Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

İyi Günler Hindistan'da Böbrek naklini bende duydum ama sadece merdiven altı şeklinde yapıldığını hastanelerde yasak olduğunu duymuştum bunun ne kadarı doğru bilemem tabi. Sizin Bu konu hakkında ki bilgileriniz daha fazla yardımcı olabilir misiniz acaba ?

selam arkadaslar ben yeni nakil oldum 1 ay oldu ama bende ki fark tak kullaniyor olmam banada abim verdri 2002 den beri nörojenik mesane kby hastasiydim 1.5 ay diyalize girdim sonra abim verdi saolsun memorialde takipliyim ben istanbul benim merak ettigim tak kullanıp nakil olan hastalar enfeksyon tabiki oluyodur kac saatte bir yapiyo ve kacak problemi varmi bana 4 saate bir dediler ve ama ben bazen 4 saate 2 defa yapiyom ama kreatinin 2.06 ilaca bagladilar bekliyozz...

7 sene oldu adana çukurova üniversitesinde oldum nakil ameliyatını

Ben nakil oldum 1995 te Ankara dışkapıda yüzde 90 raporalırsam kendim araba kulananilirmiyim bilgisi olan varmı teşekkür ederim

osman34;

Bende beylikdüzü medicanada oldum , Alaattin hocayla ameliyattan sonra karşılaşmasakta kendisi çok iyi bir hekim , medicanada hç sorun yaşamıyorum gayet sistemli bir şekilde işliyor herşey tavsiye ederim .

Arkadaslar ben nakil olalı 11 gün oldu. Taburcu oldum. Size sorum, yeni takilan böbrek yerinde şişlik ve baski oluyo yürürken bu normal mi?

Said normal o baskı merak etme ... birde herkese tavsiyem böbreğini farklı görmesin vücudundan... sürekli aman ha birşey olmasın derseniz Allah korusun olur... ne tedbiri elden bırakın ne de çok boş bırakın ... yeni hayatın tadını çıkarmaya bakın ...

Lone

Öncelikle kusuruma bakma arkadasım uzun sure siteye giremedim. Geçmiş olsun rabbim şifa versin tüm hastalara. Bende takipli oldugum Medicanadan memnunum çok ilgililer doktorum ve diger çalışanlar. Herkeze acil şifalar diliyorum.

Herkese merhaba benim de kızım 1 ay önce böbrek nakli oldu ..allaha çok şükür şu an hersey yolunda..size bir sorum olucak maskeyi ne kadar süre kullandiniz..heerkese çok geçmiş olsun

Ben 3 ay falan taktım ama 1 sene evden çıkmadım diyebilirim , yinede tedbirli olmak gerek ve kızınızın yaşı ufaksa sizin gözetimizde 6 ay evde taksın dışarıya çıkarken özellikle toplu taşıma araçları vs buralarda 1 seneye yakın kullansın .

Doktorların önerdiği 6 ay süredir . bu süre içiğnde bağışıklık sistemimiz sıkıntılı olduğu için en ufak mikrop virüste normalden daha ağır geçebilir ve böbreğimize zarar verebilir , dikkat etmek gerek bu kritik sürelerde.

Selam arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim babam da bobrek hastası. Hiç diyalize girmesini istemediğimden ona bobreğimi vermek için akdeniz universitesinde tetkiklerimiz yapılıyor. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı şukur. Fakat 32 yaşında olduğum için babam çok tereddut ediyor. İlerde benim de bir sorun ile karşı karşıya kalmamdan korkuyor.. Ben de bobrek verenlerin durumlarını babama soyleyerek onu rahatlatmaya çalışıyorum. Sizlere bo tek verenlerin durumlarını da paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Selamlar.. bende nakilliyim ablam verdi banada. Her yürek bu güzelliği yaşatamaz. Allah hepinizden razı olsun.Ablamda şükür iyi sizde korkmayın en küçük olumsuz durumda nakili iptal ediyorlar zaten endişeniz olmasın. Babanızda hasta olmasına rağmen sizi düşünmesi çok doğal fakat Akdeniz Üniversitesinde sizdende yaş olarak küçük insanlar var böbrek veren . Koordinatör nilgül hnm konuşursanız babanız biraz daha rahatlar bu konuda umarım. Herşey gönlünüzce olur.

