Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

CIDP (kronik ınflamavatuvar demiyelinizan polinöropati)'de bitkisel tedavi..?

cemil84

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar,

Bu hastalıkdan muzdaribim.2010 dan beri tedavi görüyorum.bir çok hastaneye gittim ama doktaorların tedavi yöntemleri hep aynı.Ne deltacoltril nede ivig den faydalanamıyorum.Bu hastalığın bitkisel yolla tedavisi ve önlenmesi mümkünmüdür acaba.Ben Prof.Dr.İBRAHİM SARAÇOĞLU'na EMG raporlarımı gönderdim bi tanıdık vasıtası ile Ispanak ve kerevizin saplarını ılık suda bekletip aö karnına içsin demiş ama kaç gün içicem kaç yaprak koyucam onunla ilgili ayrıntılı bilgim yok.Aslında gidip kendisiyle bizzat görüşebilsek bize kesin bir önerisi olur.Adam,kimyager hangi bitki ne ihtiva ediyor tüm ayrıntıları biliyor.Bana verilen bilgilerin eksik olmasının sebebi arkadaşımın eksik bilgi almış olmasıdır diye düşünüyorum.

Prof. Dr. brahim Adnan SARAOLU iletiim JetNetCity - Prof.Dr.ibrahim SARAÇOĞLU'nun Muayenehanesi Polikliniği Ev İş Adresi Telefonu Nedir Nasıl Ulaşılır | Diğer Sayfalar | Devamı doğru ise iletişim bilgileri bunlar birde eğer varsa numarası 118 80 e sorabilirsin inşallah yardımcı olabilmişimdir benim de hastalığım cıdp 5-6 yıl tedavi gördüm hastalığımın izleri silindi ama fazla hareket edemiyorum bundan sonrası fizikle düzelirse hareket edebilmem düzelecek inşallah ALLAHın izniyle ama bitkisel ilaçlar bilmiyorum yardımı dokunursa ek bir yardım olur ama bana soracak olursan doktorların dediğini yap ne diyorsa doktor onu yap tedavini ol hemen geçebilirde uzun da sürebilir aynı hastalık herkeste farklı reaksiyon gösterebilir birde her zaman iyi hissedemiyebilirsin vücut salgıları her zaman aynı olmaz kanaatimce benim hastalığım silindi emg temiz çıktı ama bitmedi daha işlerim fiziğe gidip burda da sağlığımı daha iyi yapmam gerekiyor yeterince fazxla hareket edemiyorum ama ALLAH a binlerce kez şükür sana bir tavsiye doktorların dediğinden çıkmadım ne gerekiyorsa yaptım ALLAH hepimize acil şifalar versin AMİN.

Çok teşekkür ederim kardeşim.İyileşmene çok sevindim gerçekten.Benim için umut oldu yeniden.Ama hareket etmende sorun yaşadığını yazmışsın,nasl sorunlar bunlar?biraz açabilirmisin?

