Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Cilt kanseri olduğumu nasıl anlarım?

dreamfail

Aktif Üye
Konular
164
Reaksiyonlar
90
Merhaba. Ben 4 yıl önce 3 tane bên'im alındı. Plastik cerrahı tehlikeli olmadan almışız dediğini hatırlıyorum. 6 aydır vücudumda her yerinde kırmızı noktalar çıktı. Cildiye uzmanına gittim ilgilenmedi bile, hiç galeye bile almadı memnun kalmadım. Daha sonra elimde kahverengi lekeler çıktı. Yine elimde kına renginde küçük lekeler çıkmaya başladı. Acaba dahiliye uzmanına gitsem kan tahlilinde kan değerlerinde tehlikeli durum olup olmadığı anlaşılır mı? İçime bir kurt düştü, bir türlü içim rahatlayamadı

Cilt kanseri o şekilde olmaz,veya öyle hızlı ilerlemez.

Cildiye dikkate almadı deme.. mutlaka ne olduğunu görmüş anlamıştır..

Başka bir cildiyeye gidiniz..gerek duyarsa kan tahlili de isteyebilir.

Kanser tanısı kan tahlili ile koyulacak bir şey değil..tiroid bezi ile ilgili bir sıkıntın varsa tariflediğin lekeler onunla ilgili gibi görünüyor(tanı amacı taşımaz)

İstersen önce cildiye gidin.. ondan sonra dahiliyeye.. veya önce dahiliyeye gidin.

@dreamfail,

Kardeş, herkesin hastalığı farklıdır ancak benzer bir durum olduğu için yazayım istedim.
Bir iki yıl önce özellikle el ve ayağımda egzama değil de adını şimdi hatırlayamadığım (egzamamsı diyeyim) kaşıntılar oldu. Doktor M Furo ve Hametan melhem verdi, karıştırıp sürmemi önerdi. Kullanınca faydasını gördüm.
Yaklaşık bir ay önce bende de baldırımda ve vücudumun bazı yerlerinde kırmızı noktalar belirmeye başladı, sanki böcek veya sivrisinek sokması gibi. Bir gün kaşınıyor daha sonra kaşıntı azalıyor ve melhemi kullandıkça geçiyor. . Eczacıya sordum o da "iki yıl önce cilt doktorunun verdiklerini kullan ama geçmezse doktora git" dedi. Yavaş yavaş geçiyor bu kırmızılıklar. Ben kanserden değil de karaciğer bozukluğundan şüphelendim ama ilerde doktora gidersek öğrenecez ne olduğunu.
Geçmiş olsun sana.

Son düzenleme:
Üst Alt