Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet Hastanesinde Sistoskopi olan arkadaşlar deneyimlerinizi yazar mısınız?

PenChe

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar ben şuana kadar olduğum (2 kez) sistoskopi operasyonlarını özel hastenede geçirdim .Ordaki uygulamalar ile devlet hastanesinde ki uygulamalar aynımı merak ediyorum.
Mesela anestezi lokal mi yoksa genel mi? Hastanede kalma işlemleri nasıl? Hijyen vs vs...
Bu işlemleri devlet hastanesinde geçirenler deneyimlerini yazarlarsa çok sevinirim.

ozel hastanelerde insanlara insanca davranirlar ama alet edavat eskidir tahlil cihazlari radyasyon zararlari had safhadadir
devlet hastaneleri surunursunuz siraniz gelene kadar belki doktora rusvet de verebilirsiniz kullanilan cihazlarda eskidir tahlillerin dogrulugu tartismali olabilir
universite hastaneleri kullanilan aletler en iyileridir ama proflar dunyayi yaratmis havalarindadir
asistanlarin talebelerin kobayisinizdir
insana insan degii deneme tahtasi diye bakarlar

Tam olarak öğrenmek istediğim bu değildi ama yazdıklarınız için teşekkür ederim...

Sistoskopi için genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi olacağı doktora bağlı. Hastanın durumuna göre karar veriliyor... Genel anestezi de olsa lokal anestezi de olsa eğer sistoskopide tıraşlama işlemi varsa, bir gece hastanede tutarlar. Çünkü sonrasında işeme olayı çoook kanlı olur! :)

Bülent abi benim bu durum düzelene kadar ailemi özel hastanelerde süründürmek istemiyorum.Kısacası maddi yönden yük olmak istemiyorum.Devlet Hastanesindede işler tıkırında gidiyorsa orada olayım diye sordum bu soruları.Ki zaten tıraşlama oluyor benim her işlemimde ozaman yatış + genel anestezi kaçınılmaz:)Teşekkür ederim cevap için.

ben ogluma yaptırdım sistoskopi olayını.ögleden sonra operasyona başladılar ertesi günü öglen cıkardılar.ama sistoskopi ile birlikte tak yaparken başka yol oluşturdu diye o kanalı aynı yere bagladılar.o yuzden 1 gün yatırdılar.üniversitede yaptırdım..

Üniversite hastanelerindede işte sayın shukufenin dediği gibi doktorların burnu bir karış havada asistanlara veriyorlar seni ellerinde ne şehit ne gazi durumu oluyor:)

Sana sonda takılmıyordu ama :)(Bildiğim kadarı ile öyle demiştin) Sistoskopiden sonra sonda takılıyor ve herhangi bir kanama veya terslik olabilir diye hastanede tutuyorlar.

penche dogru diyor zaten üniversite ortamında sıra var diyip mesai dışı harici yaptırmıştım.prof yapmıştı mesai dışı oldugu için 200 tl küsür para yatırdım hastneye:)

Bende her yaptırdığımda özel hastaneye 200 lira bayılıyorum gerisini sağolsun bağ-kur karşılıyor:)

ben kulak icin cok ugrastimdi hastanelerde
devlet hastanesine gidiceksen ordekhane deriz biz ozel muayenehaneye gidip doktor beyin elini opcen once bide hijyene hic dikkat edilmes orda
bu sartta iyice bir ozel hastane dahami iyi
birde doktorunuzdan memnunsaniz doktor degistirmeyiniz cok

Doktordan memnunuz ya bi problemimiz yok .İşte dediğim gibi verilen paralar ile aileme yük olmak istemiyorum...Hayırlısı ya:)

allah yardimcin olsn pen aileler nicin var nereye gitsen vercen o parayi yada bisuru beklicen

arkdaşlar ben yeni katıldım gruba bende de idrar yolunda problem var nomal yapıyorum son kısmı kesik geliyor dmla damla çokta bişigim yok dokor anibiyoti verdi geçmedi dedi sitoskopi yapalım yaptırtsammı bu sadece bilgi amaçlımı yapılıyor :S yardım ederseniz sevinirim

Sistoskopiyi mide endoskopisi olarak düşün ama giriş yerleri ve inceledikleri yer farklı:D.Kameralı boruyu idrar yolunuzdan sokuyorlar ve orada üretrayı,mesaneyi inceliyorlar eger müdahale edilmesi bi yer varsa tıraşlıyorlar bukadar.Doktor böyle bişey dediyse yaptırmanı öneririm.Erken teşhis herzaman en güzelidir:)

bir doktor sistoskopi yapmak istemişti korkup yaptırmamıştım. sonrasında sertleşme sorunu gibi birşey olur zannettim. ama öyle bi sıkıntı yokmuş özel bihastanede yaptırdım. 3-5 dakikada bitti. biraz acıttı ama kısa sürdü :)

Üst Alt