Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbreklerde taş oluşumunu engellemek için neler yapabiliriz?

Konular
152
Reaksiyonlar
1
Merhaba arkdaşlar..
böbreklerimde taş oluşuyo sürekli. hareketsizlikten,yeterli su alımı olmadığından kaynaklı diye biliyorum.
çok kez taş düşürdüm defalarca. ameliyat da oldum böbrek taşılarından şimdi çok kolay taştan kurtulmak.
belii bir süreden sonra 3 4 ay sonra yeniden oluşuyo yine baştan başlıyorum.

böbreklerde su oluşumunu engellemek için bildiklerimizi paylaşabilirmiyiz?

1-günde en az 3 litre su içmemiz lazım(ben ılık su içiyorum)
2-hareketli olmak lazım ama nasıl hareket edeceksek artık:confused:
3-mesanede idrar kalmamsı gerekir(birikinti yaparsa zamanla orda taş oluşabiliyo)
4-yan ağrılarda etkili yöntemlerden biriside yanlara sıcak su torbası koymak(çok faydası var)
5-gece idrar hissttiğinizde ihtiyacınızı giderin sabah bırakmayın.
6-su içtikten zonra iyice daraldıktan sonra ihtiyaç gidermek(taşın düşmesi için)
7-...
bildiklerinizi paylaşın lütfen arkdaşlar?

en kesin çözüm günlük bira tüketimi böbrekleri ciddi anlamda temizliyor ..

Ben her sabah aç iken bir bardak ılık su içmenizi tavsiye ederim.Yarım saat sonra yemek yiyebilirsiniz.Bildiğim kadar metbolizmayi iyleştiriyormuş.Umarım bir faydası olur.

Eşkina balık taşı: (Kaya balığı)

Büyüklüğüne göre, 5 veya 8 adet eşkina taşı alınır, yarım litre limon suyu sıkılarak cam şişeye doldurulur. İlacın kullanımı acil ise, taşlar ezilerek toz haline getirilir. Acil değil ise 4 parça yapılıp, limon suyunun içine konarak bir fincan sızma zeytin yağı da ilave edilerek yaz mevsimi ise buz dolabında 4,5 ayarında iki gün, kış günü ise donmayacak şekilde dışarıda 1-2 gün bekletilir.

İlaç her sabah idrara çıktıktan sonra, aç karnına limonata bardağının 2/3 oranda doldurularak içilir. İçmeden önce bir fincan zeytinyağı içilmesi iyi olur. Ağır mide rahatsızlığı ve ameliyatı olanlar dikkat etmeli veya doktora danışmalı.

İşe yarıyormuş arkadaşlar denemek lazım..

sabahları aç karına yoğurt suyu 15 güne kadar faydasını görmeye başlıyorsun..

arkadaşım böbreklerin temizlenmesi için devirdaim yapması lazım biranın küçük ihtiyacı yoğunlaştırdığı bi çok kişi tarafından doğrulanmıştır ki netekim bazı doktorlar bile kum döken erkeğe bira tavsiyesinde bulunmuştur ..

capsi;

Doktorlar derde benim vücudum yani bünyem alkol kaldırmıyo ama belki belki biraz içebilirim..

troidlerin yeterince çalışmaması böbreklerde taş kum yapıyormuş , aklınızda olsun , kan şekerinizi dengede tutun buda çok önemli böbrekler için ,bunca dikkate ragmen taş kum oluyorsa bi ,tarifim var ,
1 kilo kuş burnunu 2 litre suda 2 saat kaynatıyoruz süzgeçten geçirip , her sabah aç olarak bir kahve fincanı içiyoruz yarım saat bişey yenmeyecek ....

fayadasına gelince böbrek taşlarını eritip su gibi dökülmesini saglamak kumuda döker ,bir çok kişide gözlemledim böbrekteki taşlar eriyip agrısız sızısız dökülüyor denenmiştir kesinlikle çok faydalı ...
not ..her bünye aynı olmaya bilir yinede doktora görünün ve ihmal etmeyin bu sadece alternatif tıp...

