Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

CİDP olup kortizon kullananlar, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

SBR

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
3-4 ay önce polinöropati teşhisi aldım. BOS normal çıktı. sinir biyopsisi yapılmadı. gidişattan otoimmün kökenli demiyelizan polinöropati dendi. günde 48 mg prednol ile kortizona başlattı dr. bugün 6. gün ancak sanki bacaklarımda, ellerimde daha fazla güç azalması var.tuzsuz ve şekersiz bir diyetim var. insülin direncinden ötürü bu tedavi ile şeker hastası olma ihitmalim de var. bu yüzden meyve de max 1 posiyonla sınırlı. acaba kotizondan ötürü mü bu halsizlik yoksa beslenmenin zayıflamasından ötürü mü? bir fikri olan var mı? bu arada kemik erimesi için ilaç da verdi dr. hergün yoğurt yiyerek de takviye yapmaya çalışıyorum.

kortizon ve iving hastalığı sadece durdurduğunu ve ilerlemesine engelleyici tedaviler olarak biliniyor. polinöropati rahatsızlığı birden ortaya çıkmış olsa bile , aslında geçmişi olan bir rahatsızlık. önemli olan bunun sebebini bulmaya çalışmak, örneğin kimisi şekere bağlı, kimisi geçmişte geçirilen sinir harabiyetine bağlı olabiliyor, yada başka sebebler. bende polinöropati hastasıyım kortizon kullanmadım, kullanmayıda düşünmüyorum. Sana önemli 3 tavsiyem var. 1. kesinlikle sağlıklı beslen özellikle sinirlere iyi gelen gıdalar var, araştır onlardan tüket 2. spor yap, hiç birşey yapamassan düzenli yürüyüş yap 3. Sitresden uzak dur, hayatında sitresi elinden geldiği kadar yok et. Ve son olarak şunu söyleyebilirim. Hastalığını kafana takıp durma, fazla hastalığı kafayı takmak'da hastalığı ilerletir. Bu konu benim için derin bir konu, şöyle söyleyebilirim, bu hastalığı dünyada yok edebilen ilaç , serum vs. yok. bu hastalığa neden olan durumu tespit edip, onu yok etmek lazım.

insülin direncim var -şeker hastalığından bir durak öncesi-, ve hoşimato tiroidim. bunlar düzenli olarak kontrol ediliyor ve sorun yok. bundan ötürü sebebi anlaşılamadı tam olarak. kotizon almayı hiç istemedim, dr.a da belirttim. ancak klnik olarak bariz motor kaybım olmadığı için -EMG'm çok kötü olduğu halde- İvig veremeyeceğini söyledi..başladım kortizona ama dediğim gibi, durumdan memnun değilim..
besin desteklerini araştıracağım. teşekkür ederim.

bu rahatsızlıklarımız konusunda kök hücre yöntemleri , bio enerji tedavisi, bitkisel sinir tedavi yöntemlerini, ve magnet kullanımı araştırıyorum eğer bir bilgi alırsam ve kendimde de bir iyileşme görürsem tüm sitede , bilgi paylaşımını gerçekleştireceğim.

Çok sevinirim. Bu arada güçsüzlüğü daha belirgin hissetmeye başladım. Sanıyorum prednol bana iyi gelmedi. Durumu dr.a mail attım. bakalım ne önerecek?

Üst Alt