Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

BOS sıvısı alımı hakkında tecrübesi olan?

Solveus

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
1
BOS(beyin omurilik sıvısı) aldıran arkadaşlar,bu işlem nasıl ve nerede yapılıyor? kim yapıyor? uzman doktor mu hemşiremi vs...?zormu kolay mı? tecrübelerinizi paylaşırmısnız lütfen,teşk,,,,ne maksatlarla BOS sıvısı istenebiliyor,alınmasının amacı nedir?

Ben varım :)
Benden tetkik aşamasında aldılar.İnce bir kanulle amurilik kanalına girip alıyorlar.Uzmanlık gerektiren bir olay.Bayıltma falan yok ,tek yan etkisi başdönmesi olabilir dıye bir sure yatakta yatıyorsun.ms süpheleniyorlardı bir ara benden aslında bişey cıkmayınca aids bile yöneldiler.Hatta benim abiye sormuşlar çapkınmı falan filan.Allah düşürmesin hastaneye ne özelin kalıyor ne tüzelin :)

faruk34

sinire denk gelir diye ben de çekiniyorum,,,,isteme olasılıkları var.....sakat kalabilirim,,,hoş zaten sakatım da,,,siniri zedelemeden yapmaları lazım,,,, can yakıcı mı? ne akdar sürüyor,,,,anestezi yok....?

Yataga yatıyorsun cenin pozisyonunda ,ince iğneli kanul ile umur arasından giriyorlar.İgne olur gibi acı olmuyor.Bu işlemi nöroloji doktoru yapıyor.10-15 dakka falan sürüyor.

Ben trafik kazası geçirdiğimde bos akımı vardı. Beyaz şeffaf jel şeklinde burnumdan geliyordu ve kafatabanı açıp durdular . Bel kısmından omurilikten iğne ile aldıklarını hatırlıyorum . Korkma 1 saat sonra yollarlar evine bol su iç ama.

faruk34

çok uzun bir süre,,,,nörolog yapıyor,,,asistan gibi yeni yetmeye teslim etmicez demek kendimizi,,,şimdi bunu desem arıza çıkarma diyecekler....al sana tartışma sebebi...riskli göründü gözüme bu işlem,,,acemisi yapsa felç kalınır yaa,,,,orda 10000tane sinir demeti var,omurlar arasında

Benden de iki defa alindi ilk once omurilik cevresini uyusturuyorlar igneyle daha sonra baska bi igneyle islemi yapiyorlar 10-15 dk.suruyor
norolog doktorlar yapiyor korkmaniza gerek yok

İron

çok çok geçmiş olsun:((,,,tam anlayamadım olayınızı ama,,,,sadece belden alınmıyor o zaman bu sıvı?

neslihankocaman

merhaba,,çok geçmiş olsun size de...korkum acı duymaktan değil,,,BOS alımında felç kalanlar oluyor diye bişiy okumuştum ben geçmişte,,,korkum ondan...sinire iğneyle zarar verildiğinden ötürü,,,

Herseyin bi riski var sonucta.doktorunuza guvenin derim.

İnsan hastaneye dustumu kendini mecbur teslim ediyor, ne olacaksa olsun, ne cikacaksa ciksin, bir an once bu. İs sonlandirilsin.

faruk34

bugün nöroloji profesörünün özel muayenesine gittim....sonuç ağır bir tablo var karşımızda dedi:( benden tüm MR,EMG ne varsa dosyamda aldı,,yarın fakültede diğer nörologlarla iştişare yaparak değerlendirme yapacaklarmış...benden bir test istedi yaptırmamı istedi..yarın fakülteye gitmeden önce bna ulaşacak,test için gel diye,,sanırım gillian barre dan şüpheleniyor..ivig yada plazmaferezz tedavisi mi uygulancak acaba....çok korkuyorum....

Spor aninda olan bisey ben zannetmiyorum.ani olan seyler mekaniktir.beyinde damar tikanmasi, bel kaymasi veya tramva.aslinda o kadar cok neden varki.hatta futbolcunun biri vardi adamin ayaklarinda ve belinde agri ve denge bozuklugu vardi adam butun hocalari dolandi birsey cikmadi adam bu yuzden futbolu birakti.siki dur simdi ariza nerden cikti biliyormusun doktorun biriyle bu mevzudan konusurken doktor demiski bu hastalik baslamadan once dis dolgusu yaptirdinmi.oda yaptirdim demis.dolguda intihap varmis dolgu temizlenince adam duzelmis.

benim bel MR ını adam gözümün önünde açtı,,cd,,,,,herhangi bir bası yada kanal daralması yok dedi,,,mekanik bişiy değil bence...akut felç bendeki,,,aslına bakrsan gbs ye uyuyor ama çıkış noktası nedir bilmiyorum,,,,7,5 km yürüyen biri idim...şimdi ev içinde oda değiştirmek zor...2 ayda olan bu,,mekanik olamaz

Üst Alt