Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

Kadir bey ; Antalya da yaklaşık onbeş yil dir prf. Dr.gültekin suleyman lar takibindeydim. Nakil olduktan sonra tip fakültesi organ nakli bölümüne direk randevu alıp gidiyorum genelde dr Vural a muayene oluyorum üç ayda bir fakat şimdiye kar üç yılda cok ta doktor değişti. Çok şükür elhamdülillah bir komplikasyon veya aksi bir durum olmadı bir sorunum olsa gültekin hocaya yine giderim. Ama ben fakülteden memnunum tavsiyede ederim. Siz Medicalden memnun değil misiniz. Sağlıklı günler

Selda hanım ;su an çok sukur iyiyim değerlerim iyi. Enfeksiyonun veya başka bir sorunum nakil olduğundan beri hiç olmadı. Doktorlar bebek sahibi olabileceğimi geçen sene söylediler saydıkları risk bobregimin yorulacagi ve idrar yolu enfeksiyonu olacağını ve her ay kontrole gideceğimi söylediler aslına bakarsan mantığım ve kalbim arasında sikistim. İstiyorum birde korkuyorum sen gorustun mu bu konuyu doktor larla ne dediler paylaşan sevinirim

Selam merhaba arkadaşlar bende nakil olalı 6 buçuk ay oldu hangi ilaçları kullanıyorsunuz durumunuz nasıl Allah herkese şifa versin bide bende norejenik mesane var bu durumda olanlar nasıl bilgi verirmi günde kaç kez tak yapıyor.

Merhaba ben bezmialemde iki ay önce nakil oldum ilaclarim şimdilik biraz fazla gitgide azaltiyorlar, kortizonlari azaltmakla başladılar, durumum iyi

Geçmiş olsun evet yavaş yavaş azalıyor bezmialemde kim takip ediyor sizi

Sagolun 🙂Prof. Rümeysa kazancı oğlu, doç meltem Gürsu ve uzman yelda, siz hangi hastanede nakil oldunuz

5 yıl bezmialemde takipteyim doktorum reha Erkoç tu fakat Acibadem Atakent hastanesinde nakil oldum

Anlıyorum, ben bezmialemde olduğum için çok mutluyum hiç bir hastanede görmedim orada gördüğüm ilgi alaka ve bakımı ama nasip tabi siz nasılsınız iyimisiniz , bu arada reha bey aniden kayboldu hastanede değil onun hastalarinada Meltem hoca bakiyor

Ben reha hocadan çok memnundum orda başvurdum organ nakli koordinatörü ne haziran ayında verici abimdi sigortası yoktu karşılayamayiz falan dedi Acibademe başvurdum oradaki yetkili geçici bakıyormuş yalnış bilgi vermiş nasip değilmiş zor geçiyor benim cellcep kullanıyordum dün değiştirdiler zorlanıyorum hayırlısı Allah tan artık.

Tabiki herşeyin hayirlisi, her hafta kontrolunuz varmı sizinde

ilk te haftada birdi 20 gune çıkmıştık fakat ilac degisimi yaptigimiz icin buara sık gidip gelecez sonra tekrar 20 güne cikar insaallah.

Kontrol.olunca insanın içi rahat ediyor ben şikayetçi değilim, tabi sokağa çıkmak yasak.olunca hastaneye gitmek gezme geliyor insana 😁

Merhaba arkadaşlar.Ben nakil olalı 1 ay oldu.Şu an için her şey yolunda.Herkese şifalar dilerim.Allah böbrek bekleyenlerin yardımcısı olsun .

sonsuz sevdam

Selam ameliyat ekibinde hangi doktorlar vardı acaba yıl olmuş 2017 acaba yine aynı ekip mi vardır!?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar.13 yaşımdaki oğlumda kronik böbrek yetmezliği var. Ankarada DR SAMİ ULUS çocuk hastanesinde takibi yapılmakta şu an 4. evreyi tamamlamak üzere Başkent hastanesinde nakil yaptırmayı düşünüyoruz. bu hastenede nakil olan arkadaşlar varsa bundan sonraki süreçte bizi bekleyen sorunlar nelerdir , neler yapmalıyız yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Herkese geçmiş olsun bende iki hafta önce Ufuk Üniv Rıdvan Ege Hastanesinde nakil oldum. Şimdi evdeyim, ilaçlar bazı yan etkiler yapıyor ( kulak çınlaması ve ağız kuruluğu gibi ) kalp ritmim bazen hızlı oluyor ve derin nefes alıp veriyorum kortizon sonrası bir süre. Çok ilgilendiler ve iyi geçtiğini söylediler doktorlar.

