Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depresyon Günlüğü

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Ruhsat kullanmaya devam ediyoruz:

Depresyon Günlüğü:
Depresyon gibi zayıflık çağrıştıran bir kavram hodbin’in imajına, kolay yakıştırılmayacaksa da onun depresyonla ilişkisi çok eskilere dayanır ve güçlü temelleri vardır. Bu yazıda size biraz ondan bahsedecek…
1. Gün
Evet, baharla depresyon arasında belirgin bir korelâsyon var, en azından benimki için… Birkaç bahardır dikkat ettiğim bu konuya bu bahar ikna oldum.
2. Gün
Kendi kendime kalmalarım olumsuz neticeler veriyor bunu depresyonumun geri döndüğünün en büyük delili sayabilirim.
3. Gün
Sabahları iştahım yok. Bu da önemli bir belirti. İçim çok kırılgan her an bir şeyler dengemi bozabilir ve çöküntü haline girebilirim… beni mutsuz eden bir düşünce zihnimi işgal etmeye hazır, kapıda bekliyor. Ufacık bir boşlukta onu düşünmeye başlıyorum, gece uyandığımda sanki zihnimde hazır… uçurumun kenarında dolaşıyor gibiyim… biliyorum, düşündükçe, kafamda büyüyecek, beni esir alacak… bu yüzden kendime telkin veriyorum, bakış açımda bir sorun olduğuna, aslında o kadar da önemli bir mesele olmadığına kendimi ikna etmeye çalışıyorum.
4. Gün
Banyo çok iyi geliyor… Yalnız madden değil sanki manen de bütün kirlerimden arınıyorum, her şeye yeniden başlıyorum. Ama bende takıntı denen illetten de var sanırım, belki banyoyu benim için bu kadar tesirli yapan odur. Aradaki ilişkiyi anlamak için takıntısı olmayan depresyonluların fikirlerini almak lazım…
Bunu geçen gün Tvde dinledim. “Takıntılı kişilerde, belirsizlik büyük bir strese neden olur… bu kişiler aynı zamanda mükemmeliyetçi olurlar” diyordu. Ben de “evet evet evet” diye tasdik ediyordum.
5. Gün
Hiç bir dostumdan görmediğim bir sadakatle bana bağlanan, beyin kimyamın en izbe köşelerinde saklanıp, en yalnız en güvensiz anlarımda boğazıma sarılan o illet...
Yazılarımın birçoğunu sırf onu anlamak için yazdım...
Hangi karakter özelliklerimin ona hizmet ettiğini bulmak, nasıl tetiklendiğini, o tetiklenmenin nasıl bir süreç izlediğini anlamaya çalışmak için.
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

Sen, depresyonunu seviyor olabilir misin? içten içe memnunsundur da belki onun varlığından..:) En vazgeçilmez bir parçan haline gelmiştir belki de zamanla.. Alışmışsındır ona..:) Belki de sana ayrı bir ayrıcalık kattığını bile düşünüyor olabilirsin.. Yazmak için en ideal ilham kaynağı gibi geliyor olabilir depresyon.. :rolleyes:Valla senin yazdıklarında kendimden bir çok şey buluyorum ve iyi geliyor bu bana.. Demekki bir tek ben değil mişim böyle olan, böyle düşünen diyorum... Seni bilmem ammaa ben hiçbir zaman normal insanlar gibi olabileceğimi düşünmüyorum.. Depresyonum ,melankolim ölene kadar bırakmayacak yakamı ya da ben onların yakasını...:rolleyes:

Ya sen, arada bir hüzünlenmeyi, melankoliyi, her kesin şen kahkahalar attığı bir grupta hafif ötede durup cool takılmayı depresyon sanıyor olabilir misin:) Çünkü depresyon gerçekten acıtır... Ama yanılıyorsun da demiyorum, belki de haklısındır:)

Yok yok ikisini birbirinden ayrı tutuyorum..:)

