Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kişi epilasyon yaptırabilir mi?

öncelikle geçmiş olsun kardeşim bede uzun zaman önce çok şikayetçi olduğum için bu durumdan uzmanlık alanı olan bir merkezin dr una sordum kendisi yüksek oranda kortikostreoid kullandığımdan dolayı böyle bir müdahalenin kalıcı etkisi olmayacağını o yüzden boşuna lazer ışını almamam gerektiğini söylemişti ama şimdi durum nedir bilemem

Ben böbrek nakli durumunu merak ediyorum aşaması çok mu zor bilginiz varmı

mka03

neyin aşamasından bahsediyorsunuz anlamadım elbette organ trans ediliyor herşeyin bir zorluğu vardır elbette ama o bizim değil cerrahların işi bize düşen nakilden sonraki süreç biraz zorlu geçer yediğinden uykuna temizliğinden çalışmana kadar herşeye iki katı dikkat edeceksin o kadar

Siz oldunuz mu nakil. Yani açıkcası ben daha olmadm ama illakı ilerleyen aylarda veya yıllaarda mutlak olacgmzı biliyoruz suan böbreklrim %25 çalışyr ama bir ara düştü nakil için hazırlık yaptm ve ordaki arkadasları görünce insan korkuyor yani bu süreci yaşayan insanlarla konuşmak bilmek fikir almak istiyr insan.

mka03

korkacak bişey yok ama şuanki durumunuz daha iyi tabi çünkü kendi organınız uyum sağlayacak veya reddedecek veya ilaç düzeyi ayarlanacak ve ya enfeksiyon kapacağım derdiniz yok en azından o yüzden ne kadar idare edebilirseniz o kadar iyi
nakilde diyalize girmekten evladır o ayrı tabi donör bulmanız daha büyük bir şans

Diyalize girmemk için antalya organ nakli merkezine gittim. Donör anneme babama baktılar annemim uygun çıktı. Inşallah daha uzun gider şimdi kontrollere gidiyrm 2 aya bir tuz yemiyorum ama ilacı çok atıyorum bu biiraz yan etkilerden dolayı insanı etkiliyor ama anlattıgınıza göre suan iyi durumdaym inşallah sizde iyi olr güzel hayatnz olr.
çok insan va antalyada nakil olan kimi mutlu uyum yapmış kimi hala aorunlar yaşıyor ama inşaallh hakkıızda hayrlısı olr.

mka03

evet şuan bizden iyi durumdasınız uyumlu olmasıda nasip işi doktorların dedidklerine harfiyen uyarsanız uzun süre idare edersiniz özellikle çok su hiç tuz hiç enfeksiyon ve hiç yapay madde
akdeniz ünv. ise eğer iyi seçim Antalya bu konuda Allah yardımcınız olsun

Yani epilasyon işe yaramaz mı diyorsunuz

mka03
Evet 10 yıl oldu

@sevdass
Ben de kortizon kullanıyorum ama 4 mg epilasyon etkisiz mi olur

Allah yardımcımız olsun ama ne güzel bak iyisiniz inşallah daha da iyi olursunuz çok zor bir rahatsızlık allah jerkese dayanma gücü versin çok zor günler geçirdik inşallah iyi yönde ilerleriz bu hayatta asla bir doktora inanmamamız gerekiyormuş yoktan yere apandis ameliyat oldum ve boştan yere böbreklerim zarar gördü ama yinede allah şükür.

idare1984

bilemem siz yine de konusunda uzman bir merkezle görüşün durumunuzu anlatın belki yardımcı olurlar

Üst Alt