Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olanların aldığı ilaçların kotaya takılması ve mağduriyetlerimiz!?

askibeka

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Slm arkadaşlar kurumumda çalışan böbrek nakli olmuş kardeşlerimin bimere yazdıkları dilekçe örneğini paylaşmak istiyorum.Bu konudan dolayı magduriyet yaşayan tüm arkadaşların dilekçeyle bimere yazmalarını rica ediyorum. Teşekkürler...

ERDAL ERASLAN
2009 ve 2016 yıllarında biri annemden diğeri babamdan olmak üzere iki kez böbrek nakli oldum.Eşimde benim gibi iki kez böbrek nakli oldu {2003-2011].Yıllardır süregelen ilaçlarda kota sistemi uygulamalarından kaynaklı mağduriyetimiz devam etmekte iken şimdi de Prograf [Takrolimus] ve diğer böbrek koruyucu -reddi önleyici ilaçlarda kutu başına 10-20 Tl Civarında ücret farkı çıkmaktadır.Devlet memuru olarak çalışıyorum ve henüz 5 aylık çocuğumuz var.Eşimin böbrek nakli olmasından kaynaklı çocuğumuza mama veriyoruz.Yekuna vurduğumuzda Kira+Faturalar+Temel ihtiyaçlar ,maaşımı ancak yetirebiliyorum.Ayrıca birde asgari ücretli veya çalışamayan arkadaşların durumlarının daha da vahim olduğunu düşünmekteyim.Toplamda eşim ve ben ayda yaklaşık 25-30 kutu ilaç kullanıyoruz.Bunların bize maliyeti 300-600 TL arası olmaktadır.Bu farkları ödediğimde ya temel ihtiyaçlarımızdan feragat edeceğiz ya da çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşılayamayacağız.Bu sebeple kutu başına ilaç farkının kalkmaması halinde eşim ve ben ilaç kullanmamayı düşünüyoruz.Bundan dolayı ilaç farkı uygulamasının kaldırılmasını rica ediyorum.

Arkadaşlar sizlerde kendi durumlarınıza göre dilekçeyi düzenleyip bimere yollarsanız belkide bu konuda başarılı olabiliriz ...

Bende Böbrek Nakli Hastasıyım ve Bende Devlet Memuruyum bu nakil ilaçlardan fark alma işini bir aralar yaptılar sonra kaldırdılar şimdi tekrar mı başlattılar? ben Certican cellcept deltacortil kullanıyorum hepsi rapora dahil olduğu için bu ilaçlardan para istemiyor eczane ancak prografın yan sanayi bir ilacı vardı bir aralar demek tekrar çıkmış hemen yazıyorum bende Bimere organ nakli olmuş bir hasta çok fazla zenginde olsa ilaçları içi 1 kuruş para talep edilmesi haksızlıktır

slm arkadaşlar bugün bende eczaneye gitiğimde aynı sorunla karşılaştım ve BİMER'e şikayet dilekçesi yazdım sizlerde yazın ve çevrenizde organ nakli olmuş olan arkadaşlarıda durumdan haberdar edin ne kadar çok başvuru olursa okadar iyi olur bu yanlış adımdan vazgeçerler inşallah bir çok organ nakilli arkadaşımız işsiz yada aileleri tarafından geçimleri sağlanmaktadır.

Ben de nakil hastasıyım bu ilaçları kullanıyorum kötü olmuş fark alınması bimere yazalım

Arkadaşlar prograf fiyat farkı kaldırılmıştır, ilaçlarınızı hemen alın😇

Üst Alt