Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu resme iyi bakın..!!

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
images

Bir çocuğun yalvararak, açlıktan annesinin eteğine sarılması..ve annenin çaresizce ağlaması.. Sizce nasıl bir duygu.?
Altın çileğe verilen paralarla kaç tane çocuk kurtarılabilir.?
.......................
Düny obeziteyle uğraşıyor ama bence ''Sorun; vicdan yağlanması..''

Hüseyin19

İşte bazıları yaşamak için yiyecek bulamazken bizler yemek için yaşıyoruz ve hiç bir lüksümüzden taviz veremiyoruz... :(

haklısın mediha bu korkunç birşey ya..yanıbaşımızda insanlar ekmek su bulamadığı için ölüyor

Somali, Kenya ve Etiyopya’da 11 milyon insan kıtlık ile karşı karşıya.., 500 bin çocuk açlıktan ölmek üzere.

Son düzenleme:
İnsanlar avuç dolusu paraları zayıflama haplarına diyetisyanlere ve spor salonlarına döküyor. Oralara verilen paraları az demeden onlara versek uzakta değil yanı başımızda da muhtaç insanlar var başımızı çevirmemiz yeterli.Onlardan başlayalım. Aza kanaat etmiyor sadece yaşamak için yiyoruz ramazan ayı geldi herkes akrabalarını arkadaşlarını tanıdıklarını iftara çağıracak.Çağırdığımız insanların zaten sofrası kuruluyor çeşit çeşit yemeklerini sofrasına koyuyorlar onun yerine evinde ekmeği dahi olmayan insanları çağırsak tamam evine almıyorsan da versen evinde yese ne olur.Ne Olur başımızı biraz çevirip etrafa bakalım.

başımızı bir çevirip bakalım diyorsun.. evet bu insan olmanın gereğidir. biz de aynı durumlara düşebilirdik.adamlar yunanistan ı ekonomik krizden kurtarmak için 100 milyar dolar kredi verdi 1 milyar dolara 3 afrika ülkesinin temel gıdaları karşılanırdı.. ama nerede ..vay düzeni bozuk dünya vay..

o insanlar aç kalmak zorundadırlar, bir düşünün Afrikada insanlar açlık çekmiyor ve silahlar susmus, ne güzel olurdu fakat bu zamanda insanlar hakları olan zenginliklerinin yağmalanmasına izin verirmiydi ? elbette vermezdi ve bizim suan kullandığımız bilgisayar, cep telefonlarına ödediğimiz miktarın bir katını daha vermek mecburiyetinde kalacaktık, keske daha pahalıya almak zorunda kalsaydım, keske tüketim esiri olmayıpta o insanları huzur ve hürriyetlerine kavuşmalarında katkım olsaydı, hep keşkelerde kalıyorum ne zaman kıracağım bu zincirlerimi ?

öyle birzamanda yaşıyoruz ki rahmetli barış mançonun dediği gibi kimi tatlı peşinde kiminin de tuzu yok..

Hava sıcak mı? Ama en azından içecek suyumuz var...
Somali'de her gün 50 çocuk açlık ve kuraklıktan ölüyor 50 derece sıcaklıkta...Yardım etmek için bütün operatörlerden AFRIKA yazıp 5601’e gönderilecek olan SMS’ler 5 TL karşılığında olacak, 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacaktır.

Hadis-i Şerif : Komşusu açken tok yatan bizden değildir!!! (Hz. Muhammed s.a.v)

oezix
ucuz ham madde yatağı olarak görüldü hep afrika..onlar elması çıkarıyor işçi olarak avrupalı satıyor..onlar işçi olarak altını çıkarıyor avrupalı patronlar terlemeden satıyor. yıllardır hep kara bahtlı kara derili ucuz köleler olarak kaldılar. şimdi de kuraklık kapıda..afrika bir uyanış bir diriliş başlatmalı.beyaz derili insanlar onların kara yazısını aka çevirmeli..

veli
biz yarattığı şeylerin adedi kadar ona şükrediyoruz. Allah kur an da şükredenlerin az olduğunu söylüyor.teşekkürler hatırlattığın için..

arif
kardeşim duyarlı olmak zorundayız. düşeni kaldırmak ;en azından düşenin olduğunu duyurmak, bir insanlık görevidir.