aynı olay bendede var 5 yaşından beri çekiyorum 3 amiliyat oldum her iki böbrektende yaşım şuan 38 ve aynı hiç bişey degişmedi degişen sadece sag böbregimi kaybettim oda nasıl şuan sag böbrek atrofik kücük ama calışmıyor ne zararı var ne faydası var şuan tek böbrekle calışıyor oda taş üretmeye devam ediyor ben düşürdügüm taşların analinizini yaptırdım benim düşürdügüm taşlarda protein iceriyormuş yani..benim kırmızı et yumurta süt yogurt peynir tereya buna benzer besin tüketmemem lazım yani sebze yenmesi gerekiyormuş ne kadar dikkat ettim olmadı vucut taşı yapmaya devam ediyor taş düşürüyom vucut tekrarrlıyor sonuç yok benimde tek korkum saglam olan böbrek e zarar gelmemesi arakaşım sana tavsiye devamlı sık su tüket bundan başka bişey düşünemiyom gecmiş olsunn

cuxhaven:
Kardeşim çok geçmiş olsun. taş üretiyor benim vucudum da :( çok su içmeye gayret ediyorum ama ağrı geçince çok su içmek aklıma gelmiyor. dikkat ediyorum ama:confused: bende taş aldırdım ama yine de senede 1-2 kez düşürüyorum bazen 3 sefer ne yapacamı bilemiyorum bu tahlilleri nerede yaptırdın sen? ürolojiyemi gittin?

şem_i;
şem_i: çok süper bilgiler bunlar paylaşım için teşekkür ederim.. kuş burnu derken satılanlardan mı bahsediyosunuz? yoksa dağlarda ki tamamen doğal olanlar mı?

devlet kurumu ama taş toprak analizi yapan birim izmirde yaptırdım

taşları biriktirdim rabrutuar birimine yaptırdım

ayşe ceren: ya benim anlamadığım taş analizi derken; bir kere aldırdım ama o taşları attım. taş analizini taş böbrekte iken yapılabilir mi?
ayrıca zaman ayırp konuma cvp yazdığınız için çok teşekkür ederim..Rabbim kızınızla birlikte sağlıklı uzun ömür versin inşallah..

yogurt suyunu bende duydum böbrek taşı için( şevketi bostan )denen bir bitki iyi geliyormuş ben şahsen denemedim ama iyi geldigini duydum...

paylaşım için teşekkür ederim arkdaşlar..

Kuşburnu
Diğer İsimleri : İtburnu, Gül burnu, Gül elması, Yaban gülü , Köpek gülü, Rosengewâchse, Rosaceae

Botanik Bilgi : Gülgiller familyasındandır.Boyu 3 - 4 m ye kadar uzayabilir.Bitki yol kenarları, meralar, çimenlikler, orman kenarları ve tepeliklerde yabani olarak yetişir. Çalı görünümlüdür, genellikle çok sayıdaki gövde demet şeklinde yerden çıkar, yükselir ve çevresine sarkar. Üzeri sarımsı veya esmer dikenlerle bezenmiştir. Yaprakları tekli 5-7 kanattan meydana gelir ve 2-3 çifti karşılıklı ve de sonda bir tek bulunur. Kanat yaprakları oval şekilde, kenarları dişli, ve kısa saplıdır. Çiçekleri kalp şeklinde beyazımsı pembe veya pembe renktedir. Meyveleri koyu kırmızı renkte oval veya yumurta şeklinde, etli bir kabuğu ve içinde tüylü sert sarımtırak beyaz tohumlar bulunur.

Yetiştirildiği Yerler : Asıl vatanının Türkiye olduğu ve buradan dünyanın bütün yörelerine zaman içinde yayıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzde Batı Avrupa’dan Doğu Türkistan’a kadar çok geniş bir alana ve Kuzey Amerika’ya kadar yayılmıştır. Türkiye’nin Karadeniz, Marmara ve Doğu Anadolu bölgesinde daha çok, Ege ve İç Anadolu bölgesinde ise seyrek olarak yetişir.

Toplanması - Saklanması : Eylül ve Ekim aylarında toplanan meyveleri, güneşli, kuru ve havadar yerlerde iyice yıkandıktan sonra kurutulur. Suni olarak önce 30 dk 75-80°de ve bunu takriben dışarıda güneşli havada kurutulur.Bilinen Bileşimi : Kuşburnu, özellikle C vitamini ile tanen, pektin, karoten, meyve asitleri ve yağ yönünden zengindir.

