Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

Salihaa 10.000crp hayatımda ilk sendn duydum ateş ondan olur enfeksiyon olmuştur antibiyotik almışsındır büyük ihtimalle o şekilde iyileşme olur ancak

2 tane serum 7 tane iğne yapıldı pesinden antibiyotik böbrek çok zorlandi egfr 58 di 43 e indi kretein çıktı.
Rebellious 1.100 şuan crp neden çıktı bilmiyorum zaten pek ilgili bi doktor değil.

Merhaba arkadaslar

2 ay önce böbrek yetmezligi teshisi koyuldu 20 yasindayim %46 oraninda calisiyo böbreklerim sizce neler yapmaliyim hamile kalip saglikli dogum yapma ohtimalim var midir kortizon tedavisi basladi. Hastaligimin durma ihtimalinden söz etmisti doktor

Mavigözlü

Bak kardeşim beni iyi dinle, yaşım sana yakın (23), bu hastalığı 10 yıldır çekiyorum.

Yapacağın ilk şey hayatından TUZU tamamen çıkarmak olacak, tuzu tamamen bırak, ekmeğin yediğin peynir bile tuzsuz olsun ayrıca şekeri de meyveden al, bakkaldan marketten çikolata bisküvi vs. gibi şeyler alma tatlandırıcı tuz var onlarda, kendini yorma asla, maddi durumun varsa bi' işte falan çalışmanı tavsiye etmem bol bol dinlen, vücudun elveriyorsa kendini yormadan spor yap.

Bu dediklerimi yaparsan diyaliz sürecini çok uzatırsın.

@Rebellious

Merhaba ve cevabın için teşekkür ederim.
Gittiğim tatil yerinde bir devlet hastanesine gidip kan verdim.Kreatinin 1.45 ve ürem de 40 a düşmüş.

Sanırım biyopsiye gerek kalmayacak gibi.Salı günü kan vereceğim tekrar.Moralim gayet yükseldi.

Sugaremro

çok iyi maşallah, bizde 1.7ye kadar normal kabul ediliyor. daha iyi olur inşallah geçmiş olsun...

Rebellious

Teşekkür ederim,sende durumlar nedir,umarım her şey yolundadır.

Bu arada yeni katılan arkadaşlar diledikleri zaman soru sorabilirler,elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışalım.

Sugaremro

bende sürekli tekrarlayan i.y.enfeksiyonu dışında herşey yolunda çok şükür yarın kontrolüm var bakalım ne alemdeyiz...

Arkadaşlar aranızda certican la aynı anda prograf kullanan varmi benim kan değerlerimi düşürüyo aynı sorunu yaşıyan varmı

İyi günler bende diyaliz hastasıyım ve nakil olmak istiyorum ama bu işlerin nasıl yapılacağını bilmiyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize çok geçmiş olsun. Sağlıklı günler dilerim.

ankara yüksek ihtisasda oldum 13 sene oldu . . .

bu ay sonu adana başkent hastanesinde canlı vericiden olacam 5 yıllık diyaliz çilesi son bulacak allahın izniyle

Allah herkesin yardimcisi olsun simdiden gecmis olsun

hangi hastane ve ne kadar beklediniz listede? ben 10 yıldır oluyorum diyaliz ama artık nakil olmak istiyorum.

Bozyaka arastirmada oldum 6 ay girdim.dialize sansliyim

2015 Haziran ayında Hacettepe Üniversitesi hastanesinde Böbrek transplantasyonu operasyonu geçirdim. şu an aynı hastanede altı ayda bir kontrole gidiyorum. Allah bütün arkadaşları kurtarsın.

Sevgili nakilli arkadaşlar,

Şu sıralar enfekasiyon riski çok yükselmiş durumda.
Ateş,mide bulantısı,kusma ve ishal gibi durumlar yaşarsanız hızlıca hastanenizin acil bölümüne müraacat ediniz.
Kanınızda mikrop olma olasılığı çok fazla.
Kullandığımız bağışıklığı düşüren ilaçlar nedeniyle bu mikroplarla vücudumuz savaşamıyor.

İhmal etmeyin kendinizi,sağlıklı günler.

