Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

crohn hastası mı ülseratif kolit mi ? teshis crohn bence ülseraktifkolit sizce ?????

bedişş

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Evet hepimizde hikaye cok ben 30.09.2012 de ilk aktifligimi yaşadım kabiz oldum o sekilde doktora gittim sonra ateşin cikti karnim şişti belden asagimda ödem oluştu 2 haftada 40 kiloya düştüm teşhis 2 hafta da zor koyuldu ozel bi hastanede kolonoskopi yaptırdık bi genelcerrah yaptı ulseratif kolitti edirnede okuduğum icin tip fakültesinde tekrar yapıldı ve Crohn teşhisi koyuldu nerdeyse 2 yil olacak ve hiç aktif olmadım İmuran ve dodeks iğne kullanıyorum sigara nargile sürekli içiyorum hasta gibi değilim Suan 48 kiloyum ve profosyonel sporcuyum sigarayı hala kullanmama rağmen hiç ama hiç aktif olmadım herşeyi yiyip içiyorum beni rahatsız eden bi yiyecek yok günde2 kes tuvalete çıkıyorum fakat doktorlar bagirsagimin kapanmaya başladını ameliyat olmam gerektiğini söylediler ama ben olmadım gitmedim hala ilacima devam ediyorum ve cok iyiyim fitness antrenoruyum ve bu hastalıktan mi bilmiyorum pet çekildi tümör testi sol yumurtaligimda bir tutulum gözlendi başkada birşeyin yok ama ben başka doktorlarada sordum senin gibi birini asla ameliyat etmez bi genel cerrah dedi olma cok iyisin biraz kapanmış ama bi geçişi var sonuçta dedi ve 2 günde 1 tuvalete çıkıyorum sizler ne düşünüyorsunuz teşhis yanlis olabilir mi ulseratif komite sigara cok ıyi geliyo olabilir mi yada bildiğiniz ıyi bir doktor varmı nerde olduğu önemli degil allah herkese yardımcı olsun

İyi günler
Öncelikle demek isterimki iyi bir doktor seçin ve düzenli olarak ona kontrole gidin. Doktorların çoğuda ne yaptığını bilmiyor aynı teşhis banada 4. ameliyattan sonra kondu boşu boşuna ameliyat etmişler. Ve en önemliside bende sporcuyum protein tozları vs. hastalığı tetikliyormuş onlardan olduğunca uzak durmaya çalışın.
Ve bir soru sormak istiyorum özürlü raporu aldınızmı ? ben 4 hap birden kullanıyorumda İMURAN BUDENUFALK PENTESA VE KORTİZON ...

Sağlıklı günler dilerim ...

Üst Alt