Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Deli raporu alacağını söyleyip tehdit etmek..? [Hukuk]

HOŞCAKAL

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
3
kamu kurumda çalışan memur arkadaş, başka bir kurumda çalışan bir personel gelıp deli raporu alıp eşimi yada maliye personeli vuracağını belirtmiş rapor istemiş bu arkdaş malıye arayıp bılgı vermiş (olay yada bırsey olmasın ) maliyede adama söylemiş gıdıp rapor mı istedin adam da duymuş gelıp hastaneyı basmış . şimdi arkadaş korkmuş ılerde birsey olur mu soruşturular mı ihbar edeni sakıncalar ilerde doğar mı

Töbee töbee neler duyuyoruz , millet emekli olmak için zor alıyor raporu , adam vurmak için mi rapor alacakmış :D .

Zaten soruyorlar kapıda sen ne yapacaksın söyle ona göre rapor verem diye . Ellerin de rapor kağıt ve mühür bekliyorlardı :D .

Hastaneyi basmışsa zaten kamu zararı vermekten suç işlemiş ;)

Delilere ceza yok mu? hukukta.
akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine,deli ol dünya senin kahrını çektin.
Atalarımız öyle demiş.
Allah akıl fikir versin☺

@-DORLION-,

Paran varsa alırsın. Aziz Yıldırım'ın babası eşini vurdu. Akıl sağlığı yerinde değil diye rapor aldı ve ceza yatmadı. Bu ülke de güçlü ve zengin isen her şey olur.
Dilan Polat ve Bahar Candan tahliye oluyorsa hukuk bitmiştir.

Deli nedir ya. Hiç mi psikoloji hakkında bir şey görmemiş okumamış bu adam. Ruh hastalığını öfke sanıyorsa kesin alamaz.

Karışık bir mevzudan dolayı 10 gün , Adli Tıp Kurumunda tecrit odasında yattım.

Cezai ehliyeti yoktur kararı çıktı. Ama GBT tertemiz.

@osmangazi,
Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan ceza almaz demek istemiş ama tam ifade edememiş.
12 yaşını doldurmayan ve akıl sağlığı yerinde olmayan ceza ehliyeti almaz.

@perseküsyon,
Sen yine bu kurumlara güvenip, başını sıkıntıya sokma bugün ceza ehliyeti yok derler, yarın bir olaya karışırsın ceza ehliyeti tam derler.

Kanunlarımız caydırıcı değil , o nedenle delimiz de akıllımız da kanundan korkmuyor...
Deli deliyi görünce sopasını saklarmış , o hesap cezalar caydırıcı olsa , suç işlemeye teşebbüs dahi edemez..
Haberlerde duyuyoruz , 30 suç kaydı olan şahıs adam öldürdü v.s.
30 suç kaydı olan şahısın adam öldürmesi çok doğal ..
Anormal olan bu şahıs neden cezaevinde değil..

Avrupa'nın , Amerika'nın insanı çok eğitimli veya çok iyi kalpli olduğu için mi suç oranları çok düşük?
Cezalar ağır.
Bir nevi önleyici tedbir.

@TungaTunga,

Avrupa ve Amerika da suç işleyen daha çok mülteci ve siyahi kişiler. Amerika nüfusu bizden fazla ve cezalar ağır ayrıca polisin vur yetkisi var. Uyuşturucu bizden fazla ve alkol tüketimi yine fazla ama insanların alım gücü ve refah içinde yaşaması suç oranını azaltıyor.

Bizim fakirimiz ve mültecimiz çok fazla adam biri beni öldürsün kurtulayım diye saldırıyor. Kira 15bintl ile 30bintl bandı cezaevinde kira yok yeme&içme beleş ve fatura ödeme derdi yok yani parasız ve evsizler için otel gibi...

Ortadoğu ülke insanları suça daha yatkındir. Gelir adaleti dağılımı düzgün olsa yani fakir olmasa suç oranı düşer.
Amerika da siyahi halk hep ezilmiş ve dışlanmış olduğu için suça ve şiddete başvuruyor.

30 sabıkası olan neden serbest bırakılıyor çünkü cezaevleri ağzına kadar tıka basa dolu. Mahkumlar yerde ya da nöbetleşerek yatıyor. Gece uyuyanın yatağında gündüz yatan oluyor veya yerde yatıyor yani yeterli yatak ve gıda olmadığı için serbest bırakıyorlar. Cinayet hariç cezaevinde uzun süre yatan olmaz.

