Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatı ile ilgili sorularım..?

mehmetemin620

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar 17 yaşındayım boyum 1.65 lise son öğrencisiyim ama yaş olarak 13-14 zor gösteriyorum ve bundan rahatsızım . Sosyal hayatım sıfır zira arkadaşlarımla buluşunca onların kardeşleri gibi gözüküyorum ve bundan utanıyorum boy uzatma ameliyatı olanlara ve bilgi sahibi olanlara sorularımı sormak istiyorum .

1) Tedavi süresi ne kadar sürüyor .
2) Yaklaşık olarak kaç santimlik bir uzama sağlanıyor
3) İleride bir sorun çıkıyormu
4) Kaç ay yürüyemiyoruz
5) Ortalama maliyeti ne kadar
6) Türkiye'de boy uzatma ameliyatında uzman doktorlar hangileri

Arkadaşlar sorularımı bu kadar şimdiden çok teşekkür ederim

Bence boyunu uzatacağına kendinle barışık ol seni seven her halinle sever senle arkadaş olmak isteyen boyuna bakmaz ayrıca 1.65 boyda çok kısa değil sosyal hayatada gelince eğer boyun kısa diye seninle sinema tiyatro futbol gibi etkinliğe davet etmiyolarsa bence sen arkadaş ortamını değiştir son olarak kardeşim asalet boyda değil huyda karakterde adamlıktadır sen bunlardan taviz verme yeterlidir..

Hocam kendinle barışık ol diyorsun ne kadar barışık olursam olıyım 13-14 yaşında gösteriyorum kıyafet alırken bile çok zorlanıyorum benim yaşımda ki bir insan için 13-14 yaş çocuk reyonunda giyinmek ne kadar zor biliyor musun insan sorunca kaçıncı sınıfa gittiğimi utanıyorum ya da kaç yaşında olduğumu sorunca bu ameliyatı olmam gerekiyor ne olursa olsun gerçektende çok zor bir durumdayım

Arkadaşlar bu arada boyum 1.65 bile değilmiş daha demin ölçtüm sadece 1.53

Mehmet arkadaşım sen boy uzatma tedavisini çok kolay sanıyorsun diye düşünüyorum ben 10-12 yaşlarımda senden daha küçüktüm uzatma tedavisi görürken ayağına üç beştane halka her halkada 2-3 tane şiş kemiklerinin içinden çapraz geçiyor yatamıyorsun üzerine basamıyorsun elbise giyemiyorsun ve tedavisi 2 ay sürmüyor en az 15 ayını alır oda en az diyorum ben iki yıldan fazla uğraştım sosyal hayatını şimdiden ben söyleyim tv,balkon,wc başka hiç bir sosyal hayatın bekleme doktorlar şanslıysan eve gönderirlerse daha şanslısın kafana göre yatıp kalka bilirsin hastanenin şartları daha sıkı ve bunaltıcı oluyor haydar dümen hocanın bir lafı vardır boyu değil işlevi önemlidir der yıllardır bu sözü 96 yılında bilseydim asla uzatma operasyonu yaptırmazdım ki çocuktum ailemde benim için ii olacağını düşündüğü için yaptırdılar ama çok yorucu maddi ve manevi açıdan sen kendinle barışık ol seni iplemeyeni sen hiç ipleme bu abin olsa bile benim tavsiyem sana kal sağlıcakla.

Kardesım Ben senı cok ıyı anlıyabiliyorum. Fakat bu ameliyat imkan meselesi. Arkadaşın bahsettiği çivi ve halka şeklinde olan uzatma yöntemi çok eski yöntemdir. Artık gunumuzde motorlu çivi , mekanık çivi gibi içeriden sistem uzatma yapılmaktadır. Bunun avantajı Tedavi süresının kısa ve daha sağlıklı olması. Yalnız dediğim gibi maddiyat ısteyen bır ameliyat yöntemidir. Şahsen ben arastırdım 50 60 bin lirayı gözden çıkarıcaksın

