Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Burun tıkanlıklığı için Otrivine vb. kullananlar tecrübelerinizi yazar mısınız?

EcstaticA

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Arada bir (aslında daha fazla:)) burnum tıkandığı için bir arkadaşım önerisiyle otrivine aldım. Kutusunda azami 5 gün kullanılması gerektiği yazmasına rağmen, ben bitinceye kadar kullandım. Otrivine tecrübelerim şöyle:

İlk sıktığımda etkisini birkaç dakika içinde gördüm ama 1 hafta sonra etkisi baya bir azalmaya başladı. Ayrıca tamamen bıraktıktan sonra tıkanıklık durumu biraz daha arttı diyebilirim.

Evet biliyorum, bunlar geçici çözümler ve uzun vadede gerçekten zararlı şeyler. En iyisi adam akıllı bir doktara ameliyat olup kurtulmak ama daha önce de bu umutla burnumdan ameliyat geçirdiğim için bu sefer biraz daha temkinli davranacağım:).

İlaçlı (dekonjestan denilen) burun damlaları bağımlılık yapar. Bir süre kullandıktan sonra artık burun damlası kullanmadan burnundan nefes alamaz olursun. Ayrıca zamanla burnunun açılması için sürekli doz arttırımı da gerekir. Sonunda "kronik hipertrofik rinit" adında ve ancak cerrahi yolla düzelebilecek bir sorunun olur.
Bir kutu ile kalıcı değişiklik yapamamışsındır. Kullanmayı kes ve uzun süre bir daha kullanma. Bir daha da kullandığında üç dört günü geçirme.

İlginiz için teşekkürler. Açıkçası ben de tecrübe etmek için kullandım bu ilacı. İleride tekrar bir ameliyat düşünüyorum bakalım.

ben nasonex kullanıyorum, doktorlar bu yan etkileri olmadıgını soyledi ama devlet odemiyor ve biraz pahalı 25 TL"ye aldım en son..
..%5Cimages%5CVademecum%5Cfirma_205%5C3698.jpg

Dostlar...burun yıkama yapabilirsiniz..özel burun yıkama demlikleri var içine tuz ve karbonat atıyorsun..böylece serum fizyolojik oluyor..(Demlik bulamazsanız pet şişenin kapağını delin.suyun çıkışı rahat olmalı..Kafanızı hafif eğiyorsunuz yana doğru.Burun deliğinize suyu fışkırtın..Yalnız ağzınız açık olacak yoksa su gelmiyor:)
Bunun dışında benim yaptığım bir uygulamayı söyleyim sizlere. Bir bardak suyun içine bir tutam adaçayı, bir dakika kaynatılacak bir dakika demlenecek. Karbonat, tuz ve ozon yağı kullanılacak sonrasında. Ozon yağı bulamayanlar zeytinyağı kullanabilir.
- 1 Bardak Su
- 1 Tutam Adaçayı
1 Dakika kaynatılıp b dakika demlenir ve süzülür
Sonrasında
1 Çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı ozon yağı
1 çay kaşığı tuz
Aşağıdaki video da nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz

http://www.dailymotion.com/video/x14kvk2_sinuzit-icin-burun-yikama-yontemi_lifestyle[FONT=Tahoma][SIZE=4][FONT=arial]
[/FONT][/SIZE]
[/FONT]

Üst Alt