları da ekpss ile alım yapıyor ancak diger özel firmalard aengelli personel olarak istihdam edilebilirsin.

ÖTV muafiyetinden yararlanabilmek için ise iki seceneğin var ya rapor oranın %90 ve üzeri olmalı ya da ortepedik engelli olup H sınıfı ehliyet ile araç kullanabilir raporuna sahip olman gereklidir. Normal böbrek nakli olan biri %70 raporlu olduğu için ÖTV indiriminden faydalanamaz. Ancak diyalize girdiyseniz ve eski engelli raporunuz varsa onun %90 olması gerekli ve o raporla faydalanabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

Böbrek Nakilli arkadaşlarıma bir davet :)

Merhaba arkadaşlar ben de 12 yıllık böbrek nakilliyim. Kadavradan. Çokşükür şu ana dek çok ciddi bir sorunum olmadı. Ben ve arkadaşım, nakilli arkadaşlarımla tanışmak, sohbet etmek, sorunlarımızı paylaşmak için facebook' da bir grup kurdum '' BÖBREK NAKLİ OLANLARIN BULUŞMA ADRESİ '' Orada Böbrek Vakfında çalışan bir arkadaşımız diyaliz olsun nakil olsun tüm sorularınızı cevaplamakta ve makaleler paylaşmakta. Sizleri de grubumuza bekliyorum. Görüşmek üzere. Sevgiler :)

https://www.facebook.com/groups/586897611414542/

Arkadaşlar merhaba,

Benim 1 yaşında Nefrotik Sendrom - FSGS hastası bir oğlum var. 1 kızımı da aynı hastalıktan 3 sene önce 6 yaşında iken kaybettim. Kendi böbreğimi vermiştim ama en fazla 2 sene yaşayabildi.
Şimdi oğlumu kurtarmak için uğraşıyorum. Hacettepe Ünv. de takip ediliyor. Fakat geçen haftaki kontrolde neredeyse diyaliz aşamasına geldiğini öğrendik. Şimdi ilaçları değiştirdiler 1 hafta sonra tekrar kontrolü var.
Kimyasal ilaçlarla(ki daha önce de tecrübe ettik) tedavi ümidi olmadığına kanaat getirdim artık. Benim sorum bitkisel ilaçlarla tedavi yoluna giden arkadaşlar var mı? Varsa lütfen bu konuda bana yardımcı olsunlar, 2.çocuğumu da kaybetmek istemiyorum artık...

Tşk,

Sinan

merhaba. çok şakacısın. vercem böbremi kaç para vercen. he hee.

merhaba arkadaşlar. ben böbrek nakli olacağım atatürk eğitim araştırma hastanesinden olmayı düşünüyorum başka tavsiyeniz varmıdır

Kirei eger bobrek nakli olcaksan devlet hastanesinde olmani tavsiye etmem ben ozel hastanede oldum orda nakil olan bi arkadasim daha var orda tanistik onlar once ataturke basvurmus 2 ay gidip gelmisler en sonunda yorulmuslar islemlerle ugrasmaktan sonra bnim nakil oldugum hastaneye geldiler 1 haftada hallettiler tum islemleri benim islemlerde 3 gun surdu yatis yaptilar 3 gun sonrada nakil 1 haftadada taburcu basvuruyu yaptik 2 hafta sonra nakil olup eve geldm eger devlet hastanesinde olursan 2-3 ay yollarda surunursun haberin olsun sansin varsa 1-2 ay yine surer ozel hastanede nakil olmanin tek dez avantaji benim nakil oldugum hastanede nakil sonrasi takip sadece 3 ay ucretsiz ondan sonra ucretli onuda 3 ay sonratakibini baska bi hastaneye aldurarak halledebilirsin simdiden gecmis olsun zor bi surec basliyor

