Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatı ne kadar zaman içinde tamamlanır?

Cengiz.34

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Mrb arkadaşlar şu anda lise son sınıf öğrencisiyim. Her iki bacağımda polio sekeli var ve sağ bacağım 3 cm kısa Yaz tatilinde(1 ay sonra) Ömer sayar hastanesinde kemik düzeltme ve boy uzatma ameliyatı olacağım.Acaba bu ameliyatlar kaç ayda tamamlanır.Seneye tekrar sınava girmeyi düşünüyorum.Ders çalışmama engel bir durum olur mu?

3 cm uzatma çok uzun sürmez yanlız çok iyi bakım gerekiyor enfeksiyon kapmamalısınız seneye kadar tedaviniz biter geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

türkan34;

Teşekkür ederim.
Ders çalışmama engel bir durum olur mu?

uzatma olurken biraz ağrınız olur ama ders çalışmanızı etkilemez merak etmeyin

Ben de düşünüyorum ameliyat olmayı kardeşim yaşadıklarını buradan paylaşır mısın ameliyat öncesi ve sonrasını. Şimdiden geçmiş olsun.

benim kızım uzatma ameliyatı oldu bir ayağı diğerinden 10 cm kısaydı eşitleme ameliyatı oldudemirler 9 ay kaldı ayağında uzatma bitsede kemikler oluşana kadar kalıyor bunun için bakım çok önemli kesinlikle enfeksiyon kapmıyacaksınız sigara alkol yasak yediklerinize dikkat edeceksiniz sonrası fizik tedavileri egzersiz ve özellikle yüzme öneriliyor şimdi iki ayağınıda 20 cm uzattık aynı işlemlere devam ediyoruz çok olumlu sonuçlar aldık sizede geçmiş olsun

bende sene 1991-1992 de ömer sayar hastahanesinde ameliyat oldum sağ bacak 4 cm kısa idi uzattılar Allaha şükür iyim suan...ameliyat sonrası bol bol ilik yemeni tavsiye ederim...kemikleri haşla içindeki iliği ye çok faydası olur...allah şifa versin

Arkadaşım kemik işi her bünyenin aynı olacağı bir şey değil benimde 3.5 cm kısalık vardı bende ayrıca dizde dönmede vardı ikisini birlikte yapmaya kalktılar o ilizarov ameliyatında kullandıkları halka ve demirler bacağının içinden geçecek bak eğer sana zararı yoksa ağrın sızın yoksa yaptırma kesinlikle benim 2 sene sürdü tedavim birde kemik 2 defa kırıldı alet bacaktan çıktıktan sonra çok meşakkatli bir ameliyat sabır isteyen ve gerçekten enfeksiyon riski çok olan bir ameliyat süreç herkes de farklı ayriyetten bacakta kalan delik izlerini hiç söylemeyim.

Ben oldum 3 cm kısalık vardı ama cok agrımıyo 3 ay oldu tedavı devam edıyo

EVET YURUYORSUN

kardeşimde de tek bacakta kısalık var kemik uzatma ameliyatı olacak kısalık 6.5 cm istanbul balta limanı kemik hastanesinde ameliyat olacak
aynı hastanede ameliyat olan var mı aramızda?

Üst Alt