Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Crohn hastasıyım. Protein tozu kullanıp spor yapmamın bir sakıncası olabilir mi?

Mupina

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Crohn hastasıyım fakat aynı zamanda spor yapıyorum Portein tozu zararı olacakmıdır bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi

Mupina

Ben olsam protein tozu kullanmam. Barsak üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünüyorum.

Bu konuda doktor ne diyorsa harfiyen uymak lazım

Chron Hastasıyım,Bcaa Zararı Olur mu?

Crohn hastasıyım bcaa zararı olurmu bilenler lütfen bekliyorum :) ?

Mupina

Spor içinmi kullanıcaksınız.
Eğer spor içinse bcaa ya gelene kadar başka kompleks ürünlerde var.
Hastalığınız hakkında bir bilgim yok ancak bu tür ürünleri kullanıyorsanız bol su tüketmelisiniz.

4 senedir fitness le ilgileniyorum Crohn hastalığına yakalandım iltihabi bardak hastalığı. Çok kilo kaybı oldu sporla toparlıyorum yavaş yavaş ek olarak sadece bcaa kullanmak istiyorum ayrıca barsak onarıcı etkisi olduğu için ve direk kaslara temas ettiği için düşünmüştüm

Bende kilo almak için pro gainer kullanıyordum ancak çok şekerli ve boyalı ürün olduğu için beni yarım saat ağırlaştırıyordu.
Spor yapınca işe yarıyor mu evet yarıyor ancak bu ürünler işlem gördüğü için uzun süreli kullanılmasına karşıyım.

Çevremde bu supplementlerden kullanan bi kaç sporcu var az çok bilgi sahibi oldum bende. Çok su tüketiyorlar ve kan-hormon testlerini düzenli yaptırıp her şey yolunda mı diye bakıyorlar. Hastalığınla ilgili bir şey diyemiyorum ama bu kişilerin endokrinoloji doktoruna gittiklerini biliyorum.

Engelli dünya vücut geliştirme şampiyonu Tolga Murat Balıkçı'yı tanırsın, onun demesine göre kaslara direk etki eden LÖSİN.

Lösin de zaten bcaa nın en önemli yapıtaşıdır bende o bölüme bir görüneyim o halde

selam kardeş bende fitnıs ile uğraşıyordum dana izolatı diye protein çeşidi aldıktan sonra corhn na yakalandım ben tavsiye etmem

sehmuslar aradan bi 8 ay geçtikten sonra yeni gördüm yorumunuzu. Ben en son bu yazıları yazdıktan sonra optimum serious mass ve gold standart whey kullandım hiç bir sorun olmadı. protein olarak sana tavsiyem %100 Gold Standart Whey yönünde olacak çünkü içerisinde hiçbirşekilde laktoz içermez ki bizim hastalığımıza laktozun bayağı bir yan etkisi var. Son olarakta size bir soru sormak istiyorum bir Crohn hastası olarak yediğiniz Domatesin bile işlem gördüğünü biliyormuydunuz ?

Üst Alt