Arkadaslar ben 1.5 ay once ozel hastanede nakil oldum nakil oldugum hastane nakil sonrasi takibi sadece ilk 3 ay ucretsiz ondan sonra her kontrolde 150 tl civarinda tahlil parasi odeniyor ayrica herhangi bir enfnksiyon kapma durumunda bizzat ayni hastanede nakil olan bir kadinla konustum 5 gun yattim 4500 tl para odedim dedi enfeksiyon tedavisi icin.Benim sorum şu bu masraflar cok fazla onceden bi haberde ozel hastanelerle saglik bakanligi arasinda 2 yil ucretsiz takip anlasmasi varmis bu dogrumu ozel hastanede nakil olanlar ne kadar takip parasi oduyorlar bazi ozel hastanelerse bu ucretsiz takip suresi daha uzunmus galiba.benim asil ogrenmek istedigim sey su ben takibimi bulumdugum ilde bobrek nakli yapan bir devlet hastanesi var takibimi buraya aldirabilirmiyim bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.Nakili ankarada ozel bir hastanede oldum konyada yasiyorum masrafin yani sira gidip gelmeside sorun oluyor.

Herkeze merhaba kader arkadaşlarım :) bende 2 yıl önce istanbul acıbadem international organ nakli merkezinde nakil oldum. babam vericim. ama kan grubu uyumsuzluğu nedeniyle çapraz nakil olduk başka bir aile ile çok şükür şuan iyyim. Allahım bütün hastalara şifa versin inş..

arkadaşlar böbrek nakli olduktan kaç ay sonra yaşantımıza devam etme olanağı oluyor tabi bu kişiden kişiye değişir ama bana deneyimlerinizi paylaşırmısınız lütfen.

kirei;

Ben nakilden iki ay sonra okuluma devam etmeye başlamıştım tabii haftada 2-3 kez hastaneye gidiyordum ama yine de derslere giriyordum imkan buldukça.

gul2011 ;
gül nerelerdesin :) sana mesaj attım ..mesaj kutun dolumu ondanmı gelmedi acaba ?

#kirei# öncelikle çok geçmiş olsun şunu söylemek isterimki artık diyalize girmiş olsanda,olmasanda nakilden sonra herşey değişiyor.Eski yaşantımıza dönemiyoruz.en önemlisi 3 ay.Bu 3 ay çok dikkatli ol dışarı çok çıkma ama kendini sürekli evde oturacak diye şartlandırma.3 aydan sonra yavaş yavaş açıl :) 1 yıldan sonra da yavaş yavaş normale girmişsin demektir.

slm arkadaşlar bende antalya medicalpark da oldum 2 sene olcak
Allah diyalize giren herkeze yardım etsin ve nakil olmayı nasip etsin..

S.a bende siteye yeni üyeyim. nakil için istanbulda 2 tane hastaneye gittik vericinin 2 böbreğindede miili metrik taş olduğu için nakil olamazsınız dediler ve geri yolladılar. bu gün ise antalyada medikal parkı aradım kordinatör hiç bir sorun olmuyacağını dile getirdi bu işten birşey anlamadım? serbest piyasa gibi olmuş :D

metin_218;1

eğer hala istanbuldaysan beylikdüzü medicana ya git orada sana yardımcı olurlar

merhaba arkadaslar, bende agustos 2013 tarihinde medicana bahcelievler hastanesinde annemden böbrek bağışı ile nakil oldum. Prof. Alaattin hoca ve ekibine sonsuz tesekkurler. Diyalize girmekte olan tüm arkadaslara allah sifa versin ve en kısa sürede nakil olmayı nasip etsin.

Benimde böbrek nakli için vericim var ama nakıl sonrası maddi sıkıntılar cekeceğim kara kara düşünüyorum.Evde bakım maasım kesılır 2022 maasımda var ev kıra eşimde diyaliz hastası bunalımdayım.Bana ne önerirsiniz? ):

Arkadaşlar böbrek nakli olan bir hastanın evde bakım maaşı nasıl kesiliyor.Haber mı veriliyor yoksa sistemden otomatik mi kesiliyor?Nakil sonrası hasta bu maaştan bir kaç ay yararlanabılıyor mu?

Merhaba arkadaşlar,3 -5 yıldan sonra kreatinin değerleriniz hangi aralıkta,iniş çıkışlar oluyor mu?Hangi değerler arası normal kabul ediliyor.

Üst Alt