Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bronkoskopi yaptıran var mı? Deneyimlerinizi yazar mısınız?

Bronkoskopiyi genel anestezi altinda kamerali kanullerle yapiyoruz.yabanci cisim varsa onu cikarmak bronslarin durumu ve biyopsi yapmak icin akcigere girip kamera ile bakiliyor.bu islem sirasinda anestezi uzmani ve ilgili hekim yaninizda oluyor.genel anestezi aldiginiz icin birsey hissetmiyorsunuz.bu islem anestezinin jet ventilator dedigi cihazla ve kamerali bronkoskopi cihaziyla yapiliyor.islem sonrasi uyanmada biraz oksurugunuz olur.oda 5 dk icinde gecer.islemi uyanikken kesinlikle yaptirmayin.genel anestezi altinda korkulacak birsey yok.

evet arkadaş çok güzel özetlemiş rahat ol bir kaç öksürük bir iki yutkunamama nefessiz bir kaç saniye hınk mınk işlem tamam raht ol ok. Allah şifa versin.

ama hiç bir devlet hastanesi genel anestezi altında yapmıyor, bildiğiniz genel anestezi altında yapan devlet veya araştırma hastanesi varmı varsa onu da yazarmısınız

Ankarada hacettepede yapiyorduk.orda yaptirabilirsin

Anestezi almadan uyanik yaptirirsaniz istem disi refleksle hareket edersiniz buda akciger zarlarinin yirtilmasina ve kotu sonuclara neden olur.

anastezili bronkoskopi kalmadı anestezisisinde indirim yaparız

[FONT=sans-serif]anastezili bronkoskopi kalmadı anestezisisinde indirim yaparız demişsiniz, dalgamı geçiyorsunuz, gerçekten yapıyormusunuz yapıyorsanız nerde kaç tl yazarmısınız[/FONT]

motivasyon katar düşüncesiyle tebessüm ettirmek güldürmek istedim. dalga geçmek ne demek arkadaşım. hastalıkla dalga geçmek ne demek. ben tüberküloz geçirdim. aynı zamanda ailemde üç kişi daha geçirdi. hepimiz bronkoskopi olduk. bir buhar var bronkoskopi öncesi zaten baya uyuşturuyor. korkacak bir şey yok rahat olursan bir yutkunma aralığında geçiriyor nefes borundan aşağıya kamerayı. o arada bir nefessiz kalma oluyor. ağzına dişlerinle sıktığın bir materyal koyuyorlar onun ortasından geçiriyorlar hup akciğerlere. dediğim gibi çektiğin sıkıntı bir yutkunma süresi kadar. eğer yıkama sıvı enjekte ederlerse o zaman bir kaç öksürük ve kurundan nefes alma filan olacak ama hepsi 2 3 dakika.
Hastalıkla dalga geçilmez sonra hepimizin ağrı eşiği farklıdır. İnşallah her şey güzel olur. ama bronkoskopi yaptırmak için şehir değiştirmek filan biraz düşündürücü ... anestezili olan yere gitmek bilmiyorum kolay birşey bir ameliyat değil ki bu bir tahlil işlemii sonuçta. yanlış anlaşılmak istemem. gülmek mutlu olmak pozitif düşünmek bizi rahatlatır diye düşünüyorum. bunu dalga geçerek asla önermem ve yapmam. bir sürü sıkıntım varken başkası ile dalga nasıl geçebilirim.

Üst Alt