Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışanların maddi yardım alma hakkı var mı?

Uıess

Yeni Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar, merak ettiğim bir konu var. Çevremden böyle bir duyum geldi. Ben aksini olmadığını biliyorum, ama yine de sorayım. % 55 oranla engelliyim. Ayrıca organ nakil listesindeyim. Devlet memuruyum, çok şükür. Benim devletten yine de herhangi bir maddi yardım alma hakkım var mı?

Devlet engelli memurlara zaten yardım ediyor

He-man

Tam olarak neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Evet, yardım ediyor fakat sorum o şekilde değil. Sadece böyle bir şey var mı yok mu diye sormak istedim.

Uıess yardımdan kastınız vakıflar aracılıgıyla bir sosyal yardım ise memur oldugunuz için sosyal yardım alamazsınız. organ nakli için ayrı bir yardım ise kastınız, SGK kapsamında sınırlı kalır ancak. yani sigortanızın karşılayacağı hakkınızla sınırlısınız. SGK 'nın karşılamadığı ya da karşılasa bile sizi büyük bir maddi külfete soktugu sağlık harcamalarında elbette yardım talep etme hakkınız saklı. Cumhurbaşkanlığından tutun sağlık bakanlığı, aile bakanlığı vs ilgili tüm kurumlara yazıp yardım talep edebilirsiniz.

Üst Alt