Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli sonrası kendime dikkat etmeyince yeniden sorunlar yaşamaya başladım..?

hypno

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar herkese merhaba .

ben 2 yıl önce annemden böbrek aldım. her şey sorunsuzdu şu zama a kadar . Ancak yaklaşık 4-5 ay kontrole gitmeyi ihmal etm kendimi cok iyi hissettim . Ama suan kontrole hiç bir şikayetim olmadan geldm ve kreaitin 11 çıktı .
Hemen katader taktılar boynuma 1-2 diyalize girdikten sonra 3e falan düştü tedavim haladahaa devam ediyor suan hastanede yatıyorum .

Acaba böbreğimi kaybeder miyim yoksa kendi toparlar mı psikolojim cok kötü durumda .

Kendi kendine düzelir mi yani ilaçları da aksatmıştım ben . Şimdi ilaçlara Diyalizin kaldığı yerden toparlar mıyım :/ cok korkuyorum .

Şimdiden teşekkürler

kardeşim inşallah iyileşirsin de neden dikkat etmiyosun zaten nakillisin ben nakilli deilim kreatin 3.70 civarında dikkat etmiyorum dogustan tek bobrek işte diyaliz nasıl anlatırmısın az bucuk

Geçmiş olsun aynı durumu bende yaşamıştım. nakilden 6 ay sonra kreatinin 9 ile hastaneye yatmıştım. Daha sonraki süreçte diyaliz ve plazmaferez ile kreatini düşürüp sabitledik, ben herşeyi 4 4lük takip ettim ilaçlarımı aksatmadım fln ama olmadıktan sonra olmuyo işte, sonra dualarla olsa gerek kreatn düşüp sabitlendi ve simdi 2 yıl 7 ay oluyo :) son tahlilimde 1.2 civarında cikti sonucum ümidinizi kesmeyin moralinizi yüksek tutun, doktorlar ne diyosa koşulsuz sartsız yapın, inş. iiyileşir bidaha sıkıntı yaşamazsınız,
Ancak unutmamak gerekir ki ilaçlarınızı içmezseniz yine bu duruma düşeceksiniz ve bu şekilde böbreğiniz de zarar görmekte, 20 yıl sizi götürebilecek düzeydeki böbrek belki 15 sene dayanıcaktır, kendiniz için olmasa bile size o böbreği veren kişinin hatrına ona iyi bakmanız gerekli...

Cevabın icin teşekkür ederim inşallah düzelir ya :/ doktorlar zarar Görmüş ama tedaviyle geri getirebiliriz diyorlar .

Geçmiş olsun bende nakilliyim 4 aydır. Gerçektende çok dikkat etmek gerekir. Dilerim kısa sürede kendini toparlarsın. Benim şuanda creatini 1.44 sabit gidiyor. Ramazan bayramında 2.8 lere kadar yükseldi. Enfeksiyon şüphesiyle 10 gün yattım. Biopsi falan yapıldı. 10 gün içinde kortizon serumu aldım. creatın 1. 3 düşü şimdi 1.44 de gidiyor.

Öncelikle hepinize geçmiş olsun diyorum inşallah çok uzun yıllar takılı böbrekle kalırsınız..bir daha diyaliz yüzü görmezsiniz Benimde kraatin 1.40 iken 2 ye yükselmiş ürik asitte yükselmiş Hemen kortizon ilacını arttırdılar yarım alıyordum 2 tane yaptılar ..tabi hemen yan etkisini görmeye başladım.yüzüm şişmeye başladı ..umarım tekrar toparlarım...kontroller ve düzenli ilaç kullanımı çok önemli..birde su bol tüketmek...

Gecmiş olsun arkadaSlar sizede . Benimde değerlerin normale dönmesini bekliyoruz inşallah döner ..

biopsi sırasında acı hissi ne kadar duyuyoruz bilen var mı :((

Üst Alt