4) Kaç ay yürüyemiyoruz

1-uzama 5 cm için 60 gün 10 cm için 110 gün tamamen iyileşmen en az 1 yıl alet çıktıktan sonra
2-tek seasnta yanı bacagının ustunden yada altından 8-10 cm eger hem ust hem alt yaparım dersen fıyatları ikiye katlar sgk karşılamıyor eger estetıkse
3-orası bellı deıl
4-yürüyerek uzuyorsun aktıf degıl ama gunluk evde lavabo vb ıslerın ıcın destekle yürüyorsun
5- motorize çiviler 120.000 tl external fikstasör 40.000 - 50.000 tl holyfix 30.000 35.000 tl doktorlarla tek tek görustum sırf fıyat öğrenmek için muayene ücreti verdim en az 300 tl hemde
6- muarrem inan40000-50000 tl, mehmet kocaoğlu 41000 dolar, hacı kutlu 35000 tl

4) Kaç ay yürüyemiyoruz

1) Ameliyat tarihinden tekrar yurumeye baslamama kadar toplam 75 gun surdu. Elbette su anda hala destekle yuruyorum (walker). Haftada 6 gun, her gun 1 saat fizyoterapi gordum.

2) 8 cm hedefledim, 7 cm'de durmak zorunda kaldim. Yine de cok memnunum.

3) Iyi bir ekiple yapilirsa cikmamasi lazim.

4) Bahsettigim 75 gun boyunca hayatimi tekerlekli sandalyede surdurdum. Zordu ama cok mu zordu derseniz, hayir. Bu ameliyati olmayi cok istemistim, tabiri caizse kafama koymustum.

5) Maliyet cok degiskendir, tamamen yonteme gore farklilik gosterir. Klasik Ilizarov yontemi (Taylor Spatial Frame vs.) en hesapli yontemdir. LON/LATN tarzi intrameduler yontemler daha ucretlidir, 50-60 bin lirayi bulur ama cihaz bacaginizda en fazla 3-4 ay kalir (klasik Ilizarov yontemi cok daha hesapli ama cihaz bacakta cok daha uzun sure kaliyor). Ben Fitbone (internal motorize civi) yontemiyle ameliyat oldum. Maliyeti cok daha yuksek. Doktorunuzla konusup en iyi yontemi butcenize ve zamaniniza gore belirlemeniz lazim.

6) Ben Prof.Dr.Muharrem Inan'a ameliyat oldum. Muhtesem bir ekip, sagolsunlar bana hep cok yardimci oldular. Cok kolay ve acisiz bir uzatma sureci gecirdim, simdi hizla iyilesiyorum cok sukur.

Merhaba rayc siz 7 cmlik uzama için 50 60 bin mi ödedniz

Merhaba, eğer cücelik gibi bir durum yok ise bitkisel boy uzatma ürünlerini kullanabilirsin. Ben satogrowht kullandım memnun kaldım. Araştırmanı tavsiye ederim..

Merhaba rayc sizin forumdaki mesajlarinizi takip ediyorum. Bilgilerinizden faydalandim.gecmis olsun.bende kararliyim bu operasyonu gecirmek istiyorum.benimde tercihim muharrem inan olacak.sizin iki bacak ayni andami yapildi.normalde tek tek oneriyorlar.agirlik verilemiyor.birde maliyet hakkinda bilgi vermeniz mumkunmudur.tesekkurler.

Merhaba Cigdem, hayir bahsettiginin 3 kati. Ben orada 50-60 bin derken LON ucretinden bahsediyordum. Ben LON yapmadim, motorize civi (Fitbone) yontemiyle ameliyat oldum.

Boy uzatma icin haplar vb. dolandiriciliktir, inanmayin.

Safia cok tesekkur ederim, bana ozel mesajdan ulas istersen. Istanbul'daysan bizzat da gorusebiliriz, nasil iyilestigimi kendin gorebilirsin. Hangi yontemle, ne zaman ameliyat olmayi dusunuyorsun? Bana iki bacak ayni anda yapildi.

Rayc ozelden mesaj gonderemiyorum mesaj kutunuz doluymus.

Merhaba Rayc lütfen ama lütfen artık cevap yaz bak hergün bakıyorum siteye girmişsin ama tık yok!
birkaç soruda ben sormak istiyorum
-Dediğine göre 1.67 civarındaymış boyun ve 16 cm falan hedefliyomuşsun.Neden sonra 8 cm hedeflemek zorunda kalmışsın ?Powerpoint vücut oranlarından dolayı mı ? yoksa kemik yapın mı elvermedi ?
benim boyum 1.70 civarı kessinlikle 180-182 hedefliyorum fitbone olmasını istiyorum(iki taraflı).Muharrem İnan'a gitmeyi düşünüyorum ama kendisi her fırsatta motorize çivilerin aynı anda iki bacağa olamayacağını söylüyor.Eğer sorun yük binmesi ise ben 4 ay tekerlekli sandalyede kalırım sorun olmaz.Benim hemen iyileşme sürecine geçip spora dönmem lazım.ama en önemli çekincem benim altın oran gereği kol açıklığımda 170 cm,eğer ben 182 olursam kol açıklığımda 182 olmalı normal insanlarda bu böyleymiş pek sırıtmaz mı ? son olarak iki taraflı fitbone 150.000 tl ye kapanır mı ?
Teşekkürler

