Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dikkat eksikliği ve konsantre olamama hangi hastalık grubuna girer?

ackurt19

Üye
Konular
88
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben de dikkat eksikliği var.Ayrıca bir iş yaparken kolay kolay konsentre olamıyorum.Birde dün olmuş bir olayın üzerinden sanki 3-5 sene geçmiş gibi hissediyorum.Bu rahatsızlıklar hangi hastalık grubuna girer acaba.

büyük olasılıkla psikiyatrik bozukluktur arkadaşım tabi norolojik bır hadise yoksa.. gecmis olsun

norolog diye duymustum ama psikiyatri de olabilir

pediatri yazıyor nette

DEHB(dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) sıklıkla çocukluk çağında görülen E/K 2 (erkekte 2 kat fazla) olan psikiyatrik bir bozukluktur. Pediatri uzmanı değil çocuk psikiyatri uzmanlık alanına giren bir hastalıktır ancak arkadaşın yazdığı hastalık kesin tanı belirtmediğinden altta nörolojik hadise yoksa diye ayrıca belirttim. Saygılar

1. ve çok kuvvetli ihtimal dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu
2. depresyon belirtisi
3.troidlerle alakalı geniş kapsamlı kan tahlili ile ortaya çıkar .(endokrin uzmanına görününüz)

mert01;
ülkemizde ne yazıkki yeni bilinen bi konu , son zamanlarda tanıdık bu konuyu daha önceleri yaramaz , adam olmaz ,dedigimz çocuklarda genelde görülen bi rahatsızlık fakat yeni ortaya çıkmış bir bilim dalı ...

arkadaşım o kadar geniş bir aralıkta sebepleri olabilir ki sayamam.sana bir kaç basit sebep.tabi her sebep başlı başına sebep olabilecek şeyler.mesela gece uykusu yeterince kaliteli alınmadığında bile bu dediğin olur.yada aşırı cinsel faaliyet ki buna mastırbasyon deniyor.hatta pek çok sporcu yediğine içtiğine dikkat ettiği kadar cinsel hayatına dikkat ediyor.diğer yaygın bir sebep depresyon.uzun süre depresyona maruz kalan insanın hafıza ve dikkat eksikliği yaşadığı kesinlik arz ediyor.hatta bunun bir örneği ben'im.tiroid hormon bozuklukları gene ayrı bir sebep.gene günlük televizyon seyir zamanındaki uzunluk ta beni düşündürüyor.emin değilim ama düşünme faaliyetlerini etkilediğini düşünüyorum.vitamin eksiklikleri bir diğer sebep.ona da sindirim sistemi rahatsızlıkları (reflu,gastrit,peptik ülser,sindirim enzim eksiklikleri) neden olabiliyor.ama bu söylediklerimin hiç biri kesinlik arz etmez.seninkinin sebebi bambaşka bişey de olabilir.iyisimi hayatın üzerine iyicene düşündükten sonra bir doktora git.cevap bulursan mutlaka banada yaz.tabi bu yazdıklarımı bir tedavi yöntemi olarak yazmadım.

bak yeni bişey daha buldum.mide reflüsü olan bir insan gece uyurken reflü nedeniyle uykusunu yeterli derinlikte alamıyorsa 10 saat bile uyusa uykusu gelir ve dikkat ve konsantrasyon eksikliği yaşar.

Üst Alt