Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Değer

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Güneş ışığını verdiği maddelerden aynı ışık ve sıcaklığı beklemez; bilirki kendisi güneştir ama karşısındakiler ya taştır, ya teneke, ya toprak. Bize de düşen karşımızdakilerden verdiklerimizi değil verdiğimize yakın bişeyler beklemek. Aynını beklersek maalesef bu bizi boşluğa düşürür...

Bazen hayatta yaşadıklarımızım irdelersek bunu rahatlıkla görürüz. Değer veriyoruz ama karşı taraftan aynısını alamıyoruz. O zaman şöyle bakacağız olaylara. Değer bekleidğimiz insan sadece bize karşımı böyle yoksa herkese karşımı. Eğer herkese karşı öyleyse davranışı budur ve işimize gelmiyorsa o kişiyle yollarımızı ayırırız. Yok kişiden kişiye değer yargıalrı ve davranışları değişiyrosa yine aynı şekilde yolumuzu değişiyrouz çünkü değer verdiğimiz insan yanında bizim değerimizin hiç olmadığını görmüş oluyoruz. Değer görmediğimiz insanlarla aynı hayatı yaşamak veya beraber bişeyler paylaşmaya çalışmak aslanla dostluk etmeye benzer. İlk menfaat çatışmasında önce sizi sonra avını parçalar. Verdiğimizin aynını veremiyorsa bile karşıdaki verebileceğini sunmalıdır bize. Bu da bize dostumuzun bize ne derece dost olduğunu gösterir.

Hayatta kırılmamak ve parçalanmamak istiyorsak dostlarımızı iyi seçeceğiz ve veridğimiz değer kadar değer görmediğimiz yerlerde ve kişilerle oyalanmayacağız.

Kimseye haddinden fazla değer verme ya onu kaybedersin ya da en büyük darbeyi ondan yersin .... bu sözü hatırlattı bana yazdıklarınız. her verdiğimizin karşılığını beklememeliyiz belki de almadan vermeyi öğrenmeliyiz aslında. O bana şunu yaptı mı ki ben yapayım, o bana geldi mi ki ben gideyim. Ne verirsen elime onu çalarım yüzüne gibi birşey olmamalı hayat ... SAYGILAR

harika bir yorum

saygı ve hürmetlerimle teşekkürler love

verdiğim değerin aynını ben de beklemiyorum artık kimseden :) emeğinize sağlık olsun...

Üst Alt