Sizde de böyle oldumu ilk zamanlar ve sonrası nasıl oldu paranoyak oluyorum bazen.

Kreatin seviyem 1 40 şu anda daha düşer mi acaba normalmi?

Deneyimleriniz çok kıymetli benim için. Herkese çok geçmiş olsun tekrar.

Merhaba

Ben nakil olalı yaklaşık 6 hafta oldu.Geceleri ağız kuruma problemi bende hala devam ediyor.Kreatinin 1 ay sonra 1.3 seviyelerine düşecektir.Ayrıca ürende 40 lara düşecek.Geçmiş olsun.

Metehan Bakşı

Selamlar,

Ben Kartal Lütfü Kırdar Hastanesinde nakil oldum.Süreç aslında her hastaya göre değişiklikler gösterebiliyor.Mesela ben nakil öncesi 1 ay hastanede yatıp plazma tedavisi gördüm.Nakil olan bir çok hastaya bu işlemi uygulamadılar mesela.Onları yatırıp 3 günde nakillerini yaptılar.Doku değerleri ve uyum şartlarını tam olarak sağlamadan nakli gerçekleştirmiyorlar zaten.Eğer bütün değerler yolunda ise yatışınız yapılıp verici ile beraber 3 gün içinde ameliyat yapılabilir.Verici 3.gün taburcu ediliyor genelde.Böbrek alıcısı ise minimum 2 hafta maksimum 3. hafta taburcu oluyor.Hastaneden çıkmadan önce ilaç düzeyiniz tam olarak ayarlanamıyor bu nedenler taburcu olduktan sonra haftada en az 1 kere kan verilip sonuçların doktorla paylaşılması gerekiyor.Doktorlar her test sonucundan sonra hangi ilaçtan kaç adet alacağınızı söylüyorlar.En önemli not:Kesinlikle doktorunuza danışmadan aspirin dahi kullanmayın.

Nakilden 2 gün sonra kreatinin ve üre başta olmak üzere bütün fonksiyonlarda en az yarı yarıya bir iyileşme oluyor.Hasta için en zor bölüm ameliyattan sonraki 3 gün.bu 3 günde çok fazla ağrı ve yakınma olmayacaktr fakat hareketler kısıtlandığı için vücut kendini rahatsız hissediyor.Nakilden sonraki 7. gün hasta kendini çok rahat hissediyor ve artık sağlıklı bir birey olduğunun farkına varıyor.

Umarım faydalı olur yazdıklarım.geçmişler olsun.

Sugaremro

Merhaba cevabınız için teşekkürler.
Peki protein kaçağı vs ne durumda birde ilaç dozlarınız nasıl acaba şimdi. Diğer sorunlr sizde olmadı anladığım kadarıyla.

Çok sordum kuaura bakmayın merak ediyorum haliye, tekrar çok geçmiş olsun ve nice sağlıklı günlerimiz olsun İnşallah

Artık protein kaçağı yok.Kreatinin 1,3 ve üre 40 seviyelerinde.Hastaneden çıktığımda 4+3 ve 2+2 olarak aldığım ilaçları şimdi 2+2 ve 1+1 olarak kullanıyorum.Yani yarı yarıya azalttım.doktor azalttı)

Yiğidim86

Sugaremro

Merhaba,

İçim serinledi teşekkürler. Virüs, bakteri ve mantar, B12 ilaçlarını da içiyorum ben. Acaba onlarıda mı ömür boyu kullanacağız? Kortizonu da şu anda 5 tane yani toplm 25 mg deltcortil kullanıyorum 2+2 ve 4+4 olarak da diğer ilçları alıyorum.

Ben deltacortil günde 1 tane alıyorum.(5 mg)Prograf 4 tane(1mg) Cell Cept 2 adet.Valcayt 2 adet kullanıyorum.Tansiyon ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum .

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.mali boyutu hakkında bilgi verebilirmisiniz.ssk bu giderleri karşılıyormu acaba ona göre hazırlıklı olalım.teşekkürler.

