Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depresif durumdan kurtulmak için ne önerirsiniz?

Talebesrek

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar zihnimde düşünceler hiç durmamaya başladı.Genelde gelecekle alakalı düşünceler.Kitap okumaya ve insanları dinlemeye odaklanmakta zorlanıyorum.Algılamam zayıfladı sanki.Doktorumla konuştum ama aklımda kalanlar karmaşık.İçimden birşey yapmak gelmiyor.Kendimi zorlayarak kısa süreli birşeylerle meşgul oluyorum ama tatmin olmuyorum.İç sıkıntısı ve huzursuzluk arttı.Antidepresan kullanıyorum.
Başka neler önerebilirsiniz ?

Film dizi izlerken de böyle misin? Mesela en sevdiğin filmi bir daha izle aynı şeyleri yaşayacak mısın. İnsan beyni boş durdukça saçma sapan düşünceler geliyor aklına. Eminim ki herkesin aklına geliyordur

Film veya dizileri sonuna kadar izleyemiyorum.Genelde sevdiğim müzikleri dinliyorum.Gayret ediyorum boş durmamaya zaten huzursuz olduğumdan bomboş durmak mümkün değil.Kendimi oyalayacak şeyler buluyorum ama kısa sürüyor devam ettiremiyorum.Ruhumdaki sıkıntı ve keder hali geçmiyor

@Talebesrek aklınıza gelen düşüncelerin üzerinde çok durmayın. Aklınıza olumsuz yada gelecek ve geçmişi düşündügünüzde nefesinize odaklanıp derin nefes alın. Düşünceniz gelip gider nefes egzersizi yürüyüş yapın yapabiliyorsanız yemek yapın
İlaçlarınızı kullanın. Günlük yazın sevdiklerinizle zaman geçirin.

Tavsiyelerinizi uygulamaya çalışıcam.Düşüncelere takılı kalmaktan ziyade zihindekini uygulamaya geçirmek lazım galiba.İnsana bir amaç veya hedef gerekiyor.O yönde de çalışmak.Yoksa gayesiz çırpınmanın bir anlamı yok gibi.

valla bu ara bende patlamaya hazır bomba gibiyim resmen moraller eksi sıfır işsizlik parasızlık sıkıntı stres yedi bitirdi beni nereye varacak sonumuz Allah bilir....

Üst Alt