Kullanıldığı Yerler : Bu meyveler, Anadolu’da taze ya da kurutulmuş olarak yenir. Ayrıca kompostosu, reçeli, şerbeti, ezmesi ya da pekmezi yapılarak tüketilir. Çay gibi demlendirilip içilir.

Faydaları :
Bulaşıcı hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı, bedenin savunma sistemlerini güçlendiriyor.
Bedendeki güçsüzlük ve bitkinlik durumlarına karşı en iyi doğal ilaçtır.
Müshil etkisi vardır.
Tonik ve besleyicidir:
Sigara ve alkolün zararlı etkilerine karşı koruyor.
Hafif bir doku ve damar büzücüdür.
Diyare durumunda ishali kesici etki yapar.
Safra kesesi, böbrek ve mesane sorunlarında bedeni destekler.

Kullanım Şekli: 2,5 tatlı kaşığı dolusu kuşburnu, ortalarından kesilip bir bardak suya konularak, su kaynama noktasına kadar ısıtılır. Sonra ateş kısılarak 10-15 dakika daha ısıtma sürdürülür. İnsanı rahatsız eden tüylü çekirdeklerinin ayrılması için bunlar süzülür.

Arkdaşlar; kuşburnu nu tüketin diyorum ben denedim çok faydası var.Gerçekten çok faydası var ilaç gibi ya artı doğal. sobanın üzerine çaydanlık içerisine biraz suyla beraber koydum,sürekli orda kaynıyor. aç karına içiyorum,sabahları içiyorum,akşam yatarken içiyorum. BEN FAYDASINI GÖRDÜM::

ben de 1,5 cm böbrek taşı vardı aldırmam/kırdırmam gerekiyormuş ama ben hiç bişey yaptırmadım sadece kuşburnu kaynatıp içtim.
şimdi çok iyiiyim şükür...PAYLAŞMAK İSTEDİM::

uzak doğu cadısı;

eşkina balık taşı etkilidir. 3-4 tane taşı bardağa koyup üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp 24 saat bekletin ve aç karnına için taşlar eriyip bitene kadar bu işlemi tekrarlayın etkisini göreceksiniz. kardeşimin 8,5 mm çapındaki taşını eritti kırdırma veya ameliyata gerek kalmadı.

bunun yanında maydanozu sapıyla birlikte kaynatıp suyunu aç karnına için ve son olarakta ebegümeci bitkisini kaynatıp yine aç karnına için faydasını göreceksiniz.

bu yazdıklarımın hepsini kardeşim içti ve şuan bir sıkıntısı kalmadı..

bu arada bunların hepsini aynı anda yapmayın yararı yerine daha çok zararı olabilir.

geçmiş olsun.

evet bende denedim böbrekteki taş eriyerek dökülüyor ve az yada hiç agrı çekmiyorsunuz ve dehe bir çok kişi bunu denedi ameliyat olması istenen hastaların çogu kuş burnu ile taştan kurtuldular:):)

Merhaba arkadaşlar ben de sizlere böbrek taşımı nasıl düşürdüğümü anlatacağım. İnternette çok araştırma yaptım ancak hiçbir şey bulamamıştım. En sonunda bir site karşıma çıktı. Eşkina taşı adı verilen bir taş satıyorlardı bir kutu sipariş ettim ve bu sıkıntıdan kurtuldum. Eşkina Taşı'nı Eşkina Taşı,Balık Taşı,Böbrek Taşı,Eşkina Balık Taşı Satışı sitesinden aldım. Ama internette başka satanlar da mevcut sanırım. bi bakın derim.

Oluşmasını önlemek için.

Et tüketimini azaltın. Et ve et mamülleri kandaki ürik asit oranını artırarak taş oluşumuna yol açar. Alkali diyet uygulayın..

Limonata ve limon suyunun taş oluşumunu azalttığı ABD de bir araştırma ile tespit edilmiş. Bol bol tüketin..

Son olarak da su içmeyi canınız istemese de bir alışkanlık haline getirin..

Üst Alt