Merhaba

SGK tüm tedavinin tamamını karşılamaktadır.Hastanaden çıktıktan sonra bana gelen bilgilendirme mesajında bütün işlemler için 92.000 TL gibi bir ücret ödenmiş hastaneye.

Yalnız benim tahminime göre bunun 60.000 TL si falan ameliyata ait.Çünkü ben ameliyattan önce 1 ay kadar tedavi gördüm.

Merhaba

Benim ilaç listemdeki ilaçlar şu şekilde:

Prograf,Deltacortril,Valcyte,Bactrim,Cell Cept,fuluzole.

Ayrıca nakilden önce kullandığım Anti Asidoz ve Anti potasyumu şu an için kullanmaya devam ediyorum

Ekstradan Tansiyon ilaçlarım var onları da almaya devam ediyorum.

Sugaremro
Merhaba

Dün gittim kontrole üre 20 kreatin 1,6 çıktı doktorum ilaç dzeyin yüksek çıkmış ondan dedi, merak etme daha düşek dedi inşallah :) zaten daha 2,5 hafta oldu bugünümüze şükür..

Bide ben zayıflıyorum ama kilo alamadım hiç, sizde kilo durumu nasıl arkadaşlar? Acaba daha zayıflayacakmıyım yoksa ufak ufak kilo alacakmıyım bilemedim. Ameliyattan önce 73 kg şimdi ise 58 kg mım.. sizde de aynı durum mevcutmu acaba? Şekerden kısıtlı tuzsuz diyetim var az yiyorum bayağı sanırım 3 ay böyle.

Metehan Bakşı
Merhaba

Hiçbir ücret ödemiyorsunuz, tüm masraflar devlet tarafından karşılanıyor. Yatış, tedavi, ameliyat ve sonrası kontroller. Geçmiş olsun tekrar..

merhaba yiğidim 86 siz nakli canli alıcıdanmı yoksa kadavradan mı aldınız. birde diyalize hiç girdinizmi . şuanda biz hiç diyalize girmedik nakil yaptırmayı düşünüyoruz.Ama doktorlar biraz diyalize girmeyi öneriyor.Ankarada başkent hastenesi hakkında bilginiz varmı yada bir hastene öneriniz varmı.teşekkürler tekrar geçmiş olsun.

Metehan Bakşı

Merhaba

Bende canlıdan aldım ve hiç diyalize girmedim. İnşallah sizde şifa bulursunuz. Ufuk Üniv Rıdvan Ege Hast oldum ben ekibi çok iyi kesinlikle tavsiye ederim. Ekibin başında Prof Dr Sadık Ersöz ve Prof Dr İhsan Ergün hocalar var. İsterseniz oraylada görüşebilirsiniz ben memnun kaldım hepsinden çalışan hemşire ve hastanakıcısına kadar çok iyi ve tecrübeliler.

Yiğidim86

Selamlar,

Değerlerin gayet iyi çıkmış.Bende bugün gittim hastaneye.Kreatiin 1.15 ve üre 45 çıktı.Ayrıca böbrek çalışma oranını belirleyen GFR diye bir değer var o da çok önemli.Ben hastaneden çıktıktan 2 hafta sonra bu değer 60 civarında idi.Şu an 80 olmuş.90 ve üzeri sağlıklı bir insanın böbrek değerine eşit.Yani bu değerler ile neredeyse sağlıklı bir insanım diyebilirim.

ameliyattan sonra yaklaşık olarak 6 kilo vermiştim ben ilk 2 haftada.Hastaneden çıktıktan sonra ise ilaçların da etkisi ile inanılmaz iştahım açıldı.Son 2 haftada yaklaşık 6 kilo aldım.büyük ihtimalle sende haftaya yemeye başlayıp kilo alırsın.

kilo vermenin en önemli nedeni aşırı idrardır.Şöyleki ben 6 litre sıvı tüketip 8 liitre idrar çıkarıyordum ameliyattan sonraki ilk hafta.Bu nedenle günde yaklaşık 800 gr veriyordum.Sonra doktorun da tavsiyesiyle tükettiğim sıvı miktarını 3.5 litreye kadar düşürdüm.İdrar çıkışıda azaldığı için kilo kaybım olmuyor ve kilo almaya başladım.

Bir kaç kilo daha alıp sonrasında mümkün olduğu kadar sabitlemeye çalışacağım.

Üst Alt