Erhan bir saniye, yavas. Tek tek hepsine cevap vereyim simdi. Daha once gormemisim afedersin, sen simdi bu basliga yazinca gordum. (Ozel mesajdan sordun veya baska basliga yazdin galiba). Benim boyum 1.65'ti. Hedefim 1.80 olmakti diyebilirim. Hala oyle. Su anda 7 cm uzattik, boyum 1.72. Biliyorsun toplamda 15 cm icin iki ameliyat olman gerekir. Iki ameliyat arasinda da en azindan 1 senelik iyilesme suresi olmasi lazim diyebiliriz. Ikinci ameliyati da insallah zamani gelince olurum. Su anda halimden memnunum. Kemik yapisiyla veya vucut oraniyla alakasi yok :) Biz Muharrem hocayla motorize civi (Fitbone) yontemiyle uzatma yaptik. Ayni anda iki bacak yapma konusunda israr ettim ve 75 gun tekerlekli sandalyede kaldim. Bunu yapabilecegini dusunuyorsan aynisini kesinlikle tavsiye ederim cunku bence tek bacagi once, oteki bacagi sonra yapmak zaman kaybi. Ben iyilesme surecinden sonra (yaklasik 5 ay) spora dondum, eminim sen de yapabilirsin. Duzenli fizyoterapi yap yeter ki. Oran konusuna yorum yapamiyorum (oranlar acikcasi beni pek ilgilendirmiyor). Benim mantigim gayet basit; ne kadar uzun, o kadar iyi. (Erkek icin). Anladigim kadariyla 12 cm hedefliyorsun. Motorize civinin, yani Fitbone'un uzatma kapasitesi maksimum 8 cm zaten. Oteki motorize civilerin de oyle (Precice). Hedefine ulasmak icin iki ameliyat olman lazim. Bana kalirsa sen tek ameliyatla da cok memnun kalirsin halinden. Inan bana, 1.78 de hic fena sayilmaz :) Zaten yaptiktan sonra psikolojin duzeliyor. Kendini iyilesmis hissediyorsun. Rakamlar onemini yitiriyor. Tahminimce bahsettigin rakama kapanir. Sanirim butce sikintin yok; bu durumda Fitbone'u tavsiye ederim. Benim mesaj kutum dolu galiba, sana ozelden ulasmami ister misin? Buraya cevap atarsan gorurum.

İstemem mi güzel kardeşim minettar olurum teşekkürler :)
ben hergün girerim bu siteye hatta facebook veya tiwtter varsa senin ekliyeyim çünkü seni kaybetmek istemiyorum :) 5 ayda spora döndüm diyince gözlerim doldu be güzel kardeşim :D beni çok rahatlattın

iyileşme sürecinden 5 ay sonra derken ameliyat olduğun günden 9 ay sonrasını mı kastediyosun ?
bir de biraz yabancı sitelerden araştırdım benim vücut oranı dediğim vardıya hani onlar wingspan diyolar.uzatılacak boy wingspanın üstüne çıkınca red height uyarısı çıkıyomuş falan.

4 motorize çivi aynı anda yerleştirilebilir mi ?

Racy,lutfen bana ulasir misin ameliyat olamyi dusunuyorum.Kararliyim,kafamin netlesmesi gerekiyor.

ben 23 yaşındayım ve 1.45 boyundayım benden ufaklar bile çok uzun ama ben dert etmiyorum beni seven böyle sevsin diyorum

uzarsın daha sıkıntı yapma gelişme çağındasın sen... 23 ü bi geçsin yaşın o zamana kadar büyüyeceksin inş, erkeklerin büyüme süreci 22-23 yaşına kadar devam eder

Merhaba rica etsem varsa doktorların işetişim no alabilirmiyim yardımcı olursanız çok sevirim

Üst Alt