Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çocuk felci olup da felçli olan ayağın kalça kısmında sonradan sıkıntı oluşan var mı?

alifatih1958

Aktif Üye
Konular
81
Reaksiyonlar
222
Hayırlı günler.. Elli küsur yıldır sol ayakta çocuk felcim var.. Yakın zamana kadar felçli olan ayağımın kalça kısmında her hangi bir sıkıntım, ağrım filan yok idi.. Ancak bir süredir bu felçli olan ayağımın kalça kısmında her adım attığımda sıkıntı ve ağrı oluşmaya başladı.. Şu an için henüz doktora gidip gözükmedim, belki zamanla geçer diye umuyorum.. Benzer sıkıntı ile karşılaşmış bulunan arkadaşlarım var ise tecrübelerini paylaşırlarsa, doktora gitmişlerse kendilerine uygulanan tedavi/tedaviler hakkında bilgi verirlerse sevinirim.. Herkese sağlıklı huzurlu günler..

Selamlar, geçmiş olsun.
Felçli olan bacağınızda ortez kullanıyor musunuz ?
Bana doktor bir arkadaşım şöyle demişti ; Ortez giyilen bacakta diz eklemini kullanmamaktan dolayı kalça eklemine fazla yük bindiğinden, yıllar sonra kalça ekleminde sıkıntı yaşayabilme durumu olabilir. Şu an için böyle bir sıkıntım yok, tabi ileride karşılaşmayacağım anlamına gelmiyor.
Tedavi sürecini mutlaka bir doktora danışmalısınız. Zamanla geçer diyerek vakit kaybetmeyin bence. Benzer durumu yaşayan arkadaşlar da yazarsa memnun oluruz.

Evet Sema Hanım uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum ev dışında.. Evde ise bunu kullanmaya ihtiyaç duymuyorum.. Ancak bu sıkıntı başladığından beri evde de uzun bacak yürüme cihazını takmaya başladım.. Ev içinde sadece cihazı takıyorum ama ayakkabı kullanmıyorum ve onu takınca adım attığımda her hangi bir sıkıntı söz konusu olmuyor çok şükür..

Üst Alt