Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu kadarına pes

by_poverx

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
[FONT=times new roman][/FONT] Sabah uyandım ve ailemle kahvaltı masasına oturdum.O an dikkatimi annemin izlemiş oldugu Müge Anlı ile tatlı ve sert programı dikkatimi çekti.Programda işlenen konu yaşlı bir çiftin Aydıniline baglı Başaran kasabasında hırsızlık ugruna balkondan atılıp,yaşlı çiftten erkegin ölmesi,kadının agır yaralanması sonucu vuku bulan adi bir hırsızlık,sonucu meydana gelen cinayet ve yaralama olayın failleri televizyon ekranında aydınlatılmaya çalışılıyordu.11 yıl boyunca çalıştıgın ilçelerde bu tarz olayların aydınlatılması çabaladım.Bana belki içinizden insan hakları var diye kızanlar olan olacak.Bana göre bu tarz olayları gerçekleştiren kişinin işledigi suça göre el,kol,ayak vb uzuvların yanı sıra ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılması gerektigini inananlardanım.Nedenini sorarsanız yıllarca çalışan bir bireyin bir anda emeklerinin heba edilmesi yanı sıra para ve mal sebebiyle hunharca katledilmesi.Bence bunun sebebi yasalardaki boşluklar.Bu yüzden kimse hakimlere,savcılara,polislere kızmayalım.Sebebi yasayapıcıların Avrupalı bir devlet yapma çabaları,sonuç olarak okullarda biz başörtü mini etek vs konuları tartışırken,aslolan çocuklara insanlık dersinin verilip,insanların ahlaklı,dürüst ve toplum bilincini almış,bireyler almasını saglamış oluruz.Unutmayın agaç yaşken egilir.

Bülent Akpınar

Üst Alt