Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Crohn hastalığı durumunda askerlikten muaf olunur mu?

Mupina

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar çok önemli bir sorum olacak bu tür sorunla karşılaşan birisi olduysa bana lütfen cevap yazsın Acil şekilde...

Hastalığım Crohn. Tamda Askerliğim yaklaşınca teşhis kondu.

Gataya muaf olup olmadığım için bakmaya çağırdılar... Kullandığım İlaçlar İmmuran, Budenufalk, Pentesa..
Ve buna rağmen kolonoskopide birşey göremediklerini söylediler gatada...Önceki patoloji sonuçlarını getirin birkez daha bakalım dediler...
Nasıl olsa çoğu crohn hastasını muaf sayıyorlar bende öyle düşünerek 7. ayda düğün yapacaktım :(
Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz önümüzdeki hafta patoloji sonuçlarını götüreceğim..

Bende crohn hastasiyim ve rapor aldim crohn hastaligi olanlar askerden muaftr.bnmde izmirde biseyin yok deyip hava degisimi berdiler iyilesmisin dediler ama gecmedigini baska bi askeri hastanedeji doktr farketti ve rapor verdi

gercexs

Yapmam gereken bişey yok yani değilmi ozaman ?

Çok Teşekkür ederim

Son düzenleme:
Mupina

Yeniden kontrol edildiğinde teşhis koyup muafiyet vereceklerdir.

Sivilde alınmış tanı-rapor-epikriz ne varsa yanında götür giderken, onlar da doktorların kanaatini olumlu etkiler

Bulent abinin dedigi gbi eski raporlarini muhakkak gotur cok etkili olucak buyuk ihtiml rahatszligin ince bafirsakta ve o bolgeye gecmiolar daralmadan dolayi ve crohn degilsn diolar.Eski raporlarinada bkip ayrintili bi koloniskopi ve patolojiyle raporunu alir muaf olursun aksi bisey yok karamsar olma bnde ayni seyleri yasadm.

OturanBoğa
Hepinize çok teşekkür ederim Bülent abi sana son bi sorum olacaktı ben geçtiğimiz 10 sene içerisinde 4 defa barsak ameliyatı oldum biri yurtdışı diğerleri türkiyede o raporları falan nasıl temin edebilirim bi bilginiz varmı ?

Son düzenleme:
saol abi teşekkür ederim

Arkadaşlar Crohn hastasıyım ve aynı Zaman'da yoklama eriyim GATA'da bişey bulamadılar kendi hastanemden durum bildirir raporu istediler. Konya'da heyete girdim benim kendi doktorum oranı bile yazmıştı heyete girmeden önce %50. Fakat Konya'da heyet durum bildirir raporunda bütün bölümlerin imzası vardı toplam 7 adet fakat gastro uzmanının imzası yoktu. Ve GATA'ya bildirir raporunu getirince kabul etmediler hastalığımın Crohn olup gastro imzası olmadığı için. Şimdi burda GATA'da tekrar heyete gönderdiler yarın heyete çıkacağım ne yapmam gerekir sizce ? @OturanBoğa

merhaba, 2012 yılında hastalığımın ilk teşhisi konuldu. o dönem Gata'dan bir yıl erteleme almıştım. geçtiğimiz eylül ayında hastalığım tekrar aktifleşti, 3defa hastaneye yattım. en son aralık ayında bağırsağım delindi ameliyata alındım. kalın bağırsağımın yarısı-ince bağırsağımın bir kısmı alındı. Şu anda humirapen iğne kullanıyorum. Tecil vaktim geldi şubeye gittim devlet hastanesine sevk etti. Bugün hastaneye gittim kimse bir şey bilmiyor doktor kurula gönderiyor, kurul tekrar dr yolladı. En son kurul tarafından yarın sabah erken gel dr görüneceksin, dr askere elverişli değildir derse kurula geleceksin, eski sonuçlarını yanında getir dediler. Birde kan alacaklarmış, benim ameliyattan sonraki kan sonuçlarım hamdolsun sıkıntısız. dolayısıyla sadece kan sonucuna göre mi hareket edecekler, anlayamadım. Doktorun konuyla ilgili cok fazla bir bilgisi olmadığı kanaatindeyim, zaten açıkça da söyledi. konuyla ilgili fikri olan var mı?

kan temizleme metodu diye bir şey yapmışlar yüzde 75 başarı sağlıyor

Üst Alt