@Reborn,
Bizimde cezalarımız caydırıcı ağır olsa..
Bizimde yavaş yavaş refah seviyemizin yükseleceğini düşünüyorum..

(Malum akıl) Ortadoğu ülkelerinde ağır cezaya dayalı kanunlar uygulatmazlar..
Çünkü bu durumda o ülkeye düzen gelir,bu düzen ülkenin her bir birimi üzerinde olumlu etkiler sağlar, devamında ülkenin refah seviyesi artar..
Refah seviyesi artan ülke malum ülkelerin köleliğine karşı başkaldırma teşebbüsünde bulunur.
Üretmeye başlar ,malum ülkelerden mal almamaya , bir sonra ki adım da üretmeye , o ülkelere rakip olmaya başlar...
Vesselam.

Bu videodaki olay Türkiye'de veya Ortadoğu'da yaşanabilir mi, bence kesinlikle yaşanamaz... Usa hatalı park yapan şahsı mahkemede yargılar ama Türkiye'de en ufak olayda insan hakları-demokrasi-özgürlük diye parmak sallar..

Benim için videoda ki en önemli cümleler -2:33 ile 2:53 arasında ki zaman dilimde geçiyor..... Hakimin verdiği mesaj şu - Türkiye'ye döndüğünde de sisteme karşı savaş-- kısacası ülkeyi karıştır - düzene baş kaldır..
Ama biliyor ki Türkiye'de düzene baş kaldırmak - park ihlaline karşı olmak gibi masum bir durum olmayacak...
İktidarda hangi parti - hangi ideoloji olursa olsun - düzene baş kaldır...

Son düzenleme:
Tam tersi hakim bize hukuk dersi veriyor. Yani Türkiye de Hukuk sisteminin iyi işlemediğini ve siteme karşı çık diyor. Bak dostum Avrupa ya da gelişmiş ülkelerde vergi kaçıran kim olursa olsun hapis ve para cezası alir. Futbolcu olsun ya da ünlü bir şarkıcı hiç fark etmez. Deli para cezası öder ama bizim gibi gelişmemiş ülkelerde zenginler, ünlüler ve futbolcular deli vergi kaçırır ve hiçbiri hapis ya da para cezası almaz. Vergiyi sen ve ben gariban olan alt kesim yani halk öder.

Ben, senin kadar iyimser düşünmüyorum. 50 yıldır bir arpa yol almamış ve düzelmemiş bir Hukuk sistemimiz var. Bizim refah seviyemiz asla düzelmez. Ocak ayında asgâri ücrete zam gelecek ve patronlar ile hükümet 500 doları geçmeyecek şekilde zam yapılmasını istiyor. Yani 20bintl ile 22.500tl arası bir rakam olacak. Yine en düşük emekli maaşı 15bintl bandı olarak planlanıyor. Kendimizi kandırmaya gerek yok ama umarım senin iyi dileklerin birgün gerçek olur ve hepimiz parasal olarak güzel günler yaşar akabinde de suç oranları azalır.

İdam bu yüzden gerekli. Hem caydırıcı hem devlete millete külfeti önler. Bu ülkede 3-5 kişi halka açık idam edilsin, kimse öyle elini kolunu sallayarak suç işleyemez.

@idosente,

Kamera kayıt sistemi ve yüz tanıma ile suçluyu çok rahat yakalarsın. Uydudan bile gezegeni izliyor adamlar. Yani suçlunun kamera kaydı varsa idam etmek çok iyi dostum ama öyle pis bir dünya ki kamera kayıtlarını silip ya da değiştirip suçlu olan kişinin yerine seni eklesem direk sen asılırsın. Narin cinayeti bile askeriyenin kartal göz kamera kaydıma girmiş ama daha katil belli değil. Yani idam iyi ama düzgün uygulamak lazım. Kamera kaydı ile oynamadan, para karşılığı kayıtları silmeden ya da siyasi bağlantılar olmadan uygulanmalı....

@Reborn,
İdam zaten %100 ispatlanmadan olmaz. Ama şüphe götürmeden kesin olan bir kaçı bile,çok kişiyi ıslah eder.

Üst Alt