Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu bir çelişki midir?

_DELAL_

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Erkekler niçin eşleriyle yaşayamadıkları sınırsız cinselliği çok rahatlıkla sevgilileriyle yaşayabiliyorlar.:D beyler bakalım ne kadar cesursunuz :D

hiç unutmuyorum yaşım 13 dü babam kafası iyi gelmişti ya baba dedim niye evde içmion dışarda içion niye annemi aldatıon dediğinde cevap şu idi : BAK OĞLUM ANNEN HELALİM KARIM,AMA DIŞARDAKİ SEVGİLİM ONUNLA HERŞEYİ YAŞARIM AMA HELALİMLE DEĞİL DEMİŞTİ .......BİZDE BABADAN BÖYLE GÖRDÜK

O YÜZDEN DE EŞLER SADECE ÇOCUK YAPIP HAYATIN AKIŞINI SAĞLAR :D SEVGİLİN İSE YANİ DOSTUN HER ANI YAŞAR

Erkeklerde kadınlarda beli biryerden sonra değişik heycanlar arıyor..hergün aynı yemek değilde,başka yemekde arıyor bulduğunda da tadını çıkarırcasına tıka basa yiyorlar..

Bu bir çelişki midir?
-Evet, bu bir çelişkidir. Ya da pek de hoş karşılanmayan çelişkili bir ilişkidir. Hakikaten bazı insanları anlamak mümkün değil. Baban yaşında evli ve bir çok çocuğu olan bir adamın neden sevgilisi olursun? Bekâr adamların soyumu tükendi? Adam sana en kısa zamanda karımı boşayacağım ve seni alacağım dediğinde neden buna rıza gösterirsin?
Yuva yıkarak yuva kurulmaz.

açmışsın madem konuyu arkadasım bır yorumda bız yazalım evlenmış boşanmış bırısı olarak bu konu hakkında yorum yapabılırm . evlılıkte sadece erkekler eşlerını aldatmaz. eşını aldatan bır cok bayan tanıyorum.evlıkte sorun varsa aldatma baslar sorunsuz evlılıkte aldatma varsa aldatanın şerefsızlıgndendır. dunyada ınsanoglu saglıksız yasar parasız yasar sevgısız yaşayamaz.ınsan oglu sevılmek ıster.ama evlılıgı beceremıoruz bız toplum olarak ıkı ınsan yedı yıl flort edebılıor ama yedı yılın sonunda evlenıp altı ayda boşanabılıyor. bunun sebebıde şudur o ımzayı atıgımızda erekte kadında eşını malıgıbı goruyor . evlıggın heyecanı bıtıyor sıradanlaşıyor yenıleyemıyoruz kendımızı bu sefer kadın kendıne bakmıyor erkek eve gelmıyor herkes kendı dunyasına dalıyor. bu sefer aldatma baslıyor . ınsanlar sadece cınsellık ıcın aldatmazlar aldatma sevgı yoksungunla baslar sonra cınsellık gelır .sevmeden cınsellıgi bnm bıldıgım hayvanlar yasıyor. bırde şunu dıyeyım aşk vars cınsellıkte superdır evlıkte

yüreğinize sağlık arkadaşlar.farklılık illaki insanın hoşuna gider.sıradanlıktan tabiki hoşlanmayız.işte bu farklılığı neden eşleriyle oluşturmuyor erkekler.sıradanlık aşamasında neden evlilik içinde heyecan oluşturulamıyor.farklı heyecanlar yaşamak istediklerini eşlerine söleyemiyormu acaba,böle ise neden?hani denildiya sevgiliyle tıka basa yaşanır.eşlerle yaşanmaya utanılıyormu?yargılanma korkusumu yaşanıyor?niçin?

yada eşinin yanında rahat olamaması ,ona saygısındanmı?sevgilisiyle herşeyi yaşayabilme rahatlığı ona daha mı az saygılı oluşundan.

[FONT=arial]Bir kaç neden sayayım[/FONT]
[FONT=arial]
Insanların toplumda çeşitli rolleri, bir resmi var zihninizde bir sürü ahlaksızlık olsa da bir şeyler bu resmin dışına çıkmanızı engelliyor bir koca olarakta zamanla çizdiğiniz bu resim sizi sıkmaya başlıyor ama yeterince cesur olamıyorsunuz utanıyorsunuz[/FONT]
[FONT=arial]
Erkekler daha dışa dönük, aşık olmadan da sex yapmak isteyebiliyor[/FONT]
[FONT=arial]
Insan zamanla nasıl aynı kokuya alışıyor o kokuyu hissetmemeye başlıyorsa aynı şekilde aynı şeylerden tahrik olmamaya başlıyor başka bir ten başka fantaziler arıyor[/FONT]

geri zekalılıktan başka hiçbir şey degil bu... o zaman karınız da gitsin sizi aldatsın o da sex yapsın başkalarıyla sizin gibi nede olsa oda insan sizin gibi...bence bu saçmalık seni seviyorum diyorsak hakkını da vermemiz gerek O sözün yani insanlıgımızın...eşimizi aldatma hakkımız kesinlikle yok sıkıldıysan boşan o zaman...aman herneyse sevmek herşeye deger bence hayvanlar gibi ilişkiye girmem ben asla...