Kardeşim bırakın sadece lüks alışverişlerimizi bizim artıklarımızla bırakın bir adam daha beslenir. Tatil için gittiğimiz tesiste adam tavukları hızlı bir şekilde ayırıyordu. Ayırırken derilerini ve kanatlarını bir varile dolduruyor ve yanında çalışanlar asgari ücretle çalışıyor. Adama ne yapacağını sordum varildekileri tabiki atacağız dedi yani bu kadar tavuğun parçalarını ihtiyaç sahiplerine verseniz dedim abi ne yapalım bize verilen emir bu dedi. O kadar üzüldüm ki bu israfa daha pişirmeden bu kadar atık olursa pişik kalanlar sofradan artan ekmekler daha ne kadar varil doldurur. Benim gördüğüm bir tesisti ya diğer tesisler. Komşumuz aç iken artık biz derin uykulardayız. Ramazanda da tabi ki makul olanı nefsimizi terbiye ederken aç insanları da düşünmek o yüzden tıka basa doyarsak ve müsrif yaparsak o da lükse kaçar. Yani sadece şükür biz bu nimetlere sahibiz mantığından ziyade verilen her lokmaya şükür ama israfın da haram olduğunu unutmamalıyız...

mustafa

evet fitreler afrikaya inşallah etrafımızda çok fakir yoksa zekatlar da afrika ya gitmeli bence 194 ülke 3 ülkeyi kurtaramıyacaksa yazıklar olsun..

[FONT=Times New Roman]soner
gerçekten çok yazık .. o artıklar bir yana turistik tesisler, okul, fabrika yemekhaneleri, yatılı okul yemekhaneleri..öyle çok israf var ki.. neresini anlatalım..çöpler ekmek dolu.. eskiden ırak öyle lüks ve israf içinde yaşıyordu ki bir arkadaş anlattı orada lokantada adam yemekten sonra dudaklarını ekmekle silip çöpe attı dedi onu uyardım az daha beni dövüyordu dedi..ama gün geldi savaş zamanında ekmek bulamadılar hala da bir çoğu bir ekmeğe muhtaç..<br>duyarlı olmak zorundayız.dualarla maddi manevi yardımlarla kardeşlerimize yardımcı olalım 5-10 tl nedir demeyelim 1 tl ye 2 ekmek gelir iki mide doyar..şimdi 11 milyon açlıkla mücadele ediyor . fakirlik sınırından bahsetmiyorum ekmek ve su bulamadıkarı için insanlar ölüyor soner..çok acı hani fakirlik günlerini yazmıştın ya.. işte onun gibi hatta daha ağır..[/FONT]

devletin de el atması çok iyi sonuçlar verir.uzun vadede kimseye muhtaç olmada ayakta kalmalarını sağlayacak kalıcı çözümler de onlarla üst düzeyde görüşülmeli..

Bu ülkeler emperyalist devletlerin sümürüsü altında. Maddi olarak yardım edenden Allah razı olsun. En önemli yardım bilgidir fetüllah gülen hoca efendinin oralarda okul açması eğitmesi yarın okuyan o insanların ülkelerının nasıl sümürüldüğünü nasıl kandırıldıklarını anlamalarına çok yardımcı olacaktır işte asıl bunu anladıkları zaman kalıcı çözüm gelir.

Bu çocuk öldü yaşıtlarıda,bu çocuğun kardeşi öldü diğer tüm kardeşler gibi,abisi ablası biz bu resimlere bakarken,bu çocuk yaşaysdı öksüz yetim olurdu diğer sağ kalanlar gibi.

Bu çocuk yaşasydı da ölecekti dünyayı ,dünyanın büyüklüğünü bilemeden hiç.Kendine benzeyen diğer insnaların varlığını yaşadığı köyün ilerisindeki körfezde demirleyen savaş gemilerinin içindekilerden bilecekti. O savaş gemilerini ki,bu ülkenin hangi zenginliği varsa onu sömürmek için gereken kaosu yaratan hırsız şebekelerini durdurmak için orada olduğunu bilemeyecekti.Kolay para için eline aldığı tüfekle, saldırmak için bindiği kayıkta, daha rakibini görmeden gelen bir ellilik mermisiyle iki parça olarak ölecekti.

Bu çocuk zaten ölecekti çünkü beyaz adamın planlarında bu çocuğun köle olması vardı 200 yıl öncesinden farkı olmadan,bu yüzden fabrika kurulmadı,kuranlar öldürüldü,sanayi avrupadaydı çünkü karı bölmeye gerek yoktu,sanayisi olmayan yerde tarıma meyletcekti bu çocuk onuda beceremeycekti ,çok uzak olmayan bir yerde israil çölde yetiştirdikleriyle ülkesini doyururken daha ,daha kaliteli toprağa sahip bu çocuk sadece ölüm tohumları ekebilrdi tarlasına ,tek umut göç etmekti bu çocuk için bu sefer bunu denerken ölecekti.