serap_25

Çok teşekkür ederim.onlarla da konuştuk sağolsunlar çok ilgilendiler. Baba işte yine de kendinden çok beni düşünüyor..benim tetkiklerim bitti sayılır. Çok şukur herşeyin iyi çıktı. Sağlığım yerinde olduğu surece vermekten hiç tereddüt etmedim. Muhtemelen bayram sonrası nakil olacak..diyalize girme sınırında babam.bobrekleri toplam yüzde 9 çalışıyor. İnşallah herşey yolunda gider. Bobreği kabul eder vücudu diye dua ediyorum..ALLAH SİZLERE DE SAĞLIK VERSİN TEKRAR TEŞEKKURLER

Bende 4 yıl önce 14 yaşımda Nakil oldum, 18 yaşımdayım şimdi,Neden üye oldum buraya bilmiyorum

Edit: uzun yazmışım boşverin size iyi günlerve sağlıklı hayatlar,Bir kerede gerçekten beni ne yaşatıyor diyin ortaya çıkan cevap = İlaçlar bizi hayatta tutuyor hayattan olabildiğince zevvk alın her boş anınızda beterinde beteri var diyip zevk almaya devam edin başkasına göre acınacak durumdaki hallerimize biz gülümseyerek bakıp zevk alalım değilmi polyannalı kardeşlerim,büyüklerim, İyi günler ,Ama ben polyannacılıkdan sıkıldım..

Kederli18

[FONT=Amiri QuranWeb]كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ

[/FONT]
[FONT=Verdana]Her can ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz.[/FONT]ANKEBUT Suresi 57. ayeti

[FONT=Verdana]
Kural bu kardeşim kurcalama sadece iman et yeter.[/FONT]

serkanmalkoc

:) Kim neyi kurcalıyoki ? Ben sana birşeyi inkarmı ediyorum diyorum ? Ben yazmışım böbrek nakli oldukdan sonra herkes polyannacılık oynuyor , bana direk biri dertlendimi şükret, beterin beterin lafı var dersen adam bir b*k anlamaz ,Sadece hayatın iyi yönlerinden bakmak zorunda bırakmayın kendinizi, Normal insan standartlarına bakarsak bizi sadece hayatta tutan şeyin ilaçlar olduğunu söylüyorum, siz bana kopyala yapıştır yaparak ders vermeyemi çalışıyorsunuz ? Bırakın polyannacılığı kendinize bakın ''siz hastamısınız değilmisiniz sizce ?'' Bunu soruyorum! Ve Hiç hastane kapısı görmeden,kaygısız yaşlanıp ölmekmi istermiydiniz ? Bunu soruyorum!

Mutsuz,umutsuz olmak istesem aynen böyle düşünür ve niye "Ben" diye sorardım...

Kederli18

Canım kardeşim bende sana diyorum ki iman ediyorsan(k) KAdere iman edeceğiz sen bunu kabullenmiyorsan sorun yok ben halimden memnunum hasta değilim hastane kapısı görmeden ölmek herkes ister tek biz değiliz.