İltifatın için teşekkür ederim ama bir iki şeyi düzelteyim. Yazdıklarım tespit yani gerçeği resmetme çabası. yazdıklarımı onaylayıp onaylamamam ayrı mevzu. Başkalarında ve iyi bir erkek örneği olarak kendimde :)yaptığım gözlemler bunlar. kendim de böyle hissediyorsam onaylamış mı oldum :) hayır, zihnimin derinlerinde bir sürü fantaziler varsa da, pantolonumun içinde kurtlar uluyorsa da toplumsal baskı var, günah var inandığım değerler var vs. sonuçta bütün arzularımı davranışlarıma yansıtmıyorum.
Eğer tespitlerimize duygularımızı-arzularımızı karıştırmazsak, gerçeğe yaklaşma ihtimalimiz artar. Ve gerçek sorunları bilirsek de onlara uygun çözümler bulabiliriz. Mesela Dellal çök güzel bir yere değinmiş: belki erkeği dışarı sevk eden şey, karısıyla yeterince rahat olamayışıdır. Başka kadınlarda bulduğu şeyleri karısından istemeye utanmasıdır. Çünkü cinsellik toplumda bastırılmış bir konu ve erkek bu bastırmaya alıştığı için karısına karşı da yeterince açık olamayabilir sırf yargılanmaktan çekindiği için sıkıcı bir cinsel hayatı devam ettiriyor olabilir. Oysa bir birlerine biraz cesaret verseler belki başka taraflara gitmeyecek erkek veya kadın. Bak acımasızca gerçeği tespit edince şevkatli çözümler bulabiliyorsun :)

sana katılıyorum hodbin.erkekler bastırdıkları o derinlerdeki istekleri sapıkmış imajı yaratırım korkusuyla eşinden isteyemiyor.yargılanacağını düşünüyor.eşlerde zaten cinselliği pis ,yasak,günah olduğunu bilerek büyütülmüş,gerçi bu erkek içinde geçerli.acaba diyorum erkekler iç dünyalarında yaşadıkları fırtınayı eşlerine sölememe nedenleri , ayıp,günah ve pis olarakmı görüyor iç dünyada.

valla cevabım sana gör tam olmaya bilir ama bana göre ;
herkesin kendine göre cevabı vardır muhakkak.. ben biraz durum tesbiti gbi cevaplamak isterim.. sadece erkekler demek çok doğru değil bence..her iki tarafta yapıyor.erkekler bedensel kadınlar ise duygusaldır erkek için fiziksel çekim yeterlidir çoğu zaman biriyle birlikte olmak için..kadınlar ise duygusal bir bağ kurabildiği ruhuna hitap eden biriyle birliktelik kurmayı tercih eder..o yüzden daha seçicidir.. önemli fark budur.. elbette istisnayı durumlar var.. olayın başka bir boyutu daha var.kızılacak belkide yadırganıcam ama işin doğrusu budur..erkekler birlikte olduğu kadını yada eşini..farklı bir yere koyar ve fantezilerini heyecanlarını daha hafif gördüğü yada fahişelerle yaşamayı tercih eder..o evinin kadınıdır çünkü..eğer eşiyle yaşarsa onu fahişe gibi görmek istemez.. o yüzden gidip dışarıda yaşar.
Kısa özetlersek erkeğin canı başka bir kadını çeker aldatır , daha iyisini görür aldatır, eşiyle yaşayamadıkları vardır aldatır, uçkuru düşüktür aldatır, dünyaya bir dahamı gelcez der aldatır aldatırda aldatır erkek lan bu:)

bence evli insanlar bir çogu yaşamak istedigi duyguları eşiyle yaşayamıyor çünkü evlilik aşkı bitiriyor işin içine sosyal sıkntılar çevre baskısı girmeye başlayınca aşk bitiyor erkek eşine herşeyi söyleyemiyor dişarıda aramaya başlıyor

Esimle tartistigim konunun aynisi.erkekler neden aldatir.peki soralim kadinlar neden tahrik eder.simdi bu konu okadar dallara ayrilir ki konus konus bitmez.mesela yaradilistan baslayalim.cenabi hak tarafindan erkeklere 7 kadinlara 1 nefis verilmistir.yani kadin biyolojik acidan 1 sene sex yapmazsa yapmaz ama erkek ureme organlari sebebiyle 2 ci hafta sonu birsey yapmasada bosalir.bu kesin gelelim sosyal baskilar, maddi imkansizlik, baskin bir ailede yetisme, okul hayatinda gordukleri , arkadaş cevresinde olanlar, evlilikteki kaynata olaylari.say say bitmez toplumun gecim sikintisi hep evli olsun olmasin ciftler arasinda uyumsuzluk ve kavga bununla beraber ten ayriliklari ve eslerin kendilerini disarida daha rahat ortamlar ve sinirsiz bir eglence cazibesine iter.interneti ve televizyonu unutmamak lazim.sonuc olarak cevremizdeki kadinlarinda artik daha rahat davranmalari erkege cekici gelebilir.kabul edin veya etmeyin artik toplum psikolojisi normal degil.erkekte kadinda.akisina birak gitsin hesabi var.cok ama cok yanlis.....

Ben bu durumu farklı bir pencereden değerlendiriyorum. Ata erkil bir toplumda yaşamış olmanın erkeklere verdiği güven ve rahatlık. Bu güvenle birlikte,sorunsuz bir hayat yaşama istediği, bu isteğin gerçekleşmesi için de, sorumluluklardan kaçarak, bilinç altındakileri daha rahat yaşama özlemi. Edindiğim izlenimler itibari ile erkeklerin egolarını tatmin etmeleri herşeyden önce geliyor. Ama aile kavramının içine dahil oldukları zaman taşıdığı yada taşıması gereken sorumluluklar bilinç altının yada egonun bastırılmasına neden oluyor. Bu bastırılmışlık sorumluluk gerektirmeyen ilişkiler kurmaya ve dibe vuran egonun tavan yapmasına sebep oluyor.

Üst Alt