Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boyun fıtığından kaynaklı şikayetleri nasıl gidebilirim?

thebipolar

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
Merhaba benim boynumda 3 tane fıtık vardı. Bir haftadır omzumdan elime kadar vuran ağrı sızlama gerginlik ve güçsüzlük var. Fıtıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Benzer durumu yaşayan arkadaş var mı. Ne yapabilirim. Krem ve ağrı kesici fayda etmedi. Tecrübesi olan var mı. Teşekkürler

annemde boyun fıtığı var yıllardır bu sıkıntıyı çekiyor ondan edindiğim tecrübeler ile size şöyle açıklayayım ;
1. en basitinden rüzgara karşı durman boyun fıtığının ağrısını şiddetlendirebiliyor.. ne alaka diceksiniz ben de öyle dedim ama bir şekilde bağlantısı var demek ki. boyun bölgenizi açık bırakmayın, soğuk almasın..
2. ağır şeyler kaldırıp indirmeyin kollarınızı yormayın etkiliyor.
3. fizik tedavi alın ( devlet senede 1 kere fizik tedavi hakkı veriyor. anlaşmalı özel merkezlerde bile uygun bir fiyata olabiliyorsunuz sanırım )
4. b12 vitamini ve bol bol su içmeniz önemli
5. bir doktorlar görüşün bu konuda boyun fıtığınıza iyi gelecek egzersizleri öğrenin
6. size iyi gelen krem ve ağrı kesiciyide zamanla çeşitli ilaçlar kullandıkça anlıcaksınız sanırım. annemde öyle oldu.

burdan sizi bu kadar yardımcı olabildim. çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

Üst Alt