Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Cam kemik hastası olup boy uzatmak için ameliyat yaptırılabilir mi?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
719
Bişey sorcam cam kemik hastalığı olupta boyu büyümesi için amaliyat olan varmı yada yaptıran varmı ? Yada cam kemik hastalığına doktor boy büyümek için amaliyat yaparmı ?
Yada bu hastalık boy büyümesi için amaliyat yaptırmak sakıncalı olurmu ? Danışmak istedim sadece kusuruma bakmayın.

Hiç bir bilgim yok ama, bana böyle bir şey olamazmış gibi geliyor. Cam Kemik zaten kemiklerin kırılganlığı anlamına gelirken, bir de o kemiklerin çekip uzatılması... Bilmem ki, sanki mantıksız gibi.

Aynen öyle :) Benim annem doktoruma bunu sorduğunda doktor annemi azarlamıştı :) Doktor dedi ki :" Biz kemikleri sağlamlaştırmaya çalışıyoruz siz dağıtmaya. Kemikler sağlam mı ki uzatabilelim. Bırakın boyu kısa olsun ama kemikleri sağlam olsun" O yüzden cam kemik olan birine kemik uzatma ameliyatı yapılmasını ben de önermem. çok ciddi olumsuz sonuçlar doğabilir. Sindrella boşver boyun kısa olsun. önemli olan kırıkların olmaması...

Çok sanmıyorum bu ameliyatı cam kemik hastalığına göre yapalabiliceğini..kemik yapısının çok güçlü olması gerekir böyle ameliyatları kaldırabilmek için..boşver boyun kısa olsun varsın sağlık olsunda..:)

Bende bunu çok merak ediyorum bende cam kemik hastasıyım tip 4 boy uzatma ameliyatı olabilir miyim boyum 155 erkegim

Üst Alt