Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

Rebellious Ben nakille ilgili ilaçları şu şekilde kullanıyorum:

Adoport(Prograf):Sabah 9:00 da 3 adet Akşam 21:00 2 adet,
Celcelpt:Sabah 9:30 1 adet,Akşam 21:00 1 adet.
Dertacortril:Saat 10:00 da 1 adet.
Valcyte: saat 14:00 da 1 adet.
Bactrim:22:00 da 1 adet.

3 ay olmuş valcyte'ın kesilir zaten yakında. aynı ilaçları bende kullanıyom fakat prograf s4 a3 delta s2 a1 şeklinde alıyom zaman geçtikçe azaltılacak. dr değerini görmüş göndermiş seni :) anormal bi durum olsa tutardı evham yapma derim . biz üstümüze düşen özeni dikkati gösterelim gerisi taktiri ilahi.
takrolimus kaç geliyo bilmiyorum ama onu yetersiz kullanınca da düşebilir diye duydum uzun dönem bi nakilliden.
geçmiş olsun..

[FONT=sans-serif]takrolimus 6.86 çıktı bugün.Çarşamba günü kontrolüm var.Bakalım ne diyecek hocamız.Bende şeker var ve yüksek seyrediyor.Korkum bu yüzden.[/FONT]

Sugaremro
ilk sıralar böbrek yerini beğenene kadar öyle prüzler olur.
prograf yükseltilebilir heralde ama tabi bu ilaçlarda diyabete sebep oluyor idrarda glukoz çıkmıyosa dert değil :) relax.

Hocam benim uyuşma sadece sol kolumda. Yukarı doğru kaldıramıyorum en ufak cisim bile kaldırdığım zaman hemen uyuşma ve ağrı oluyor kanda bişey çıkmadı doktor önemli bişey değil dedi ama beni çok zorluyor. Agrı kesici serum bile işe yaramadı.

Buggün kontrole gittim.Yarın sabah yeniden kan vereceğim.Kreatininin neden yükseldiğini araştıracağız.Babamla kan vermiştik DSA.Onun sonucuyla karşılaştıracak hoca.

Bakalım ne olacak.

DSA verici ile alıcı arasındaki antikor uyumu testi gibi bişey.Bugün sonuçu çıkacak yarın doktor beni ara dedi.Bugün kan verdim.Kreatinin 1.4 çıktı.

Dedim ya düşer yükselir daha da düşer o gfr 70i görmüştür

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Arkadaşlar bende lupus nefriti var ayrıca protein kaciriyourm üre 84 kreatinin en son 1,55 geldi sizce ne yapmalıyım

@ayqut 43 Şu an için böbrek fonksiyonlarınız kabul edilir seviyelerde ancak üre ve kreatinin değerlerinizdeki artış maalesef hayra alamet değil.Ürenizin maksimum 45 ve kreatinin maksimum 1.2 seviyelerinde olmalı.

Bu durumda acilen bir nefroloji polikliniğinden randevu alarak tedavinize başlayınız.Böbrek hiç ama hiç ihmale gelmeyecek kadar değerli bir organdır.Bunun değerini bizler kaybettiğimizde daha iyi anladık.Lütfen kaybetmemek için her yolu deneyiniz.En iyi ilacınız SU.Günde en az 3 LT su içiniz.Geçmişler olsun.

Sugaremro

Benim tanım lupus nefriti ayrıca protein kaciriyourm zaten Dr kontrolundeyim cellcept 500 mg 2*2 cozaar 1*1 urikoliz yarım ve mide koruyucu aprozal alıyorum tabi 2015 ve kortizon ve çeşitli ilaçlar aldım ama nafile Dr böbreği korumaya çalışıyoruz dedi iler!ememesi için taşıyıcı bu hastalık sıkıntı yani

Lone

Gitmedigim Dr kalmadı lupus nefriti geçmiyor böbrekler hasar görmüş Allah'tan umut kesilmez

ayqut 43

Hiç böyle bir durum duymadım hocam, Allahtan umut kesilmez. Geçmiş olsun .

Nakil olalı 2 ay oldu gayet iyiyim şükür ama tek sorun dren takılı olmasına ragmen vücudumda sıvı birikmiş. Şuan yeniden dren takıldı vr hastaneye yatışım yapıldı. Bu dren sıvısı ne zaman bitecek böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar varsa yazabilir mi..

Yasar01albayrak

Merhaba geçmiş olsun ve gözünüz aydın öncelikle.
Normal şartlarda diren 5-7 gün takılı kaldıktan sonra sökülüyor.Vücudunuzda sıvı birikmesinin nedenini mutlaka araştırıp bulacaktır doktorlar.

Sugaremro

Sadece lenf sıvısı önemli değil diyorlar ama geldikçe geliyor mübarek. İnanılmaz bir şişlik oldu karın bölgemde. 2 ay önce ameliyat olmama ragmen hala sıvı gelmesi beni korkutuyor

ben yeni nakilliyim günde kaç lt su içmeliyim kreatin 1.76 gfr 47

Arkadaşlar merhaba,

Nakil olalı 5 ay oldu ve son1 aydır kreatinim 1.4 den 1.65 e yükseldi.Doktor ilaç düzeyimi çok az arttırdı ve 20 gün sonra tekrar kan vermemmi istedi(yarın tatile çıkacağım ve bayramdan sonra geleceğim)Bu süre içinde düşeceğini umut ediyorum dedi ve eğer yükselmeye devam ederse böbreğinden parça almamız gerekecek dedi.

Daha önce böyle sorun yaşayan arkadaşlar var mı ve böbrekten parça alınınca süreç hep kötüye mi gider.Lütfen cevaplarmısınız.

Sugaremro

Etrafımda çok biopsi yaptıranlar var arkadaşlarımda dahil bnm nakil merkezim kreatinin yükselince hiç beklemeden yapıyor olası rejeksiyon durumu varsa en yol gösterici işlem biopsidir ona göre önlem alınır. Bende yeni enfeksiyondan yattım cıktım yattıgımda kreatininim 1.8di biopsi dediler sonra nedense vazgeçildi ertesi gün hidrasyonla 1.3 kadar düştü. Epey oldu nakil olalı kardeş rahat olalım moral bozukluğu terlemek ishal bunlarda çok etkiliyor akışına bırakın kendinize tekrar geçmiş olsun :)

benim baska hastalıgım var ama sizin yaşam enerji ve sevginizi çok güzel buldum ne güzel

Rebellious crp on bine çıktı atesim 40 a çıktı acile gittim bi hafta ine vurdular şuan bin yüz indi ne iyi geliyor bilginiz varmı böyle bişeyle karşılaşan varmı

Üst Alt