Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Büroda bir öğlen tatili

minerva

Aktif Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
10
Bugün Ankara 27 derece ile en sıcak günlerinden birini yaşıyor yazın ilk günleri olmasına rağmen oldukca bunaltıcı bir hava.Bir kas hastası sıcağı sever, kesinlikle kışa tercih ederim yaz aylarını ama vucüdün fazla sıcağa verdiği cevaplar çokda sağlıklı olmuyor.Ne kadar dikkat edersem edeyim tansiyon düşüklüğü,bacaklarda şişme,genel halsizlik gbi sorunlar yaşıyorum.İş yerimiz merkezede uzak dışarı çıkmak öğlen için ancak servisleri kullanarak mümkün o da belli alış veriş merkezlerine ,bende servisleri kullanamıyorum ve öğlen genelde ya büroda oluyorum ya da bazen öğlen tatilinde dışarı çıkmayı gözü yemeyen arkadaşlar olursa birlikte dışarı çıkıp,iş yerinin çevresinde bir iki turdan sonra oturup biraz hava alarak geçiriyoruz onlarla birlikte.Öğlen büro benim genelde,seviyorum öğlen tatillerinde yakaladığım sakinlikte zaman geçirmeyi,kendimle baş başa kalmakta güzel inanın:rolleyes:
İnternetimiz bir süredir kapalı öğlenleri açık oluyor biraz gazete,biraz site ve bu sessiz ortamda kitap okumakta keyifli derkene öğlen tatili bitiyor zaten.
O sakinlik sonrası yavaş yavaş arkadaşların gelmesiyle yerini gürültüyle dolduran öğleden sonraki dakikalara geçmek bana hep sıkıntı vermiştir yıllardır da alışamadım acaba öğlen sonrası bu yüzden mi daha yorucu geçiyor,kimbilir.
Bu arada aslında bu büro yeni büromuz bize ait şefim ve ortimle süper bir üçlü olduğumuz eski büromuzdan müdürümüzünde oturmakta olduğu şimdiki büromuza geçen hafta taşındık.Nasıl zor geldi buraya taşınmak orda daha biz bize bir ortamımız vardı,daha az kişiydik,iş aralarında daha samimi,keyifli sohbetler yapabiliyorduk o ortamı özleyeceğimiz kesin ama müdürümüz çok mutlu bizleri kanatlarının altında tek büroda topladığı için hatta bu cuma hoşgeldin partisi yapacak bize yani biz kendi üstümüze öyle alınıyoruz ama bürolarına geldiğimiz arkadaşlar birleşme partisi olduğunu düşünüyor.Ha parti dediysem büronun çoğunluğunun bayanlardan oluştuğunu düşünürsek bir nevi öğlen arası yaplan ofis günü gibi bir şey aslında :)
ve evet yine bir öğlen tatili bitmek üzere bu arada kapımız dışardan zor açılıyor hni ben kas hastasıyım ondan açamıyorum diyeceğim ama öğleden önce dışardan gelen birisinin erkek olduğunu buzlu camdan görebiliyorum kapıyla bayağı bir cebelleşmesi sonra bizim bürodan bir arkadaşın kapıyı açması bana ciddi moral verdi ki açamayan beyfendide maşallah enien boyuna öyle pekde zorlanacağını düşünmeyeceğiniz bir tipti:cool:
İlk blok yazım için fazla düşmüş gibi geldi klavyem bir sonraki blok günlüğünde görüşmek üzere.

Teşekkür ederim hemşerim elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.