Depresyonun acıttığını biliyorum.. İnsandan neleri alıp götürdüğünü hele bir de etrafında sen gibisinden olanı varsa ve en fenası o insanlarla burun buruna yani dipdibe yaşaman gerekiyorsa.. Benim depresyonum senin depsesyonunu döver gibilerinden birşeyler çıkıyor ortaya..:D Sen de var mı bu sorun bilemiyorum ama ben artık kendimi normal, depresyonsuz olanları anormal olarak görmeye başladım...:rolleyes::)

aniden boğazın düğümlenip ağlama hissi de uyanıyor mu

sana tavsiyem sakın ağlama o ilk gözyaşı yok mu :) işte tüm düğüm onda saklı sakın izin verme

Bence tutmamalı insan kendini.. Ağlamalı içine atmak daha kötü her açıdan..:) Ben bir kere inatlaştım kendimle ağlamamak için kilitlenip kaldım.. Ağlamak ilaç ilaç..:):)

Kendimi kötü hissedince ben de banyo yaparım ve iyi geldiğine inanıyorum.

fate;bt6233' Alıntı:
aniden boğazın düğümlenip ağlama hissi de uyanıyor mu

sana tavsiyem sakın ağlama o ilk gözyaşı yok mu :) işte tüm düğüm onda saklı sakın izin verme
O kadar yoğun değil, baharın da etkisiyle özellikle sabahları hafif hafif yokluyor ama boğazdaki o düğüm yabancım değil...

not: Meg Ryan'ın bundan daha güzel bir resmi yok zannımca :)

bence ağla, gerçekten iyi geliyor:)

Yağmurlu havada ağlamak daha güzel çok çok..Bulutlar ağlar da sen susabilir misin ey hazreti insan..İmkansız!Defterime not düştüm,"bugün intihar etmek için çok güzel bir gün deyu"..Depresyonum ne mevsim ne iklim tanır ne de gün,ne ben onsuz,ne de o bensiz yaşayamıyor.İnsanın kendini bu kadar detaylı anlatması güç be hodbin..Kendi psikanalizini yapan kimse olmamış,Freud hariç!Sanki senin de önün açık he hobdin.Kalın sağlıcakla...

selda*;bt6248' Alıntı:
bence ağla, gerçekten iyi geliyor:)
Eğer avatarını değiştirmeye söz verirsen ağlarım :) Ya kendi resmini kullan ya da seni ifade eden bir şey bul :) bunun imajına olumlu bir katkısı yok :)

tarelif;bt6322' Alıntı:
Yağmurlu havada ağlamak daha güzel çok çok..Bulutlar ağlar da sen susabilir misin ey hazreti insan..İmkansız!Defterime not düştüm,"bugün intihar etmek için çok güzel bir gün deyu"..Depresyonum ne mevsim ne iklim tanır ne de gün,ne ben onsuz,ne de o bensiz yaşayamıyor.İnsanın kendini bu kadar detaylı anlatması güç be hodbin..Kendi psikanalizini yapan kimse olmamış,Freud hariç!Sanki senin de önün açık he hobdin.Kalın sağlıcakla...
Terazinin kendi kendisini tartmaya çalışması gibi zor bir şey ama şimdilik beni ıslah etme gayretiyle bilinçaltımın dehlizlerine inmeye gönüllü bir ben varım :)

Havva_vuu;bt6232' Alıntı:
İnsandan neleri alıp götürdüğünü hele bir de etrafında sen gibisinden olanı varsa ve en fenası o insanlarla burun buruna yani dipdibe yaşaman gerekiyorsa.. Benim depresyonum senin depsesyonunu döver gibilerinden birşeyler çıkıyor ortaya..:D Sen de var mı bu sorun bilemiyorum ama ben artık kendimi normal, depresyonsuz olanları anormal olarak görmeye başladım...
Depresyona girmiş ya da antidepresana başlamış birilerini görünce, yüzümde bir tebessüm beliriyor:) hal diliyle "kulübe hoş geldin, senin yaşadığını bütün ızdırapları ben çektim, deneyimliyim, sor anlatayım" diyorum, içimde çok şeker bir üstünlük duygusu ile:)

hodbin;bt6384' Alıntı:
Eğer avatarını değiştirmeye söz verirsen ağlarım :) Ya kendi resmini kullan ya da seni ifade eden bir şey bul :) bunun imajına olumlu bir katkısı yok :)

detaylara takılmayalım derim :D

kadınları sevmeyin demiyorum ki, detaylara takılmayalım diyorum;)

Üst Alt