Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok Bunalıyorum Artık..! Sıkıntılardan Bıktım Farklı Olmaktan Bıktım !

Ayşenur21

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba
Bu yazdıklarımdan artık ders mi alırsınız ders mi verirsiniz bilemem ama anlatmak istedim içimde tuta tuta bıktım yoruldum artık ben. Ben 16 yaşıma girecek bir insanım 2000 doğumluyum ve kızım. osteogenesis imperfecta hastasıyım yani anlayacağınız cam kemik hastasıyım. Kemiklerim çok hassas ve çabucak kırılıyor , krıılmalar yüzündense bacaklarım eğriliyor vs. Bu yüzden boyum hep kısa kaldı boyum 1.20 ve 25 kiloyum düşünsenize 16 yaşındayım siz anlayın artık. Bu kadar olsa bişe demeyeceğim bacaklarım çok eğri sol bacağımın diz kapağı normalden fazla içe doğru katlanıyor , ve diz bölümüm ortaya doğru yani yamuk kısaca bu kadar olsa iyi diğer bacağımda o şekil. Ve dizlerimin üstünden femura kadar 3 er tane pilatin var içinde 2 bacağımda da 3 er tane pilatin. Daha 10 yaşında falandım ameliyatı olurken :/ Hayla pilatinleri almadılar. Neyse geçtim bu kadar olsa sorun değil. Şükredeceğim böyle olduğum için fakat ! yetmedi birde skolyozum çıktı şuan 83’ derece anlayabiliyor musunuz ? Ne kadar eğri olduğunu . Artık dar bir şeyler giyemiyorum asla ! bir kere yemin ettim çünkü. Bir gün benim ayağımın bu kadar eğri olduğunu hiç fark etmemiştim dar pantolonlar giyiyordum. Babamla alışverişe gittik ve bir baktım mağazanın aynasından bacağım o kadar kötü gözüküyor du ki sonra mağazanın aynasına suç attım yamuk gösteriyor ya o kadar değildir diye ! Sonra yoldan kim geçse hep bacaklarıma baktıklarını fark ettim.Etek giymeye başladım dedim bunda belli olmuyordur işte salaklık genciz nerden bilelim.Fark ettim bu da beter. Hiçbir giydiğim yakışmıyor bana hiçbir. Artık tek giydiğim geniş pantolonlar onlar en azından daha düz gösteriyor. Bunlar bitmedi Daha özel ailevi olaylar var ama onları yazmaya dayanamam anlayacağınız.Okulda ama hiç dışlanmadım bugüne kadar. Hep yakın arkadaşlarım oldu hep popüler oldum nasıl oldu hiçbir fikrim yok. Ama hep sevildim bugüne kadar belkide acıdılar bilmiyorum. 1-2 Kişiyle de çıktım. Ama sevdiğim çocuk beni sevmiyor umrumda değil sevsin istemezdim zaten. O mutluysa ben mutluyum . Zorlayamam sevmek zorunda değil zaten.ama işte bazen diyor acaba hastalığım yüzünden mi boyum uzun olsa sever miydi diye kafamda kurcalıyorum bu tabi çıktığım eski kişiler hep 6-7 sınıftaydı yani . Şuan 8. Sınıfa gidiyorum hastalığım yüzünden geç başladım okula. Ama fark ettim de insanların boyları uzadıkça benden uzaklaşıyorlar.Boyum kısa çünkü. Skolyoz yüzünden birde Ameliyat olmam lazım fakat hastalığım yüzünden kemikler hassas ve çabuk kırılıyor o yüzden omurgama koyacakları pilatinleri çivileri taşıyamayabilirim ve kemik kırıldığı gibi hemen felç kalmma ihtimalım çok yüksek.Ama işte Bıktım daha bu neki Lisede neler göreceğim nasıl dışlayacaklar beni. Ahh ahh kim ister böyle olmasını keşke böyle olmasaydı. Keşke Allah’ım böyle olmasa yada insanlar nankör olmasa şuan çok nankör olduğumu biliyorum ama işte. Belkide benim bu dururum bazılarına nimet gibidir nerden bilebilirim ki. Şifa sende Allah’ım sen yardım et bana … Beni isyandan sakın beni senden uzaklaştırma Allah’ım..!