Arkadaşlar ben birkaç ay önce antalya medical parkta canlıdan nakil oldum. Ameliyatı yapan Alper Demirbaşın ünü dışında bu hastane beş para etmez SAKIN gelmeyin. Öncelikle forumda herkes murat tunceri yazmis o doktor artik medical park antalyada DEGIL. Alper hocanin kisisel basarisina diyecek yok ama bobrek naklinde onemli olan operasyon sonrasi bakim ve bu hastane son 2-3 yildir bir ticarethane mantigiyla isletiliyor. Oncelikle odalar iki kisilik, sozde cok titiz olunmasi gereken bir donemde hic tanimadiginiz biri ve refakatcisine maruz birakiliyorsunuz. Tek kisilik birkac oda var ama hep dolu, para versende gecemiyorsun kendi istedikleri hastalara veriyorlar."Isik" diye bu odalari ayarlayan bir kadin var ki allah kimseyi onun gibilerle karsilastirmasin; ne insanca kibarca yaklasir size nede empatiden anlar surekli azarlar ve sesini yukseltir, kazara gitseniz bile o kadindan uzak durun. Diger hemsirelere gelince katta geceleri max iki hemsire kaliyor onlardan da bir sey istemeye bir sey sormaya cekiniyorsunuz dovecekmis gibi tavirlari sebebiyle... Kibar olan ya bir ya iki hemsire var. Nakil sonrasi sizi zorla izin dilekcesi imzalatip 3-5. Gunde evinize yolluyorlar amac iyilesmeniz degil onlara yatak acmaniz cunku. Ilaclarinizin saatleri, diyetiniz, sporunuz hakkinda bir seyler anlatiyorlar ve elinize iki tane kaynak kitap veriyorlar. Kitabi okursaniz onlarin soyledikleriyle tamamen celistigini farkediyorsunuz. Allah korusun gece bir seye ihtiyaciniz olsun hatta birakin geceyi gunduzde oyle tek bir muhattap bulamazsiniz o berbat yerde. Nevresiminiz batar yenisini istersiniz yok derler, dezenfektan biter takarmisiniz dersiniz sonra derler o sonrayi gorebilirseniz sukredin. Biz suan universitede takiplerimize devam ediyoruz o igrenc yere donmemek icin. Bu arada doktorlara soru sormak falan derseniz oda ASLAAA mumkun degil. Doktorlarin hep cok isi var. Gunde 45-50 sn vizitte gorebilirsiniz yalnizca. Sizi dinlemezler yanindakilerle tepenizde dikilip kendi aralarinda konusup giderler... Medicana yada baska br yer nasildir yasamadim bilmiyorum ama medical park antalyadan UZAK DURUN. -cerrahi ne kadar mukemmelde olsa cerrahin isi 2 saatte bitiyor sizinle-. Yinede medicalpark antalya dusunuyorsaniz hastaneye onceden nakil olmus birkac kisiyle gorusmek istediginizi soyleyin veya organ nakli polikliniginde insanlara sorun. Orada herkes magdur ancak isleri dusecek korkusuyla kimse sikayet edemiyor. Aman kardesim sagliginiz icin uzak durun. O 5-6 yil once yola ilk ciktiklarindaki hastane degil orasi.......

Son düzenleme:
Arkadaşlar ankara turgut özal hastanesindan böbrek nakli olan var mi??

Arkadaşlar nakil olalı 3 ayım geçti öncelikle herkese geçmiş olsun değerlerimde anormal bi durum yok ama bende kalan ize çok takılıyorum arkamda kalsın istiyorum ama o da bana bunu hatırlatıyor izin geçmesi söz konusu mu öyle bir ihtimal olabilir mi ve doktorum önlem olarak çok fazla spor yapmamı önermedi spor yapmamda bi sıkıntı olur mu

Ve profosyonel spor yapmam da etki eder mi eskiden basketbol oynardım geri dönmek istiyorum bu konuyu cesaret edip aileme açamadım kötü bi tepki alırım diye yaşım da size göre küçük olduğu için ve yaşamış olduğunuz için önce size danışmak istedim

Merhaba arkadaşlar bende 13 mart 2015te antalya medical parkta ameliyat oldum ya bişey soracam kontrol için sizin önerdiğiniz bir doktor yada hastahane var mı yardımcı olsanız sevinirim yaa ??

Merhabalar herkes bende 17. Yıl diyaliz girdim yeni nakil oldum tedavi hala devam ediyo Rabbim hastalar safi ismiyle şifa versin acil şifalar herkes İnşAllah

O spora gitme yeni nakil olmuşsun Allah korusun böbreğini kaybedersin nben nakil olalı 6 yil oldu ve mekik bile cekemiyorumm düşünün yani vek o izleredetakilmayinn o sizin tekrar hayata dönme izinizz

Ben evelsi gün bezmialem Hastanesi'nde oldun çok iyiyim çok sukur, çok kaliteli bir hastane en üstten en alt konuma kadar herkes cok ilgili ve tüm proflar burada, herkes kendine yılda birde olsun baktirsin bana bu hastalık hiç ummadığım anda farketmedigim şekilde geldi tamamen tesadüfen öğrendim, dilerim Allah'tan tüm hastalar şifa bulsun tez vakitte, herkese sevgiler

Bende 14 şubat 2014 tarihinde Antalya tip fakültesinde nakil oldum. Eşimin böreği uyum sağladı allah razı olsun eşim verdi. Bebek düşünüyorum su ana kadar çok şükür sıkıntı yaşamadım.
Allah herkese şifa versin sağlık versin. Bizim gibilerede bir daha göstermesin.Bende nakil olup bebek sahibi olan var mi merak ediyorum bilgilerinizi paylaşır misiniz: http://www.engelliler.biz/forum/beb...ne-dair-deneyimlerinizi-paylasir-misiniz.html

Ben 7 yıl oldu nakil olalı hamile değilim ama istiyorum

Sinesi
Şuan nasılsınız peki

Üst Alt