Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Değerli Hissetmek İhtiyacı

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Kapıdan içeri girdi. Ona dönecek miyim diye bana baktı, ilgi beklediğini hissettim. Değerli olduğunu aramızdaki arkadaşlığın farklı olduğunu ona hissettirmemi bekliyordu. Özel bir şey yapmadım. “görüşemiyoruz” falan diyerek yokluğunu fark ettiğimi göstermedim. Konuşmak için bir şey söyledi, kısa bir karşılık verdim.

Neden, ona bunu çok gördüm; neden, onu merak ettiğimi, özlediğimi, sevdiğimi ya da değerli bulduğumu ifade edecek bir şey söylemedim ya da yapmadım? Analizini yapacağımız mevzu bu.

Kendi değeri ile ilgili algısında sorunları olan insanların bir kısmı bu ihtiyacı zorla karşılama yoluna gidiyor. Onlarla dengeli ilişkiler kuramıyorsunuz. Israrcı oluyorlar, çok konuşuyorlar, bir zaman sonra sizi boğmaya başlıyorlar. Bu yüzden bu tip insanlara karşı yaptığım ufak yakınlaşma hamlelerinden sonra pişman oluyorum. Benim yapacağım küçük şeylerin, onun değer ihtiyacının tatmini açısından önemli olabileceğini biliyorum fakat, bazen öyle geliyor ki sanki ona boğazımdan kan emdiriyorum fakat o, birkaç damlayla yetinmiyor, dişlerini etime daha çok geçiriyor.

Aslında nötr bir halde gelse ve bu hali başka görüşmelerimizde de yeterince sürdürebilse belki de ben kendi değerimden şüpheye düşecek, aramızdaki ilişkinin farklı olduğunu hissetmek ihtiyacını ondan fazla ben duyacağım. Çünkü o farkında değil ama benim de kendi değerimle ilgili algım, problemsiz değil. Allahtan zayıflıklarımı fazla hissettirmiyorum.

"neden nötr gelemiyordur biliyor musun şüphe içindedir acabalarla kafası allak bullak olmuştur ya ben ilgisiz davranırsam hepten kaybederim korkusu onu yiyip bitiriyordur da ondan gelemiyordur. İlişkinin sabun köpüğü gibi olma ihtimali ve partnerinin vurdum duymaz tavrı onun nötr gelmesine engel oluyordur da ondan H.P. nin bir yazısında yazmış olduğu gibi alacağını alamamışta ondan seni boğmaları ilgisi" dir sanırım:) bilmiyorum öyle tahmin ediyorum:) Bunlar hepsi farazi :)

fate;bt8824' Alıntı:
"neden nötr gelemiyordur biliyor musun şüphe içindedir acabalarla kafası allak bullak olmuştur ya ben ilgisiz davranırsam hepten kaybederim korkusu onu yiyip bitiriyordur da ondan gelemiyordur. İlişkinin sabun köpüğü gibi olma ihtimali ve partnerinin vurdum duymaz tavrı onun nötr gelmesine engel oluyordur da ondan H.P. nin bir yazısında yazmış olduğu gibi alacağını alamamışta ondan seni boğmaları ilgisi" dir sanırım:) bilmiyorum öyle tahmin ediyorum:) Bunlar hepsi farazi :)
olabilir... Bir iki ihtimal aklıma geliyor:
Bana bir şeyler anlatmak, sıkılmamı engellemek zorunda hissediyor ve devamlı konuşuyor. ilgimin sönmemesi için ilginç bir şeyler arıyor. beni mutlu etmek, varlığının beni mutlu ettiğini hissetmek istiyor...

İkincisi, karakteri şekillenirken, o istemeden ihtiyaçları karşılanmamış, değerli olduğunu hissetmemiş... baştan beri insanları bir parça zorlamak zorunda kalmış, bunun normal olduğunu sanıyor.

Ya da ikisinden de biraz ...

Üst Alt