*Ben Ayşenur Bu metni yazdım fakat yanlışlıkla sonunu silmişim bende bidaha yazmaya üşendim ve kısa tuttum.*

Selamun Aleykum Ayşenur
Liseye gittiğinde de seni seveceklerdir emin ol.Allah'a inancını kimse azaltmasın.Ben lisedeyken kimse aksıyorum diye uzaklaşmadı.Sen saygılı ve samimi olursan karşındakilerde sana öyle davranır.İnşallah ameliyat olursun ve çok iyi geçer ilerde rahatsızlığın artmaz.
Allah hepimize şifa versin.

cok gecmiş olsun kardeşim sıkma canını kendinle barışık ol

çok geçmiş olsun. arkadaşımızın dediği gibi kendinle barışık ol samimi ol hayata pozitif bak.

nurgul37;bt15703' Alıntı:
Selamun Aleykum Ayşenur
Liseye gittiğinde de seni seveceklerdir emin ol.Allah'a inancını kimse azaltmasın.Ben lisedeyken kimse aksıyorum diye uzaklaşmadı.Sen saygılı ve samimi olursan karşındakilerde sana öyle davranır.İnşallah ameliyat olursun ve çok iyi geçer ilerde rahatsızlığın artmaz.
Allah hepimize şifa versin.
Boyun uzundu ama ? Ya benim boyumun kısalığı ?

Eyy isyan eden kardeşim. Şüphesiz ki bu bedeni sen yaratmadın, başka bi tezgahtan aldın. Ve mal sahibi malından istediği gibi tasarruf edebilir. Kolun olmayabilir bacağın olmayabilir boyun 1.20 olabilir. Tek hakikati ölüm olan bu dünyada ve sana ait olmayan bi bedene sıkışan ruhunu neden isyana boğuyosun. Rabbinin gücüne gitmez mi? Senin başında ki musibetin, günahlarının kefaleti olduğunu biliyomusun. Maddi bi hastalığın var ve bunu dert ederek manevi bi hastalığada yol açıyosun. Rabbinin seni sevmediğini düşünme. Çünkü o sana şah damarından daha yakındır, o annenden daha merhametlidir. 60 yıllık bi dünya için isyan edipte ahiretini yakma kardeşim. Nedir bizde ki bu şükürsüzlük. Hergün Suriye'de , allahım nolur bugun anneme tecavüz etmesinler diye ağlayan yalvaran bi çocuk olmadığımız için mi bu şükürsüzlük. Yapma kardeşim ahiretini yakma. Bacakların yamuk ve hiç bi kıyafet bu kusurunu örtmüyo mu? Belki Rabbin tesettüre girmeni istiyo olamaz mı?

9 aylıkken geçirdiğim çocuk felci nedeniyle sol bacağım 6 cm kısa.

selam kardeşim. Seni tebrik ediyorum. Hayata küsmediğin için. Derneklere üye ol.Yani aktivelere katıl. ya da bi defter tut içinden geleni yaz sonra oku sıkılmazsın. çok geçmiş olsun.

Ben ce sen iși çöz mussun Allah a bu KADAR inan man seni Ayakta tutacak tır İnşaAllah unutma imtihan dunyasindayiz herkes bir şekilde imtihana tabi eğer sabredib Allahın emrettiği şekilde yaşarsan bu kısa Ömur çabuk geçecek Unutma SONSUZ BİR HAYATIN YANINDA BU KISA DUNYA HAYATI MUKAYESE EDİLEMEZ ALLAHU TEALANİN BUYURDUĞU GİBİ (HALİDİNE FİHE EBEDEEEE)ALLAH YARDIMCIN OLSUN

slm ayşenurum Rabbim yardımcın olsun sen çok sevileceksin seveceksin bak şuan bile yüreğinin ellerinden tutup sıkıca sarıldık herzaman umut vardır hayaller vardır en önemlisi bizi bekleyen sonsuz cennet var sende sonsuz mutluluk olacak inşallah öpüyorum

Üst Alt