şu şekilde dizlerim kuvvetsiz yürüdükten belli bir süre sonra dizlerim boşalıyor oturuyorum düşmemek için hemen ama fizikle bunun aşılabileceğime inanıyorum ki doktorum emg temiz yani normal çıkınca fizik görmemi zayıfladığım vakit daha da iyi yürüyebileceğimi söyledi yürürken denge pek sağlayamıyorum buda fizikle iyileşecek denge çalışmalarıyla fizik çalışıp daha da kuvvetlenerek yani sadece polinöropati nörolojik tedavilerle geçmez ben tedavimi oldum uzun bir süre 5-6 yıl kadar gerisi fizik dediğim gibi herkeste aynı olmayabilir kişinin vücut salgısına göre farklılıklar gösterir tedaviye olumlu yanıt hemen vermez plazma ferez örneğin 5 kür olursun bitirdikten sonra taburcu olursun bir süre tedavi olup zaman geçtikten sonra vücut ta kendisi hastalığa savaş açıyor ve iyileştiğini görüyorsun ama tedavi olduktan sonra da tedavi olurken de fizik görmelisin çünkü hastalık seni kötüleştirirken tedavide olurken seni iyileştirmede yardımcı olarak fizikte gerekli bana anlıyabileceğim şekilde şöyle açıkladılar vücutta hastalık oluştuğuunda kendi içindeki hücreleri yabancı kabul edip zarar veriyor zarar verirken seni kötüleştiriyor ve fiilen yapabildiğin hareketleri yapamaz hale getiriyor daha sonra tedavi başlanıldığında bir süre sonra vücudun savaş açıyor ve sonunda galip geliyor moral senin için önemli herşey kendinde biter inan ben sadece başımı azıcık oynatabiliyordum ve yatalaktım ozaman bile bende umut vardı inanıyordum iyileşeceğime ve halen başka rahatsızlıklarım var ama ben yine umutluyum ama ALLAH tan polinöropatinin izleri silindi bu mükemmel bir şey şöyle söyliyeyim annem şizofren hastası babam hapisteydi başka kardeşim yok ve akrabalarda yardımcı olmadı maddi durmumuzda yoktu gözünde canlandır can çıkmadıkça bedenden umut kesilmez annem baktı bana sadece o tek başına fizik hareketlerimi de o yaptırdı tek kendi.yardıma geliyordu bazı kişiler hastaneye götürmek için annemin hastalığını bahane edip gelmemeye başladılar ama şükür iyiyim çok şükür ben bu kadar sıkıntıyı kaldıramazdım psikiyatri hapları kullandım düşünmemek için sana demem o ki UMUDUNU YİTİRME VE ÇABALA LÜTFEN :)

güzeL Kardeşim öncelikle iyi olmana çok sevindim.
fakat ne kullandın ne kadar süreyle polinörapati silindi

en etkilisi plazma ferez biraz sıkıntılı oluyor ama en etkilisi sayısını hatırlamıyorum 5-6 yıl boyunca tedavi görüm önce plazma ferez başlandı her yattığımda 5 kür bir gün var bir gün yok o şekilde 5 kür sonra hızlandırılsın diye kotizon prednol verildi çok çok kilo aldım kemik erimesi yaptı psikolojimi bozdu çok konuşmaya başladım en son karaciğerde rahatsızlık çıktı ozaman durdurdular bir daha da kullanmadım sonra plazma ferezle devam ettiler ara ara emg çektirdim bir çok kez sonra ağrılarım oldu lyrica kullandım 2 sene geçirdi çok şükür elimden geldiğince yürümeye çalıştım antreman gibi en son emg temiz çıktı ama geri kalanı fizik tedavi ile geçecekti ben inanıyordum bir süre şuan ara verdim başka rahatsızlıklarım var çünkü sonra kaldığım yerden devam edecem hastalığımın tekrarlama riski olduğunun bilincindeyim şuan biraz mesafe yürüyorum ama yeterli değil tabiki fizikle açacaktım mesafeyi bir süre daha fiziğe ara vericem mecbur olduğum için başka rahatsızlıklarımdan dolayı benim artık yapacağım fizik tedavi moral rejim ve önemlisi de isal olmamak yememe içmeme dikkat etmek

doktorun kim kardeşim, ya banada kortizon başladılar bn yürüyebiliyorum tek sıkıntım dengem yok ayakta dururken veya yururken çok denge kaybım var ama son zmanlarda sol elime birşeyler oldu kullanamıyorum ve bende ne yazıkkı çok kılo aldım

mrb geçmiş olsun.benim babam ada 20 yıl önce ms teşhisi konuldu ve şimdi yanlış teşhis olduğu çıktı beyin mr ları ve bos sıvısında.sonra lyme hastalığı denildi.1 yıl antibiyotik mtedavisi gördü. o hastalığında olduğu belli değil.ve en iyi nöroloji prof gittik. polinöropati denildi. neden olduğunu bulamadılar.seninde polinöropati ile yaptığın savaşı kazandığını gördüm.eğer mümkünse sizinle bu konu hakkında konuşmak isterim.05436865480 şimdiden geçmiş olsun.

Üst Alt