Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Cerebral Palsy'nin tedavisi var mı?

BEYAZ MELEK

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar 10 sene fizik tedavi gördüm ve şu anda tedavisi yok dediler. cerebral palsyden tedavi gören varsa paylaşırsa sevinirim. Ben daha iyi olabilir miyim :(:(

mrb celebral palsy tam olarak tedavisi yok ve ilerleyici bir hastalık degil amaliyat fizik tedavi botoks ,hidroterapi, thera suit (UZAY TERAPİSİ) uygulanan tedavi yöntemleri hastayı olabildigince bagımsız hale getirmek için uygulanıyor sizin durumunuz belki bunlardan birisi uygulandıgı zaman biraz daha iyi olabilir GEÇMİŞ OLSUN

ilgin için teşekkür ederim zeynepcim ama sanırım o tedaviler konuşmada problem çekenler için fakat benim konuşmada bir problemim yok.Yinede bilgi verdiğin için teşekkürler.Ben yürürken denge problemi yaşıyorum bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.iyi geceler:)

söyledigim tedaviler celebral palsy de yürümede problemi olanlar için uygulanıyor amacı hastayı olabildigince bagımsız yürüyebilme kaslardaki gerginligi azaltabilmek için uygulanıyor konuşmada problemi olanlara farklı tedavi yöntemleri vardır diye düşünüyorum iyi günler

Teşekkür ederim zeynepcim ilgin için araştıracağım bu terapileri senin nerelerde yapıldığına dair bilgin var mı?seninle ayrıca görüşmekk isterim msn adresim prenses.73@hotmail.com eklersen sevinirim.İYİ GÜNLER

mrb söylediklerim bir fizik tedavi merkezinde fzt tarafından yapılabilecek tedaviler bunlar hidroterapi (su içinde egzersizler yapmak) uzay terapisi .egzesizler fzt tarafından yapılabilir.Botoks fizik tedavi dr yapıyor amaliyatı ortopedi dr yapıyor bildigim kadarıyla iyi günler

İlgin için teşekkürler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşmaya devam ederlerse sevinirim.:):)

MRB MELEK BENDE SPASTİK HASTASIYIM BİLDİĞİM VE YAŞADIĞIM KADARYLA BU HASTALIĞIN FİZİK TEDAVİDEN BAŞKA ÇÖZÜMÜ YOK İLAÇÇ FELNDA KULLANMADIM BEN DAHA ÖNCE YÜRÜMÜYORDUM FİZİKLE YÜRÜDÜM ÇOK ŞÜKÜR İLERLEMİYOR BU RAHTSZLIK BİRAZ HAREKTLERİ KISITLIYOR YARDMCI OLDUYSAM Bİ NEBZE SEWİNDİM

ilginiz için teşekkür ederim. Bende fizikk tedavi sayesinde yürüdüm sizin yürümenizede sevindim.Bana tedavisi yok tedikler ama ben araştırıyorum.paylaşımın için çok saol.:)

arkadaşlar allah hepinize yardım etsin.bizimde oğlumuz sp.şu an 13 yaşını bitirmek üzere..çok ilgili bir aileyiz.geçen yıl eşim oğlumuzla beraber 7 ay bursa ayten bozkaya spastık çocuk hastanesinde yattı..o hastane cidden çok güzel masrafınız olmuyor s.g karşılıyor..hidoterapi elektro terapi çoğu mevcut..yalnız şu var oğlumuz sanki biz uğraştıkça geriliyor gibi..yürümeye karşı istek yok..sizde bu gibi problemler yaşadınızmı bilgilerimizi paylaşalım..

----------

ayrıca aramızda nöroterapi konusunu bilen varmı..geçtiğimiz yıl biz oğlumuzu gaziosman paşa duygu hastanesine götürdük QEEG yani beyin haritası çektiler dr güçlü ıldız var orda google den beyin doktoru yazarsanız sayfa açılıyor bu çekimde beyinde hasarlı bölgeler kırmızı ve lacivert renkte görülüyor..nöroterapi seanslarıyla tedavi yaptıklarını söylüyorlar..bu konuda refarans olabilecek bu şekilde tedavi gören arkadaş varmı..bilgiler paylaşıldıkça faydalı oluyor

bizde bu sene bursaya gittik fakat oğlumuzun %100 engelli olması ilgiyi biraz azalttı.illa biz ısrar ettiğimiz için yatırmak istediler bizde zorla güzellik olmaz diye vazgeçtik yatırmaktan ve geri döndük.oğlumuz sp li ve 4 yaşında henüz boynunu bile tam tutamıyor

----------

sizin oğlunuzda ne gibi aksaklıklar var?ve başka neler denediniz

Aysun hanim oglunuz dogum esnasinda mi oldu yni oksijensizlikten?

Üst Alt