Bu çocuk zaten ölecekti,şimdi ah vah etmeye gerek bilgisayarların başında ikiyüzlülükle,bu çocuk ölmek için doğdu çünkü,

Dün filistinde yaptık aynısnı,ondan önce bosnada yada çeçenistanda ah dedik vah dedik unuttuk gitti hepsini,biz ikiyüzlüyüz doğu türkistana yardım etmedik çünkü,yada nato bombalarken sırbistanda ölen çocuk için üzülmedik,müslümanlaırn soykırım yaptığı afrika ülkesini görmedik bile ,duymadık bile ,hissedemedik bile,

Bu çocuk ölecek sırf biz bilgisayar başından kalkmadığımız için,birşeyler yapmadığımız için akıl vermek hareket etmekten daha kolay olduğu için, nasıl yardım edeceğimizden bile aciz olduğumuz için,bu çocuk ölecek çünkü onu doyuracak daha dayanıklı buğdayın ,yulafın,arpanın maddi değeri olmadığından geliştirilemediği için bilim!!! adamları tarafından,çünkü colaya hammadde için mısır lazım ve boktan hamburgerlerin eti için sığır yemi.geliştirlecek tekşey mısır çünkü,zenginler daha zengin olsun diye,

Bu çocuk ölecek çünkü bu çocuğun ülkesine su taşıyabilecek bütün tankerler ,sırf iki adım atmamak için araba alan insanlara yakıt yetiştirmekle meşgul,

Bu çocuk ölecek çünkü birkaç yıl içinde marsa gideceğini inanan bizler iki uçak kaldırıp un gönderemediğimiz için,bu çocukölecek çünkü hayatının tek değeri bu fotoğrafı satan fotoğrafçının cebine girdiği için,

Bu çocuk ölecek çünkü aynı dini paylaştığı insan,allahın ona hediyesini, ve ondan kazandığı parayı daha batılı görünmek ezikliğinden kaynaklanan bir bolluka döktüğü için futbola , bu ülkeyi doyurabilecek ekmek parası şimdi sözleşme fesih bedeline gitti avrupalıların nasıl geçirdik sinsilikleriyle,

BU çocuk ölecek çünkü almana altın,hollanadalıya elmas lazım,rusa zengnlik italyana gösteriş lazım be hey küçük çocuk seni düşündüklerini mi sanıyorsun büyüklerinin,

Bu çocuk ölecek çünkü biz birşey yapmadık,kimse yapmadı ama bizde yapmadık diğerlerinin eli ne kadar kanlıysa aynısı bizdede var.Gidenler ya teslisi öğreten hristiyan ya da türkçeyi öğreten türk misyonerlerdi gelip mavi maviyi söylesin diye.

Sende öl artık çocuk,kimseden fayda yok eğer birileri sağsa mezarını kazarlar bende dua ederim bu gece sana ,bildiğim kadarıyla görüp göreceğinde bundan fazlası değil zaten...

Afrikalıların iki sözü aklıma geldi

Beyazlılar geldiğinde ellerinde kitap (İncil) bizde topraklarımız vardı, şimdi kitap bizde topraklar onlarda
ve
Bizim fakirliğimiz, sizin zenginliğinizden ötürü

onlarda işin farkında, ama açlık ve iç savaş ile insanları kontrol altında tutulmaya çalışıyorlar şüphesine varıyorum :mad:

Son düzenleme:
Bilemiyorum arkadaşım taşıma suyuyla nasıl değirmen döner. Bahsettiklerimiz biraz geçici şeyler istediğimiz ise daha kalıcı şeyler. Ancak tabi ki, Ramazan da fitrelerimizi göndereceğiz en azından birazcık destek olmak amacıyla ancak ah keşke daha fazlasını yapabilsek. Başkalarının çocuğunu kendi çocuğumuz gibi görüp vicdana gelirsek ancak o zaman dindar olacağız ne diyelim Avrupanın vicdansızlıklarına, merhametsizliklerine, aymazlıklarına Allah yardımcıları olsun inşallah...

sözün bittiği an!
Bir bebeği için diğerinin ölüsüyle günlerce yaşadı
Kenya’daki dünyanın en büyük mülteci kampı Dadaab’a sığınan Somalili Mumini İbrahim bir annenin başına gelebilecek en büyük dramı yaşadı
02 Ağustos 2011
bir-bebegi-icin-digerinin-olusuyle-gunlerce-yasadi-1523543.Jpeg

Mumini, ikiz bebeklerinden biri ölünce, diğerine daha fazla yemek yardımı alabilmek için bebeğinin ölümünü yetkililerden gizledi. İbrahim, hayatını kaybeden 7 aylık Osman’ın açlıktan öldüğünü, ikizi Kadida’ya daha fazla yiyecek yardımı alabilmek için Birleşmiş Milletler’in Dünya Gıda Programı yetkililerine bildirmedi. Olayın ortaya çıkmasının ardından Osman için cenaze töreni düzenlendi. Diğer yandan Somali’den Kenya’ya kaçan ancak mülteci kampında yer bulamayıp tellerin dışında yatan kadınlar tecavüz tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Olaya tanık olan Barwago Mohamud “Dün gece yanımda uyuyan kadını kaçırdılar” dedi. Kadınların can güvenliğini ise ne Somali ne de Kenya polisi sağlıyor.

Üst Alt