Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Deformite ameliyatı hakkında yaşadıklarınız nelerdir?

denizhansen

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle biliyoruzki herşeyin bi riski vardır.Risk almadan yaşamanında bi anlamı olmuyor.

Ben 2006'nın 7. ayın 2 sinde trafik kazası yaptım.Sağ dizden aşağısı kaval kemiğimin ikiside çapraz kırıldı ve ayak bileğimde un gibi oldu.Neyseki Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdüler yakınız diye.Hemen acilde yarım alçıya aldılar ve 20cm demir ayrıca 20 tanede çivi taktılar.

2010'da kaval kemiğimdeki platinler ağrı yapmaya başlayınca tekrardan gittim ve hemen çıkardılar yavaş yavaş düzelmeye başladım.Tabii bu esnada kısalık, topallama veya aksi bi durum yaşamadım Allah'a şükür.

Esas problem şimdi başlıyor.Ben ilk ameliyatta ayağım ağrıyor diye ayak bileğimi sola bükmedim hiç çünkü sağa doğru bükükken daha rahat hissediyordum kendimi.

Dün yapılan ölçümlerde ise 30 yada 50 derece sağa dönüklük var dedi.Sol hiç bükülmüyor içe doğru dönmüyor.

Son zamanlarda ağrılarım arttığı için doktora gittim ve ayağımın sağa doğru bükük olması ağrıya neden olabilir, ileride sorunlara yer açabilir dedi.Tedavi süreci olarakta ayak bileğim kesilmesi yada kırılması olacakmış ve halka şekilde platin takacaklarmış.Ama bu süreçte enfeksiyon olayıda olabilirmiş.Ayrıca kırık olan yeri tekrardan kırıp kaynamama gibi bi riskte olabilirmiş.

Benim kaynamama gibi bi korkum yok nedeni ise ilk ameliyatımda 6 ay'da kaynaması beklenen şey 12-13 günde kaynamış.Babama sorduklarında 7 yıl yüzücülük yaptığımı ve yediklerine dikkat ettiğini söylemiş.Bu durumu duyan doktorlarda kalsiyum değerimi ölçmüşler ve normal insanların yüzde sekiz olması gereken yerde benimkisi yüzde yirmiymiş.Aradan zaman geçtikten sonra boksa başladım 6 yıl gibi bi sürede yüzde yirmilik durum yüzde yirmialtı oldu.Bu kalsiyum değeri ne kadar önemli orasını bilemiyoruz tabii.

Bu süreç hakkında yaşadıklarınızı okudum 1 ay'dan beri burayı ve yabancı tüm siteleri takip ettim ve sonuç olarak üye olup yazmak istedim.

Takılı kaldığı süreç içerisinde enfeksiyon gibi durumları yaşayan, yaşayacağını düşündüğü için ameliyattan cayan yada benim gibi rotasyan deformite ameliyatı geçirenlerin önerileri nelerdir?

Teşekkürler

Üst Alt