Senin yazılarını her zaman zevkle okuyorum şekerim.. Bu da yine oldukça keyifli bir yazı olmuş.. bence artık sen köşe yazılarınada başlamalısın..

hatice bu arada atomla aynı yerde misiniz siz ya? tatilden çabuk çıkmışsın ama:)

Medişim beğenini ve cesaret verici sözlerini duymak çok anlamlı teşekkür ederim dostum.Durucuğum aynı kurumda değiliz atomumla maalesef belkide böylesi daha iyi özlemek iyi midir diyelim ama yakınız ya komşu sayılırız;)

Dün öğlen tatilinde sıcak nedeniyle çok bunalmıştım bugün cam,kapı açık ve düne göre daha iyi bir hava hakim, en azından bunaltmıyor.
3 günlük rapor sonrası müdürümüzde işe başladı bugün ve öğleden önce başladı öğlen ne yapıyoruz demeye tabiki önce bir masa hazırladık kim ne getirdiyse çıkardık masamızın üstüne ben şöyle bir masaya baktım ve doydum ama yinede eşlik etmek için oldukca yavaş bir şekilde yemeye çalıştım.Sanırım su içebildiğim için sıcaklar nedeniyle fazla yeme ihtiyacı hissetmiyorum.Sonra müdürüm ve şefim biraz turlayalım diye dışarı çıktılar,ortağım büroda kalacağı için birlikte büroda vakit geçirmeye karar verdik bizde.Bu arada öğlen tatili yarılanıyor,şben internet hazır açıkken şöyle bir siteyi turlayım diyorum, ortikim kilo verdiren 11 yaz yiyeceği ile ilgili bilgi veriyor bir yandan da kulağım onda ama kendisi yerinde çok oturabilen birisi değildir ve gözü benim masamda bana 15 dk önce doldurduğu ve benim hala bir yudum bile almadığım adaçayına takılmış,hala içmemişsin diyor :) benim elimde su şişem var,gözüm adaçayı gibi sıcak bir içeceği görmüyor ama yinede içmeye çalışıyorum hmen bir parantez açarak neden adacayı içiyorum bu sıcakta dersek (kan dolaşımını hızlandırıyr,vucüda kuvvet ve dinçlik veriyor)ve daha bir çok etkisi var ama ben özellikle bu etkileri nedeniyle seviyorum adaçayını.Oysaki bundan yıllar önce ilk içtiğimde tadından nefret ettiğimi çok iyi hatırlıyorum.
Bu arada kabakta bol miktarda potasyum olduğunu,çileğin antikanserojen etkilerine dair yine ortikim(Sevgili Satı ablam) sayesinde bilgileniyorum.Tabi kabak tüketmediğimi hatta sevmediğimi söylüyorum alternatif bir kabak yemeği tarifiyle bu sorunumuda çözüyor Satı ablam.

Demiştim di mi ben yerinde duramaz diye biraz bir nete bakıp kalktı yine adaçayım için sıcak su kaynattı,çay suyu doldurmaya gitti geldi yerine oturdu mini bir makyaj tazeliği o arada bana dönüp sana ne vereyim diye soruyor bende nelerin var diyorum(bu arada göz makyajı tazeliyoruz) açık kahverengi bir gömleğim var altında da koyu kahve bir pantolon,ayakkabı aynı kendimi bugün hava subaylarına falan benzettim bir rozetlerim eksik :D Makyajlada aram pek yok ama ortikimide kırmayım peki yeşil alayım diyorum ve kimseye makyaj yaparken yakalanmak istemediğim için artık yazıma nokta koymak istiyorum.:p

Çok zahmet edipte arkadaşların için bu kadar güzel bir yaziyi kaleme alman çok hoşuma gitti her zaman böyle çalışkan ol emi! :)

Hatıce devamını beklıyoruz arkadasım.. Yüregıne saglık güzel olmus... devamını istiyoruz ama ok.....

alla bende ılk defa okudum bu yazıyı..ve miniş ögle araları bende aynıyım suanda..yanlız..yada bazen arkadaslarla..ve senı anlayanlardan olmak güzel:)güzel bir yazı..devamı olursa takipteyim..:)

demek aynı işyerinde olsak özlemeyeceksin kanka, hııh ;)

birazda ortak anılarımızdan yaz kankiş, senin kaleminin kelamının maşallahı var. ;)

Ah o ankara değilmi beni bitiren Allah tan kalemi sağlam arkadaşım varda Ankara da idare ediyoruz yoksa bitmiştik yani yüreğine sağlık süpersin.:)

Üst Alt