Herkese sağlıklı günler diliyorum

İki yıllık böbrek nakilliyim ve malülen emekliyim prograf ve certican kullanıyorum. bugün yazdırdığım ilaçlarımı almaya eczaneneye gittim (tümü raporlu ilaç) 118 tl elden fiyat farkı cıkınca ,şok oldum eczacı artık fark alınacağını söyledi.

İki yıldır sadece emekli maaşımdan ilaç katılım bedeli adında kesinti oluyordu fakat en fazla 20 tl ayrıca telefonuma gelen kesinti mesajlarını takip ediyorum elden fiyat farklarıda komik rakamlardı eczacı utanıp almıyordu bile. fakat ben anladım emekli maaşıma 86 tl zam verdiler ya bende sevindim nerden bileyim fazlasıyla geri alacaklarını.

Ne yapayım sosyal devletimiz sağolsun bize ekmek ve su yeter. Bu arada eczaneye borçlandım

Son düzenleme:
ALLAH kimseyi benim Diyalize girdigim Devlet hastanesine düşürmesin

40 yaşındayım adım: saruhan yanlız yasıyorum istanbulda ailem yok. 5 senedir aynı devlet hastanesinde diyalize giriyorum şu anda doktorlar yüzünden nerdeyse yürüyemez hale gelicem. 2 senedir paraton hormonum yuksekmiş ve ben bunu 2 ay önce ögrendim şimdi butun bacaklarımdaki kemikler agrıyor ayakta 20 dak durdugum zaman 5 veya 6 saat sonra birdaha ayaga kalkabiliyorum

ALLAH doktor olacak kişiye önce vicdan versin sonra doktor olsunlar 5 senedir birtek ilgili alakalı bir doktor gelmedi bulundugum devlet hastanesine hemşireler desen hepsi paşa kızı bir girişte tansiyona bakıyolar birde cıkmadan 45 dakka önce başkada tansiyona bakmıyolar

biri hemşire hanım tansiyonuma bakarmısın dediginde öfff tamam bekle 5 dakka geliyorum diyolar yeşilkartlı olmasam 1 saniye orda durmam ama işte devletimiz kagıt üstümde denetim yapıyor devlet hastanelerini hemşireler doktorlar sürekli moladalar 4 saatte doktoru sadece bir kere görüyorum oda sabah geliyor gunaydın bile demiyor.

hzılı bir sekilde dosyalara kaşesini basıp cıkıp gidiyor bazen kapıdan kafasını iceri sokup hemşirelere varmı bişey deyip cekip gidiyor yanı Saglıgımı saglıkcılardan nasıl koruycam derdine düştüm ALLAH benim gibi
hastaların yardımcısı olsun başkada yapacak bişey yok

Merhaba arkadaşlar 10 senedir nakilliyim son bir senedir protein 24 saatte artı 3 çıkıyor kretinin 1.55 3 ay önce biyopsi oldum hafif böbrek hasarı çıktı pra önerdi oda negatif çıktı ancak protein bi türlü düzelmiyor şimdi ise plazma değişimi yapalım diyor doktorum bununla ilgili bi Öner’iniz var mı

Muratkanireş

Ben nakil olalı 10 ay oldu ve kreatinin hep 1.5 seviyelerinde çıkıyor ama protein kaçağı yok.Sizin yaşadığınız şu an ki durum başımıza geldiğinde neler yapmamız gerektiği konusunda deneyimlerini buradan paylaşırsan bizleri de aydınlatmış olursun.

ayrıca daha önce nakil olup organ reddi yaşayan veya Muratkanireş arkadaşımızın yaşadığına benzer sorunlr yaşayan olduysa lütfen paylaşsınlar.

@Sugaremro kadavradan mı acaba yoksa canlı verici mi

Protein kaçağı

Yaklaşık bir yıldır devam ediyor son zamanlar da artış oldu ilaç değişikliği yaptık 1 yıl önce sabit kaldı ancak son üç aydır sürekli artıyor biyopsi yaptık piyopsi sonucu pra önerdi pra (Panel Reaktif Antikor) onun sonucu da negatif çıktı yani normal şimdi ise plazma değişimi öneriyor doktorum kreatinin ise ilk 5yıl 0.90 ile 1.15 arasındaydı şimdi ise 1.50 ile 1.65 arasın da başka sormak istediğiniz bişey varsa cevaplarım

Üst Alt