Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çarpıklık...

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
doğmuş bir çocuğu beslemek için sarfedilecek paranın,ana rahmindeki çocuğun doğmaması için veya bir köpeğin maması için sarfedildiği bir dünyada bir bozukluk ,bir terslik,bir çarpıklık var demektir..bir yanda bir kaç dilim ekmek bir tas çorba için yalvaran bir deri bir kemik kalmış insanlar..öbür yanda kedi köpeğe miras bile bırakan insanlar..binmişiz bir alamete gideyoz kıyamete....

9a.jpg

buna çarpıklık mı demeli bilmem ama ihmal yahut duyarsızlık demek daha mı doğru olur dersiniz.Elbette insanla diğer canlıları aynı kefeye koyamayız.Lakin hani bir yönden de onlar da canlı diyor insan.Ama sorun insanların insan nesline çok da önem vermemesi sanırım Hüseyin Bey.Aslında verilmek istemem mesaj açık,ama ucu açık kalmış biraz.Tüm insanlığın duyarlı olmasını dilerim.Önce yakın çevreden başlarayak her birey bir şeyler yapabilmeli sanırım...Teşekkür ederim duyarlılığınız için...

hayvanlara karşı takındığımız bir tutum değil,yeryüzünün en kıymetli varlığı insanın açlıkta ölürken büyük bir israfın olması kedi köpek kadar bile değerinin olmaması insanın içini yakıyor..he rşeyde ilerleyen insanoğlu.. insanlık bakımından sınıfta kalmıştır..şu an ben bu satırları yazarken bile afrika da hindistada belki de yanıbaşımızda açlıktan insanlar ölüyor..sadece duyarlı olalım diye...insan için insanlık için ...dini dili ırkı fark etmez...

o hususta hemfikir olduumuzdan şüpheniz olmasın..Dileyelim ki insanlık kendini bulsun...Yani özünü,yaratılış gayesini..dileyelim..

Bir anne babanın bana göre yaşayabileceği en büyük acıdır çocuklarının beslenmesini doğru düzgün karşılayamaması.. Evet bindik bi alemete gidiyoruz kıyamete.. Ne olacak bu gidişin sonu Allah cümlemizin yardımcısı olsun.. Hiç kimseye minnet ettirmesin el eline bakmak kadar zor bir şey yok.. Rızkı bol olanlardan eylesin cümlemizi.. Her canlının yaşam hakkı var elbette.. Ama öncelik insan'da olmalı diye düşünüyorum..

Dünyayı yaşanmaz hale getiren, eko sistemi bozan tek canlı, insan değil mi? Elbette insan(!).

Havva_vuu;bt1589' Alıntı:
Bir anne babanın bana göre yaşayabileceği en büyük acıdır çocuklarının beslenmesini doğru düzgün karşılayamaması.. Evet bindik bi alemete gidiyoruz kıyamete.. Ne olacak bu gidişin sonu Allah cümlemizin yardımcısı olsun.. Hiç kimseye minnet ettirmesin el eline bakmak kadar zor bir şey yok.. Rızkı bol olanlardan eylesin cümlemizi.. Her canlının yaşam hakkı var elbette.. Ama öncelik insan'da olmalı diye düşünüyorum..

rızık biraz da yetinmektir ..insanlar mideleriyle değil de gözleriyle doysaydı..yeryüzünde tok bir insan olmazdı.. evet önce insan.tşk.

Bleda;bt1593' Alıntı:
Dünyayı yaşanmaz hale getiren, eko sistemi bozan tek canlı, insan değil mi? Elbette insan(!).

zaten insana hayvan kadar değer verilmediği için o da yanarken insanlığı da yakıyor....

Biraz da gözden uzak olan gönülden uzak oluyor durumu bu . İnsan olanın, gözünün önünde bir deri bir kemik bir aç varken dönüp hayvanlara mama alacağını düşünmüyorum. Çok dar bir çevrede ve çerçevede yaşamaktan , geniş düşünememekten kaynaklanıyor bu duyarsızlık malesef.

Sema;bt1611' Alıntı:
Biraz da gözden uzak olan gönülden uzak oluyor durumu bu . İnsan olanın, gözünün önünde bir deri bir kemik bir aç varken dönüp hayvanlara mama alacağını düşünmüyorum. Çok dar bir çevrede ve çerçevede yaşamaktan , geniş düşünememekten kaynaklanıyor bu duyarsızlık malesef.

sevgili sema ..elit tabakanın harcadığı kaynaklar bir çok ailenin temel ihtiyaçların yılarca karşılacak seviyededir..bir balinayı kurtarırken helikopter gönderen,ağaçtaki bir kedi için bütun semt itfayelerini seferber eden,büyük avm lerde kedi kopek mamaları peşinde koşan ama yanıbaşında patlak ayakkabısıyla mendil satan,sokak çocularına duyarsız kalan kaldırım çocuklarını göz ardı eden,tv si bilgisayarı ve topluma sırt donmüş küçük guruplarıla soyutlanmış varlıklardan bahsediyorum..malesef pastanın en büyük dilimlerine onlar sahip...bunlar semtimizden ilimize, ilimizden 7 bölgemize ,kıtamızdan tüm dünyaya öyledir...akıl ve kalp duyarlı olmayı gerektirir...

resimdeki çocuk iç parçalayıcı bu durumlar bile insan oğlunun şükretmesine yetmiyor
o kadar küçük ayrıntılara takılıyoruz ki

Üst Alt