Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

CP için üçlü tendom gevşetme ameliyatı..?

blueboyfe

Üye
Konular
37
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar benım oğlum cp li, bu 3 lü tendom gevşetme ameliyatını önerenler var, önermeyenler var ? Aranızda tecrübesi olan var mı acaba ?

slm cokolatte, ilk ameliyatını kaç yaşında olmuştun acaba ? benim oğlum şu an 9 una girecek.

cokolatte öncelıkle tşk ederım verdıgın bılgıler ıcın. bu amelıyat ıle ılgılı benım oğlum su an yuruyemıyor , tavsıyelerın nedır lutfen

SP'lerde kas gevşetme ameliyatlarının erken yaşta yapılmasının daha olumlu sonuç vereceğini düşünüyorum.

Doğuştan yürüyemiyordum, topuklarım yere ermiyor ve kasıklardan bacaklarım açılmıyordu. 3 Yaşımda kas gevsetme ameliyatı oldum. Sonrasında yoğun bir fizik tedavi sonucu yere basabildim, bacaklarım kasıklardan açılmaya başladı, 6 Ay sonucunda yavaş yavaş yürümeye başladım. Dizlerden bükük bir sekilde 24 yaşıma kadar sorunsuz bir şekilde yürüdüm. 24 Yaşında dizlerden kas gevsetme ameliyatı oldum, sonrasında yine yoğun bir fizik tedavi ama olduğum bu ameliyatın hiç bir faydası olmadı. Sonrasında görüştüğüm ortopedi profesörleri, SP'lerde bu tür ameliyatların 20 yaşından sonra fayda sağlamadıkları yönünde görüş belirttiler.

Erken yaşta ameliyat olup sonrasında boyun uzamasıyla kasların kasılacağına pek inanmıyorum, yaşadıklarımdan dolayı... Eğer ameliyatta başarı sağlanırsa zaten sürekli yürüneceği için kaslar calışacak ve extra bir kasılma olmayacaktır.

Bir benzetme yapayım. 20 yaşından sonra İngilizce öğrenmeye başladınız. Evet, öğrenirsiniz. Ama öğrendiğiniz bilgileri uygulayıp belli bir süre İngilizce konuşmassanız İngilizce'yi unutursunuz.

Siz yine de en az 3 doktorla görüşün, özellikle profesörlerin fikirlerini alın derim.

Kolay gelsin...

Tşk ederım bılgılerınız ıcın arkadaşlar

Evet bu arda deneyımlerı olan arkadaşları ben sordum cokolatte özellıkle cevap yazarak bılahare benı aydınlattı teşekkurler.

Üst Alt