Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok Bilmek Çok Can Acıtır

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Üstadın biri ile bir cahil karşılaşmışlar ve cahil kişi üstada bakıp demişki:
- Herkes sana akıl danışıyor ama sen neden kendin bu kadar çok hata yapıyorsun? Yüzündeki bu acıların sebebi ne? Neden Bu kadar sıkıntılısın?
üstad cevap vermiş:
- Herkesin bana akıl danıştığı doğrudur ama hayatta bazı hatalar vardır ki yapılması gerekir, bazıları vardırki gönül öyle ister akıl ne derse fayda etmez ve bazıları gönül işidir ki onun önüne engel olmaz. İşte ben bunları bile bile bazen yaptığımdan her dikenli yolda yürürüm hemde canımı yakarım işte halim bu. Çok bildiğim için çok canım yanar ve bu sebeplede yüzüm hiç gülmez demiş. Çok bilmek çok can acıtır evlat sende öğren...
Hayatın her adımında bu böyledir. İşi çok iyi bilen biri aynı işi bilmeyenlerin eli altında gördüğü zaman içi yanar, çıkılan yolculukların sonunu bilen biri o yola çıkanlara acıyarak bakar, çok akıllı olan biri akılsızların her hareketinden canını sıkar.
Hayatta bazen bilmemek, bazen görmemek, bazen duymamak, bazen gitmemek ve gelmemek can rahatlığının sebebidir.

Ne kadar doğru,bilmek çok can acıtır..Bilsende bazen uygulayamamak daha da yakar insanı.Bazen akıl ve gönül arasına sıkışmak ne zordur,ne kadar zordur herşeyi hayatına yansıtabilmek.Bilmek bazen zor değildir,yada bildiğini zannetmek.Okumak veya duyarak/görerek birşeyleri bildim demek için yeterlidir bazen,ama onu her anına yaymak.Zor olan budur işte.Allah bilen ve uygulayabilenlerden eylesin.

amin amin amin

teşekkür ederim bu harika yorum için

Bu durumda çok fazla bilmemek gerekiyor değilmi hocam :) Bazen görmemek , duymamak, bilmemekte gerekiyor..

:)) bir bilmiyorum bin belayı def edermiş.:))) Ama tabii müslümana cahillik yakışmıyor.oda ayrı mesele.Dinimizde ilk emir ne "Oku" o zaman cahil kalma yada ben bilmem deme şansımız pekte yok aslında..

Mediha;bt4470' Alıntı:
Bu durumda çok fazla bilmemek gerekiyor değilmi hocam :) Bazen görmemek , duymamak, bilmemekte gerekiyor..

bazen bildiğimiz halde bilmemek, duyduğumuz halde duymamak, gördüğümüz halde görmemek gerekiyor maalesef

ECE;bt4476' Alıntı:
:)) bir bilmiyorum bin belayı def edermiş.:))) Ama tabii müslümana cahillik yakışmıyor.oda ayrı mesele.Dinimizde ilk emir ne "Oku" o zaman cahil kalma yada ben bilmem deme şansımız pekte yok aslında..

bilmediğimiz anda bilmiyorum demek, diyebilmek bir erdemdir ama bilmiyorum demek ve kurtuluduğunu sanmak hatadır. bilmediğimizi en kısa sürede öğrenmek zorundayız

Üst Alt