Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek yetmezliği başlangıcı var. Önerilerinizi paylaşır mısınız?

biyo

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
böbrek yetmezliğibaşlangıcı olan varmı ne gibi tecrübleriniz var yazarmısınız.

Bu konuda Bünyamin'e öneride bulunabilecek kimse yok mu arkadaşlar?

Tuzsuz yiyip,bol su içmen gerekiyor eğer diyalize girmiyorsan.Diyaliz içinde periton yapmanı öneririm.Durumun hakkında biraz daha bilgi verirsen daha iyi olur.

ahmedd29;

Bünyamin bey öncelikle geçmiş olsun, inşallah daha kötü olmadan atlatırsınız
böbrek hastalıklarında yapılması gereken şey, öncelikle beslenmedeki tuz miktarını mümkün oldugunca azaltmak, hatta tamamen kesip tuzsuz bir beslenme planı uygulamaktır
eğer doktorlar, bir kısıtlama getirmediyse, bol su içip idrarla vücudunuzdan zararlı maddelerin atılmasını sağlamaktır
hastalığınız hakkında daha fazla bilgi vermeniz, size daha iyi yardım etmemizi sağlayacaktır
beslenmenizdeki değişimler, bu hastalığı en hafif derecede geçirmeniz için çok önemlidir
mesela sakatat tarzı şeyler yememelisiniz, hazır işlenerek hazırlanmış gıdaları mümkünse hiç tüketmemenizi öneririm
salça, zeytin gibi besinlerin tuzsuz olanlarını tercih etmelisiniz ki her yerde kolaylıkla bulunabilen konserve salçaların bir çoğu tuzsuz olarak vakumlanmaktadır, bunlardan tüketmenizde bir sakınca yok, içinde ekstradan katkı içermezler çünkü...
zeytini de marketlerde az tuzlu satılanları görmüştüm geçenlerde ama biz evde kendimiz yapmamıza rağmen ben ihtiyaten bir gece önceden suda bekletiyorum ve öyle tüketiyorum, peyniri de keza aynı şekilde
böbrek yetmezliğinde protein kısıtlı diyet verir doktor ve/veya diyetisyenler. yani günlük almanız gereken proteinli gıdaları azaltmanız gerekir
meyve ve sebze ağırlıklı beslenmenizi öneririm
yogurt çok faydalı bir besin, öğünlerinizde lütfen yogurt yiyin, ben çok yemezdim ama kby iken bıkana kadar yiyordum mecburen çünkü dr vermişti
beyaz ekmek yerine tuzsuz, tahıllı ekmekleri tercih etmenizi öneririm
çok aşırı yağlı ve tuzlu şeyler zaten normal bir insanın bile tercih etmemesi gereken şeylerdir
ahmed bey direkt peritona girmiş ama ben gözünüzü korkutmak istemem, çünkü yeterli bilgi vermemişsiniz
zaten anladığım kadarıyla da diyaliz aşamasına gelinmemiş sizde
verilen ilaçları düzenli kullanmak çok önemli, lütfen ilaçlarınızı aynı saatlerde içmeye özen gösterin ki istenilen faydayı sağlasın
daha detaylı bilgi verdiğiniz takdirde, daha sağlıklı öneri ve yardımlarda bulunabileceğimi düşünüyorum
geçmiş olsun, başlangıç dediğinize göre ben akut da olabilir diye düşünüyorum akut böbrek yetmezliği, inşallah öyledir ve siz bir an önce eski sağlığınıza kavuşursunuz
iyi akşamlar diliyorum

Üst Alt